PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza nieużytkowego - dylemat, prośba o opinię



manticore
25-03-2013, 11:17
Witam,

mam pewien dylemat. Odebrałem właśnie od dewelopera dom. Ma on 2 kondygnacje, a na samej górze - nieużytkowe poddasze.

Czytałem dość dużo na temat tego, czy warto ocieplić podłogę takiego poddasza czy całe połacie dachu. Oczywiście wszędzie radzi się ocieplać jedynie podłogę aby ciepło z pomieszczeń użytkowych nie przedostawało się na nieocieplone i nieużytkowe poddasze.

Ale ja mam sytuację nieco inną. Mianowicie, deweloper ocieplił mi całe połacie, aż po kalenicę (20 + 5 cm wełny, folia paroizoalcyjna strotex al 90) natomiast nie ocieplił podłogi na poddaszu (mam tylko płyty g-k na stelażach przybitych do jętek od spodu)

Chciałbym na poddaszu położyć płyty OSB aby zrobić z niego klasycznie stryszek na rupiecie. I teraz pytanie - czy da mi coś ocieplenie podłogi poddasza? czy w obliczu tego, że mam już ocieplone całe połacie, ocieplanie jeszcze podłogi poddasza to niepotrzebny koszt?

bardzo proszę o poradę, kilka godzin przeglądałem różne fora / artykuły ale rozwiązania takiego dylematu nie znalazłem...

Crisiano
25-03-2013, 17:48
Jak najbardziej ocieplenie podłogi poddasza wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Warto.

Łukasz80
25-03-2013, 17:57
ja bym na tym suficie od góry wsypał wełnę w granulacie.....

manticore
26-03-2013, 14:50
ja bym na tym suficie od góry wsypał wełnę w granulacie.....

hmm czy taki granulat waży mniej niż sama wełna? bo planowałem robić ruszt z ocynkowanego drutu na dole jętek, ale to niezła grzebanina...
a trochę boję się sypać granulat bezpośrednio na g-k na stelażach
może ekofiber?

edomek
27-03-2013, 09:03
Wsyp styro w granulacie jest baaardzo lekki

manticore
27-03-2013, 10:47
o dzięki, tej opcji nie brałem pod uwagę... czy przy styropianie w granulacie również konieczna jest folia paroizolacyjna od spodu?