PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przeciwwilgociowa stropodachu (kąt nachylenia 40)



celafon
26-03-2013, 14:21
Uszanowanie!

Nie udało mi się odnaleźć podobnego wątku -- mam nadzieję, że nie powielam pytań.

Mam domek z pracowni z500 - z101. Jedną ze zmian w projekcie jest wykonanie stropu pod dachem z betonu. Wkrótce będzie ten stropodach wylany i na to pójdą krokwie i "normalny" dach z dachówkami.

Mam dylemat jak powinienem zaizolować ten dach/strop przeciwwilgociowo. Czy użyć standardowej folii paro-przepuszczalnej? Mój majster twierdzi, że nie ma takiej potrzeby i wystarczy zostawić 3-4cm na wentylację pod dachówkami. W płaskich stropodachach robi się izolację z lepiku i tym podobnych materiałów, ale tutaj chyba nie ma dużego niebezpieczeństwa zalania, bo dach ma 40 stopni nachylenia. Co zrobić? Folia to nie majątek, ale zastanawiam się, czy jednak jej nie dać.

Z góry dzięki za wskazówki!
BC

Andrzej Wilhelmi
26-03-2013, 22:01
Mylisz dwie kwestie krycie wstępne i paroizolację. U Ciebie powinno być tak na betonie folia paroizolacyjna lub papa zgrzana na połączeniach następnie warstwa izolacji cieplnej dalej więźba (krokwie) a pomiędzy jej elementami (krokwiami) izolacja cieplna następnie warstwa krycia wstępnego czyli folia wysokoparoprzepuszczalna kontrłaty, łaty i dachówka lub deskowanie/OSB z przerwą nad izolacją cieplną, papa, kontrłaty, łaty i dachówka. Pozdrawiam.

celafon
26-03-2013, 22:32
Dzięki za szybką odpowiedź! :-)

BC

celafon
27-03-2013, 23:46
Jeszcze żeby się upewnić, że zrozumiałem.

W obu przypadkach idzie: folia paroizolacyjna lub papa zgrzana na połączeniach następnie warstwa izolacji cieplnej dalej więźba (krokwie) a pomiędzy jej elementami (krokwiami) izolacja cieplna.

A potem można zrobić:

1) warstwa krycia wstępnego czyli folia wysokoparoprzepuszczalna kontrłaty, łaty i dachówka

albo

2) deskowanie/OSB z przerwą nad izolacją cieplną, papa, kontrłaty, łaty i dachówka

tak?

Dzięki
BC

Andrzej Wilhelmi
28-03-2013, 04:59
Tak jest. Pozdrawiam.