PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa muru oporowego a pozwolenie wodno-prawne?



kuciar
28-03-2013, 21:47
Witam
Mam tego typu pytanie, czy aby wybudować mur oporowy na którym stanie cześć płotu (położenie w pobliżu malej rzeczki,granica działki jest na skraju koryta, do rzeki jest około 5-8m,) potrzebne mi jest zezwolenie na wybudowanie tego muru z RZGW ?Firma która przygotowuje mi ofertę na wybudowanie ogrodzenia obawia się ze będzie potrzebne tego typu zezwolenie.
Z góry dziękuję za pomoc.

aglig
29-03-2013, 08:03
Witam
Mam tego typu pytanie, czy aby wybudować mur oporowy na którym stanie cześć płotu (położenie w pobliżu malej rzeczki,granica działki jest na skraju koryta, do rzeki jest około 5-8m,) potrzebne mi jest zezwolenie na wybudowanie tego muru z RZGW ?Firma która przygotowuje mi ofertę na wybudowanie ogrodzenia obawia się ze będzie potrzebne tego typu zezwolenie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Mur oporowy nie jest wymieniony w art 29 prawa budowlanego, dlatego też na jego wybudowanie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Do załączników pozwolenia na budowę potrzebne będzie uzyskanie zgody RZGW. Prawdopodobnie wyłączenie z art 88l prawa wodnego. NIe sądze też abyś dostał zgodę na wybudowanie tego muru w granicy działki.

kuciar
29-03-2013, 17:29
Hmhm to w jaki sposób mam ogrodzić działkę? Narożnik działki jest zapadnięty w stosunku do reszty dlatego pomyślałem o murze oporowym..... zgodę na budowę płotu mam w pozwoleniu na budowę ale o murze oporowym nic nie wspomniałem...