PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja strychu w budynku wielorodzinnym - podniesienie dachu.



hash3d
26-03-2013, 07:02
Witajcie,

Chciałbym się orientacyjnie dowiedzieć jaki byłby koszt podniesienia całego dachu w budynku wielorodzinnym.
Nie interesuje mnie dyskusja na temat czy to się opłaca i jakie pozwolenia są potrzebne (ten temat mam mniej więcej ogarnięty)
koszty chcemy podzielić na wszystkich mieszkańców górnego piętra i interesuje mnie wstępna szacunkowa informacja czy takie coś
1. Jest w ogóle możliwe? (jeśli ktoś wie jakie zmiany mogą zajść w samym dachu to także proszę o głos)
2. Ile potencjalnie mogłoby kosztować w kontekście - minimalnie X do potencjalnie maksymalnie Y (rozsądne i realne wartości)

Fundamenty i stropy ostatniego piętra wytrzymają. Chodzi mi o podniesienie dachu o 1,4m - 1,6m.
W załączniku zdjęcia jak ten strych wygląda z wewnątrz i zewnątrz i plan dachu.

Bardzo proszę o pomoc osoby które mają jakieś pojęcie nt kosztów takiego przedsięwzięcia - ekipa/materiały /całkowite koszty wykonania itp. W razie czego udzielę dodatkowych informacji ale interesuje mnie tu najbardziej szacunkowa wartość tej operacji z punktu widzenia doświadczenia fachowca, zanim zaczną się konkretne wyceny i projekty..