PDA

Zobacz pełną wersję : problem z odpowietrzeniem układu C.O. po wymianie zaworu grzejnikowego



pawelchc
26-03-2013, 18:49
witam. wymieniłem dzisiaj zawór kątowy grzejnikowy w łazience i podczas spuszczania wody rączka od zaworu spustowego mi się urwała i zanim zakręciłem to zleciało ok 15 litrów a miałem tylko zbić ciśnienie i po wymianie tego zaworu i napełnieniu o odpowietrzeniu układu okazało się że nie grzeje mi 2 grzejniki tzn prawa strona domu reszta grzeje tak jak wcześniej. Jest to układ zamknięty w którym jest 2 grzejniki lewej strony domu 2 z prawej i na środku korytarz 1 g. i łazienka 1 g. Poczytałem trochę na forum i próbowałem różnych rzeczy tzn.
1. zakręciłem wszystkie grzejniki zostawiając tylko te 2 co nie grzeją i lekko się zagrzały ale to tak na prawdę lekko przy temp. na piecu 60 stopni i 3 stopniu pracy pompy co wcześniej chodziła na 1
2. przykręciłem odpływy z grzejników tych co grzeją i też bez rezultatów
3. poluzowałem śrubunki przy grzejnikach tych co nie grzeją i woda jest bo zaczęła cieknąć ale też nic to nie dało
dodam że słychać czasami jakby się woda przelewała w rurach tzn że chyba jest układ nie odpowietrzony ale nie wiem co dalej. jeśli to ma jakieś znaczenie to zawory przy grzejnikach mam zwykłe nie termostaty
dzięki

0degree
26-03-2013, 19:02
Odpowietrzaj przy wyłączonej pompie.

pawelchc
26-03-2013, 19:24
tak robiłem (zawór wymieniłem, układ napełniłem, i odpowietrzyłem) myślałem że jest wszystko ok bo z każdego odpowietrznika leciała woda więc zapaliłem w piecu a tu niespodzianka. zobaczymy rano może woda zleci i spróbuje jeszcze raz odpowietrzyć

sacha
26-03-2013, 21:36
Sprawdź poziom tych grzejników co nie grzeją.

pawelchc
27-03-2013, 07:19
jeden grzejnik jest trochę niżej w miejscu gdzie jest odpowietrznik ale ten akurat grzeje a reszta wyżej, luzowałem śrubunki na rurach i grzejnikach i woda leci 2 grzejniki dalej nie grzeją. zapomniałem napisać że w łazience mam zrobioną podłogówkę z grzejnika pewnie tam się powietre zebrało

0degree
27-03-2013, 07:25
Spróbuj w ten sposób; zakręć zawór powrotu grzejnika otwórz zasilający, i odpowietrzaj minutę.
Potem zakręć zasilający i otwórz zawór powrotu i odpowietrzaj 2 minuty, na wyłączonej pompie.

pawelchc
27-03-2013, 07:28
robiłem tak ale nie przez minutę tylko chwilę bo woda od razu leci z odpowietrznika ale sprawdzę. może coś się zapchało bo te dwa grzejniki są na jednej nitce

po kilku próbach (zawsze miałem wrażenie że układ jest odpowietrzony ) grzejniki zaczęły robić się ciepłe ale i tak jakieś 20 stopni mniej niż reszta czyli dalej zapowietrzone
a na najwyższym grzejniku tj drabince (z którego powrotu mam zrobioną podłogówkę) w łazience jest zamontowany odpowietrznik automatyczny także układ powinien się sam odpowietrzyć

pawelchc
02-04-2013, 11:11
po 2 dniach zaczął działać tak jak powinien.. chyba sam się odpowietrzył

sacha
02-04-2013, 19:30
po 2 dniach zaczął działać tak jak powinien.. chyba sam się odpowietrzył

Jeszcze raz pytam czy poziom tego nieszczęsnego grzejnika jest prawidłowy. Jeśli poziom jest zły to wtedy nie odpowietrzysz przy śrubunku, bo tam jest niżej niż z przeciwnego końca i tam zostaje powietrze.

pawelchc
03-04-2013, 09:04
eden grzejnik jest trochę niżej w miejscu gdzie jest odpowietrznik ale ten akurat grzeje a reszta wyżej
a odpowietrznik automatyczny mam na najwyżej położonym grzejniku (drabince)

sacha
03-04-2013, 16:13
Widzę że nie rozumiesz o co pytam. Połóż poziomice na grzejniku z którym masz problem i zobacz który koniec jest wyżej - powinien być ten od strony śrubunku.

pawelchc
03-04-2013, 18:32
tak robiłem i jest wyżej od strony odpowietrznika a śrubunki to mam 2 (zawory śrubunkowe zasilanie i powrót) odpowietrzniki mam od strony powrotu

sacha
04-04-2013, 10:31
Z tego wynika że sam grzejnik zamontowany prawidłowo. Piszesz że odpowietrzenie jest na powrocie czyli niżej od zasilania a toby było źle. Najlepiej jak człowiek by to zobaczył choćby na szkicu. Nie piszesz jak przebiegają fizycznie te dopływy i odpływy czy to nie idzie w miejscach niewidocznych /podłoga/ . Jest pewne że gdzieś zalegało powietrze i to było przyczyną.

zyzolek
04-04-2013, 10:33
A czy odpowietrzyłeś pompę CO?