PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o ocenę obróbki okien achowych



ChłopZmazur
27-03-2013, 12:56
Okno według mnie prawidłowo obrobione dachówką:
179496179488

Tutaj zdjęcia według mnie niepoprawnie obrobionego okna:

179497179498179499
Nie zaczęto obrabiać od okna tylko od krawędzi dachu i przy oknie są docinki. Po prawej stronie okna docinki są ruchome, przyklejone na silikon.
Według mnie to fuszerka. Jaka jest Wasz ocena.

ChłopZmazur
27-03-2013, 13:03
Kolejne 2 zdjęcia:
179506179507

dabc*
27-03-2013, 14:08
Okna powinny byc niżej wstawione bo widac że pas przedni nie zachodzi na dachówke i wyklejone taśmą zdjęcie 1. Docinka przy oknie to normalna sprawa,lecz w tym wypadku przerasta Twojego wykonawce estetyki zero.I te gąsiory jakoś wysoko,a może mi się tylko wydaje.

ChłopZmazur
27-03-2013, 14:27
Gąsiory są wysoko, też na to zwracałem uwagę, to mi powiedzieli że gąsiory Brassa tak się montuje. Szczoty zasłaniają całość, wygląda znośnie, ale te okna porażka. Dobrze, że na tym początkowym etapie to zauważyłem.
Co masz na myśli mówiąc że okna powinny być niżej wstawione - Pas przedni nie zachodzi na dachówkę. Jest kołnierz a na to taśma ołowiana. Niżej już by się nie dało okna wstawić bo wystawałoby poza murłatę.
Jak u Was są okna obrabiane czy też docinane przy oknie, klejone skrawki na silikon?

dabc*
27-03-2013, 15:48
Gąsiory mągą opuścic spokojnie ze 3 centy to dużo.Natomiast jeżeli nie można opuscic okna,to trzeba je podnieśc .pod przednim fartuchem(ołowiem) powinna byc jeszcze 3/4 dachówki i dopiero na to kołnierz okna.Skrawki dachówki montuje na spinki do ciętej dachówki.Przyklejałem kiedyś na taśme dwustronną,ale taką jak się przykleja znaczki na samochodach super trzyma

hokejgk1
27-03-2013, 21:51
Nie znam się (nie jestem dekarzem) ale na moje to te dachówki przy oknie chyba lekkkkkko falują i nierówno leżą ;)

ChłopZmazur
27-03-2013, 22:03
Skrawki są przyczepione na spinki i dodatkowo podklejone silikonem dekarskim. Jeśli gąsiory można opuścić to czemu wykonawca uparł się na taką wysokość? Co da opuszczenie gąsiorów o te 3cm poza poprawą wizualną?
Jeśli chodzi o wysokość okna to wykonawca na moje życzenie zamontował je max najniżej jak mógł bym swobodnie widział cokolwiek oprócz chmur. Dlaczego powinno być 3/4 dachówki na kołnierzu. Jaką wadę ma obecne rozwiązanie.

Hokejgk1 - tak dachówki odstają i są nierówno docięte.

andrzej belka
28-03-2013, 20:04
tak jak juz pisano docinki to normalna sprawa , prawie nigdy nie zaczyna sie ukladac dachowki od okna. gąsiory powinny byc okolo 1 cm nad dachowkami w przeciwnym razie bardziej sa narazone na zerwanie przez wiatr , i jest mniejsza szczelnosc, okna zamontowane na zlej wysokosci, ewidentnie bym wywalil dekarza z budowy .

Andrzej Wilhelmi
28-03-2013, 20:41
Akurat na górnym prawym zdjęciu nie zaczęto układać dachówek od okna a od szczytu i akurat wyszło dobrze. Okna są poprawnie obsadzone bo wstawione na wysokości którą zażyczył sobie inwestor. Przy większej wprawie dekarza mogło być bardziej estetycznie ale to już wyższa szkoła jazdy. Docinanie dachówek przy oknach to normalna sprawa bo ustawienie dachówek do okna jest możliwe tylko na trójkątnej połaci i tylko gdy montujemy w poziomie jedno okno. Gdyby były zastosowane dachówki połówkowe nie byłoby wąskich docinek przy oknie. Mnie natomiast niepodobają się odkryte zamki i staram się tak ustawić okno aby ich nie było widać. Gąsiory stanowczo za wysoko a przy tej tandetnej taśmie pod gąsiory będzie nawiewany śnieg. Przy lukarnie też powinna być jeszcze jedna dachówka skrajna odpowiednio docięta no chyba, że będzie tam ocieplenie wychodzące na dachówkę i zakryje ten kawałek widocznego zamka. Pozdrawiam.

Jan P.
28-03-2013, 21:24
Z tą wysokością okna to powinny być niżej do rynny ze 2 cm. Jest klej do dachówki, trzyma jak diabli. Jan.

ChłopZmazur
28-03-2013, 22:24
MIS*n -->> 2 cm do rynny to niezauważalne niuanse. Klej trzyma jak diabli tylko że obecnie jest temp. ok 0 minus 5 stopni a silikon dekarski dla temp +5 st.C.

Andrzej belka -->> dlaczego nie zaczyna się od układania dachówek od okna. Jak dla mnie tak powinno się układać dachówkę. Uzyskujemy ładne wykończenie przy oknie a docinki i tak będą przy krawędzi /mój dach jest 4spadowy/

Andrzeju --> ". Przy większej wprawie dekarza mogło być bardziej estetycznie ale to już wyższa szkoła jazdy. " to jest do poprawki.

"Docinanie dachówek przy oknach to normalna sprawa bo ustawienie dachówek do okna jest możliwe tylko na trójkątnej połaci i tylko gdy montujemy w poziomie jedno okno." - ależ ta połać dachu jest trójkatna . 1 okno niech będzie prawidłowo bez docinek a 2 jak leci.

" Mnie natomiast niepodobają się odkryte zamki i staram się tak ustawić okno aby ich nie było widać. " --> odkryte zamki czyli daj moje zdjęcie z zaznaczeniem tych zamków.

"Gąsiory stanowczo za wysoko a przy tej tandetnej taśmie pod gąsiory będzie nawiewany śnieg." -->> Czyli co mam sie domagać obniżenie gąsiorów? Mają niżej obsadzić łaty pod gąsiory? Dopiero kilka gąsiorów obsadzono wszystko można poprawić. Powiedzieli mi że taka wysokość jest dla dachówki Brass.
Piszesz tandetne taśma można było zastosować ołowianą ale przy obecnych temp. powiedziano mi że tylko ta taśmo wchodzi w grę.


Andrzeju "Przy lukarnie też powinna być jeszcze jedna dachówka skrajna odpowiednio docięta no chyba, że będzie tam ocieplenie wychodzące na dachówkę i zakryje ten kawałek widocznego zamka" pokaz na moim zdjęciu o które miejsce chodzi.

Andrzej Wilhelmi
29-03-2013, 19:38
Skoro Twojemu dekarzowi nie pasuje pogoda to niech nie robi a nie opowiada głupot. Po prostu robi jak najszybciej i jak najtaniej co widać.
Na tym zdjęciu po lewej stronie od dołu trzy dachówki skrajne a czwarta normalna widać podłużny zamek. Podobnie po prawej stronie okna pięć dachówek z widocznymi zamkami. Pozdrawiam.

ChłopZmazur
03-04-2013, 06:03
Co do taniości to ja kupuje materiał a nie dekarz. Razem byliśmy na składzie i decyzja co do tej taśmy nie była kierowana jej ceną bo była porównywalna do taśmy ołowianej /Są jeszcze jakieś inne taśmy?/
Andrzeju ja tych zamków nie widzę.

Andrzej Wilhelmi
03-04-2013, 18:51
Pod gąsiory taśmy aluminiowe a nie ołowiane. Najważniejsze żeby Tobie się podobało bo to Twój dach. Z całą pewnością dach nie będzie przeciekał a ten miejscowy brak blichtru to drobiazg (akurat dla mnie istotny ale ja mam skrzywienie zawodowe). Pozdrawiam.

ChłopZmazur
07-04-2013, 21:16
Skrzywienie zawodowe to pożądana rzecz u fachowca. Wkleję jak ruszy robota zdjęcia przy następnych etapach wykańczania dachu.

ChłopZmazur
19-04-2013, 19:36
Czy takie odchylenie dachówek są dopuszczalne:
184664
wiadomo, żę betonowa dachówka nie będzie idealnie równa, ale żeby aż 1cm różnicy na dachu?

Andrzej Wilhelmi
19-04-2013, 21:33
Z tak zrobionego zdjęcia nic nie wynika. Dachówki cementowe są równe. Aby udzielić profesjonalnej odpowiedzi należy zrobić zdjęcie połaci. Najczęstszą przyczyną takich uskoków jest źle wykonana więźba to znaczy okap nie jest równoległy do kalenicy. W przypadku gdy dekarz gubi tą różnicę na każdym rzędzie po kilka milimetrów (ja tak robię) to tej różnicy nie można zauważyć. Natomiast gdy próbuje ją zgubić na dwóch, trzech rzędach to pojawiają się właśnie takie efekty. Pozdrawiam.