PDA

Zobacz pełną wersję : Ikea TV czyli UPPLEVA



witu102
26-03-2013, 08:49
Witam, powoli myślę o "uzbrojeniu" sypialni w system audio-video (obecnie mamy tam stary TV LCD 19") i ostatnio będąc w Ikei zwróciłem uwagę nie tyle na ich TV co na system audio do tego TV.

Z tego co zauważyłem to jednostka centralna to nic innego co fajny kompaktowy głośnik idealnie pasujący do mojej szafy z serii PAX wyposażony w odtwarzacz BR i radio.
Z opcji wejść ma on z przodu USB i jack do podłączenia np IPod'a z tyłu AUX IN czyli wejścia koncentryczne R i L
Z wyjść z tyłu mamy HDMI OUT i wyjście 8Ohm na drugi głośnik.

I teraz mam kilka wątpliwości co do systemu, bo za cenę 1599zł można obecnie naprawdę poszaleć.
1. Czy ktoś użytkuje/korzysta? Jakie wrażenia/opinie?
2. Czy skoro mamy tylko HDMI OUT to czy wejście to może działać dwyukierunkowo czyli jak nie oglądamy BR ani nie słuchamy radia tylko oglądamy np kablówkę to dźwięk też będzie szedł przez głośniki
3. Czy to ustrojstwo będzie współpracować z innymi modelami niż UPPLEVA TV?

Pytałem w sklepie, ale niestety tam są specjaliści od mebli a nie elektroniki i nikt nie umiał mi odpowiedzieć na te pytania

jasiubdg
26-03-2013, 09:22
Raczej zbędny bajer, nie wiem czy nie lepiej poszukać czegoś normalnego, tyle że ten może idealnie pasować do mebli. I tak dźwięk z kablówki powinien iść przez głośniki.

pablomoc
26-03-2013, 09:42
system fajny, widziałem to w ikei, można dowolnie konfigurować, jak kupować to z tv a co do nagłośnienia to wybór na rynku jest ogromny, no chyba że chodzi tylko o włożenie głośnika do szafy

witu102
26-03-2013, 13:47
Chodzi o jakieś estetyczne zabudowanie tego w meblach, zdaje sobie sprawę, że za 1599zł spokojnie kupię system 5.1 ale taki w sypialni mi zbędny...system estetycznie dla mnie wymarzony, może są podobne systemy innych producentów?słyszał ktoś? Tutaj plusem jest bezprzewodowy subwoofer i wygląd, martwi mnie fakt puszczenia dźwięku z TV na głośniki (często korzystam z UPnP/DLNA) czy też oglądamy programy z kablówki. Bo przy podłączeniu przez AUX-IN jedyne co pójdzie na głośniki to sygnał 2.0 (chyba?).

pablomoc
27-03-2013, 07:50
Chodzi o jakieś estetyczne zabudowanie tego w meblach, zdaje sobie sprawę, że za 1599zł spokojnie kupię system 5.1 ale taki w sypialni mi zbędny...system estetycznie dla mnie wymarzony, może są podobne systemy innych producentów?słyszał ktoś? Tutaj plusem jest bezprzewodowy subwoofer i wygląd, martwi mnie fakt puszczenia dźwięku z TV na głośniki (często korzystam z UPnP/DLNA) czy też oglądamy programy z kablówki. Bo przy podłączeniu przez AUX-IN jedyne co pójdzie na głośniki to sygnał 2.0 (chyba?).

możesz zadzwonić na infolinie ikei i zapytać , nie wieżę że nie ma tam kompetentnej osoby która by nie znała odpowiedzi na twoje pytania, ewentualnie możesz ze strony ikei ściągnąć instrukcję uplevy i tam może coś jest napisane więcej

witu102
27-03-2013, 09:31
Niestety instrukcje czytałem i większość danych tyczy montażu i bardzo ogólnych informacji o sprzęcie bez szczegółów technicznych..

pablomoc
28-03-2013, 07:52
zadzwoń do ikei, to ich produkt i napewno jest tam ktoś kto trochę wie na ten temat

Lonidos
09-04-2013, 10:51
Warto mieć na uwadze, że serwis powinien być ważnym elementem branym pod uwagę przy zakupie sprzętu. Jeśli nie możesz uzyskać informacji u sprzedawcy, to co zrobić, gdy coś odmówi posługi np. po okresie gwarancyjnym? Kolejne dylematy i szukanie?

witu102
11-04-2013, 09:16
Oczywiście też jestem za sprawdzonymi markami, ale nie widziałem u nikogo podobnego rozwiązania, aby móc całość estetycznie zabudować w szafie. Cena jest dość wysoka, ale poza układem dźwiękowym mamy jeszcze Blu Raya...
Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby polecić mi jakiś zestaw posiadający 2 wejścia (na TV i zewnętrzne źródło np AUX IN i COAX/Opt) nie koniecznie muszę mieć 5.1 mile widziane 2.0/2.1, bo póki co musiąłbym coś rzeźbić z zestawów komputerowych np Logitecha 2.1. Z góry dzięki za pomoc.