PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót 7 % ?????



wiciu_r
24-06-2004, 12:45
Witam

Od dobrego znajomego rodziny dostałem info żebym się wstrzymał z budową o 2 miesiące bo wkrótce będzie 7% Vat. Gość w swoim życiu dorobił się właśnie na takich informacjach uzyskanych przed wprowadzeniem zmian. Ja się wstrzymuję ale czy ktoś z Was też coś słyszał ???????????

Pozdrawiam

mad
24-06-2004, 12:47
ja nic.

mad
24-06-2004, 12:47
z jakich powodow mialby byc znowu 7%?

wiciu_r
24-06-2004, 12:52
Powodów nie znam, inaczej bym nie pytał ale w tym kraju na każdej zmianie można nieźle zarobić, może nie my ale te stworki przy korycie.

rafałek
24-06-2004, 13:07
To co? wstrzymać budowę, przegnać ekipę?
To co mam do kupienia to jeszcze nie tak dużo - większość kupiłem z 7% VAT'em. Wykańczać się zacznę w przyszłym roku - to tego czasu albo się sprawdzi, albo zdementuje ta pogłoska...

Wowka
24-06-2004, 13:11
Witam

Od dobrego znajomego rodziny dostałem info żebym się wstrzymał z budową o 2 miesiące bo wkrótce będzie 7% Vat. Gość w swoim życiu dorobił się właśnie na takich informacjach uzyskanych przed wprowadzeniem zmian. Ja się wstrzymuję ale czy ktoś z Was też coś słyszał ???????????

Pozdrawiam

Bzdura............ Totalna bzdura....
Nic nie wiadomo o jakimkolwiek projekcie takiej zmany w ustawie o VAT.
Ponadto:
- proces legislacyjny ma swoją procedurę (komisje sejmowe, I i II czytanie w Sejmie, głosowanie w Sejmie, przesłanie do Senatu + debata Senacka z głosowaniem, powrót do Sejmu, przegłosowanie poprawek Senatu, przesłanie do Prezydenta a Prezydenta ma 30 dni na podpisanie lub odmowę podpisania ustawy.....)
- na Wiejskiej szykuje się przerwa wakacyjna.....

I jak tu się zmieścić w tych 2 miesiącach? :o

Coś ktoś sciemnia.... Tylko w jakim celu....

echo
24-06-2004, 13:13
tez nie sądzę aby wróciło 7% ale na pewno trochę by to nas poratowało..... :evil: złodzieje :evil:

pirat
24-06-2004, 13:14
popieram WOWKĘ .... wg mnie bzdura ....ale z drugiej strony w tym kraju to juz nic nie wiadomo ..pozyjemy zobaczymy

Bio
24-06-2004, 13:15
Powodów nie znam, inaczej bym nie pytał ale w tym kraju na każdej zmianie można nieźle zarobić, może nie my ale te stworki przy korycie.

Jak słyszę i widzę uśmiechniete ryjki tych stworków, że dzięki nim jest taki wspaniały wzrost gospodarczy, to mam marzenie. Żeby z takim stworkiem spotkać się sam na sam w jakimś ustronnym miejscu.

Bard13
24-06-2004, 13:18
Jak słyszę i widzę uśmiechniete ryjki tych stworków, że dzięki nim jest taki wspaniały wzrost gospodarczy, to mam marzenie. Żeby z takim stworkiem spotkać się sam na sam w jakimś ustronnym miejscu.

A pozwolisz się przyłączyć albo chociaż potrzymać jak będzieg z nim "rozmawiał"?

Bio
24-06-2004, 13:22
Pewnie, że tak :) Wyrok podzielą może na dwa :)

kroyena
24-06-2004, 13:28
Taaaaa te 7 zrobią na wszystko, a wtedy Germańce na zrobią stawki dochodowego 50/75/90.

mdzalewscy
24-06-2004, 13:28
Witam

Od dobrego znajomego rodziny dostałem info żebym się wstrzymał z budową o 2 miesiące bo wkrótce będzie 7% Vat. Gość w swoim życiu dorobił się właśnie na takich informacjach uzyskanych przed wprowadzeniem zmian. Ja się wstrzymuję ale czy ktoś z Was też coś słyszał ???????????

Pozdrawiam

Bzdura............ Totalna bzdura....
Nic nie wiadomo o jakimkolwiek projekcie takiej zmany w ustawie o VAT.
.

ZGADZAM SIĘ TO BZDURA NATOMIST PRAWDĄ JEST TO

VAT na materiały budowlane: Projekty do komisji
(PAP, tm/18.06.2004)

Dwa poselskie projekty ustaw o kompensacie wydatków poniesionych na budowę i remont mieszkań z tytułu podwyższenia podatku VAT na materiały budowlane od 1 maja 2004 roku, po pierwszym czytaniu Sejm skierował do komisji

W trakcie czwartkowej debaty zgłoszone zostały dwa wnioski: o skierowanie projektów ustaw do Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury oraz drugi wniosek o rozpatrywanie projektów wyłącznie w komisji finansów. W wyniku głosowania posłowie zdecydowali, by dalsze prace nad tymi projektami prowadzone były w obydwu komisjach.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawili odrębne projekty ustaw w tej sprawie. Obydwa projekty zakładają zwrot poniesionych wydatków w związku ze zwiększonym podatkiem VAT na materiały budowlane. Obydwie regulacje powodują skutki finansowe dla budżetu. Według wyliczeń SLD, ogólna kwota kompensaty wyniosłaby ponad 700 mln złotych.

Projekt PiS określa, że prawo do zwrotu części VAT ma osoba fizyczna, która poniosła wydatki związane z zakupem materiałów budowlanych na budowę i rozbudowę budynku mieszkalnego lub jego remont albo zakup nowo wybudowanego budynku.

Projekt SLD przewiduje zaś kompensatę za zniesienie ulg budowlanych i zakłada możliwość zwrotu części VAT, ale tylko tym osobom, które dotychczas nie skorzystały z ulg budowlanych. Projekt przewiduje także ograniczenia dotyczące wysokości kompensaty.

Wiceminister finansów Elżbieta Mucha wyjaśniła w czwartek, że rząd popiera projekt ustawy przedstawiony przez SLD, gdyż "ma bardziej spójną materię legislacyjną", natomiast wobec projektu PiS zajęła negatywne stanowisko.


Polecam ten wątek

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28128&highlight=vat

Odbyło się pierwsze czytanie więc szanse są, projekt zakłada zwrot wszystkim po 1.V (wbrew zasady - "prawo nie działa wstecz") więc nie ma sensu się wstrzymywać z budową

rafałek
24-06-2004, 13:32
Myślę, że jak by nawet za potrzymanie trzeba zapłacić to by śię ustawiłą kolejka... W końcu na wszystkim można zrobić interes... :D

Tomek_J
24-06-2004, 13:38
Myślę, że jak by nawet za potrzymanie trzeba zapłacić to by śię ustawiłą kolejka... W końcu na wszystkim można zrobić interes... :D

Oj, to dajcie chociaż popatrzeć ! :)

P.S. a te bilety to będą z VAT-em ? ;)

inż. Mamoń
24-06-2004, 13:50
Projekt SLD przewiduje zaś kompensatę za zniesienie ulg budowlanych i zakłada możliwość zwrotu części VAT, ale tylko tym osobom, które dotychczas nie skorzystały z ulg budowlanych. Projekt przewiduje także ograniczenia dotyczące wysokości kompensaty.


Przeklęte SLD-ziaki :evil: :evil: :evil: :evil:
Korzystałem z ulgi na działkę i oszczędzanie w KM i czy tylko dlatego mam dostać po dupie z VATem ? :evil: :evil: :evil: Popieram PiS !!!!!!!!!!!!!!

Bio
24-06-2004, 13:51
Rafałku :) Masz głowę do interesów widzę :) Trzeba jeszcze byłoby dokoptować kogoś z farmacji. Jakiś kremik na opuchliznę ryjka :)

rafałek
24-06-2004, 13:59
Podobno jest projekt ustawy, żeby karać za głupie pomysłi o głupotę (ogólnie). Na Wiejskiej mają staną 3 pręgieże, a jak nie będzie poprawy to i więcej...

Wowka
24-06-2004, 14:00
mdzalewscy - Niemniej Vat pozostaje 22% jest tylko iluzoryczna (na dzień dzisiejszy) i z wieloma ograniczeniami szansa na częściowy zwrot

rafałek
24-06-2004, 14:00
Podobno jest projekt ustawy, żeby karać za głupie pomysły oraz głupotę (ogólnie). Na Wiejskiej mają staną 3 pręgieże, a jak nie będzie poprawy to i więcej...

echo
24-06-2004, 14:00
"koryto" przyciąga byle co i byle kogo - no i mamy bandę złodziei, przekręty, korupcje - takie prao, taki kraj - ja bym to wszystki wy....... w "kosmos"
PS. .. no i "popatrzył jak koledzy rozmawiają..." :wink:

ryniu
24-06-2004, 14:30
Bzdura............ Totalna bzdura....
nie wiem czy to bzdura czy nie ale pani w "mojej" hurtowni bud. też rzuciła ostatnio hasło, że vat ma wrócić do 7%.
zdziwiłbyś się czytając na dniach w gazecie, że ktoś sztucznie napędził koniunkturę, zrobił wielki przekręt a teraz negocjuje się jego deportację z kraju jakiegoś tam? bo ja nie.

jprzedworski
24-06-2004, 15:08
mdzalewscy - Niemniej Vat pozostaje 22% jest tylko iluzoryczna (na dzień dzisiejszy) i z wieloma ograniczeniami szansa na częściowy zwrot
I to jest dopiero genialne! Będą ograniczenia, jakaś procedura, formularze, dokumenty, komisje, dodatkowi urzędnicy, specjalny system komputerowy i co tam sobie ktoś wymyśli, żeby określić, czy temu Kowalskiemu należy się zwrot i czy zwracać mu w gotówce, czy może w obligacjach długoterminowych. :wink: :lol: :evil:
Koszty będą chyba równe tym zwrotom. Czyli budżet zamiast bez problemów zarobić 7%, na razie dostanie 22%, zwróci 15% i poniesie koszty 10%. Jak się nie obrócić, i tak d... z tyłu!

mdzalewscy
24-06-2004, 15:18
a jak ma być w Polsce, dobrze ?, zwroty to i zaraz wyłudzenia, sprawa jasna, "wszystko po polskiemu" w przedostatnim magazynie ekonomicznym "Plus-Minus" był dobry tekst, coś w tym stylu: Jeździsz autem niemieckim, idziesz do francuskiego marketu, tam kupujesz włoskie płytki, przychodzisz do domu pijesz chińską cherpatkę, siadasz na włoskej sofie, odpalasz koreański TV i zastanawaisz się czemu w Polsce nie ma pracy.........

kroyena
24-06-2004, 15:23
mdzalewscy
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w Unii możesz narzekać z wymienionej poniżej listy tylko na chińską cherbatkę i koreański TV, bo na razie nie są w Unii.

kafelka
24-06-2004, 22:36
Nie łudźmy się z tymi zwrotami Vat-u. Będzie pewnie tak jak z odsetkami od kredytu. Zwrócą po zakończeniu budowy i to pod warunkiem, że zakończy się w przeciągu trzech lat od końca roku w którym uzyskało się pozwolenie na budowę. Czyli znowu będzie to szansa na zwrot dla nielicznych. :x

jprzedworski
24-06-2004, 22:51
Oczywiście! I cały sztab ludzi będzie zatrudniony przy tym "zwracaniu".

Wowka
24-06-2004, 22:54
Kochani... to o czym piszecie to nie jest obniżka stawki Vat z 22 do 7% To tylko ewentualny zwrot różnicy...
A tego zwrotu nie uzyskasz gdy np. budujesz domek letniskowy, garaż wolnostojący, grila w ogrodzie, chodnik do domu, ogrodzenie, czy też stajnię dla konia itd....
Gdyby Vat był 7% to te wszystkie inwestycje były by tańsze (a tak było) a teraz już nie będą...
Nie mieszajcie tych dwóch pojęć czyli obniżki stawki i zwrotu różnicy w stawkach

ryby
24-06-2004, 22:55
Nie ma co liczyć na to, że żont zrobi coś dla nas.
Ja w miarę możliwości staram się kupować z vat-em 0 lub 7%.
Natomiast co do projektu SLD to ni w ząb nie mogę zrozumieć dlaczego jeśli skorzystałem z ulgi na zakup działki, nie będę mógł korzystać z ew. odliczeń różnicy w stawce vat-u.
Przecież na gołej ziemi to raczej nie da się zamieszkać. :evil:

kroyena
25-06-2004, 07:33
Ludzie.
Po wczorajszym głosowaniu już wiadomo, że karuzela się jeszcze pokręcie kilkanaści miesięcy.
Przez ten czas będą nam oczy mydłić jakimś projektem.
Prawo z tego co wiem nie działa wstecz. Żeby się budować trzeba mieć pieniążki (patrz: odprawny i rotacje na stołkach ministerialnych), potem uchwalą na końcu, a czy ktoś z nas z tego powodu wstrzyma swoje plany i będzie rok w plecy (tak jak cały kraj)?

gosciu01
25-06-2004, 21:38
Nie ma co liczyć na to, że żont zrobi coś dla nas.

Nie pytaj co żont może zrobić dla Ciebie,
Zrób coś z tym żontem :lol:

Cz.

ryby
25-06-2004, 22:03
Robię to samo co oni dla mnie. Dlatego chyba jeszcze dłuuugo nie będę brał udziału w wyborach.

Stefano
25-06-2004, 22:31
Robię to samo co oni dla mnie. Dlatego chyba jeszcze dłuuugo nie będę brał udziału w wyborach.

Jeśli nie głosujesz PRZECIWKO głosujesz ZA
Ludzie tylko nie samo brona !!! :)

pasco
27-06-2004, 11:54
Ja czytałem ostatnio w serwisie Bankiera coś na temat powrotu do 7% VAT. Pomysł wygląda tak:
w tej chwili jest 7% stawka VAT na tzw. "budownictwo społeczne". Jeżeli terminem tym zostanie objęte całe budownictwo jednorodzinne (a podobno jest to możliwe), to będzie to oznaczać powrót 7% VATu...
Oby to była prawda!
Ale na razie to była tylko jedna informacja, bez żadnych szczegółów.

EDI-007
04-07-2004, 20:04
Bzdura............ Totalna bzdura....
nie wiem czy to bzdura czy nie ale pani w "mojej" hurtowni bud. też rzuciła ostatnio hasło, że vat ma wrócić do 7%.
zdziwiłbyś się czytając na dniach w gazecie, że ktoś sztucznie napędził koniunkturę, zrobił wielki przekręt a teraz negocjuje się jego deportację z kraju jakiegoś tam? bo ja nie.
Pani w hurtowni wiedziała co mówi !!! Tylko należy ją dobrze zrozumieć.
Jeżeli zlecacie firmie budowlanej zbudowanie stanu surowego budynku jednorodzinnego, to zlecacie usługę !! i za takową należny Vat wynosi 7% tylko wtedy firma wykonujaca usługę zakupuje wszystkie materiały i bez względu na to jakim są obciążone Vatem (czytaj 22%) WAS OBCIĄŻA FIRMA Vatem za usługę, a różnicę 22% - 7% otrzymeje ze swego Urzędu Skarbowego jako nadpłatę. Znaczna część firm ( szczególnie małych ) nie wie o tym, lub nie chce wiedzieć. PO CO CZEKAĆ NA ZWROT VAT-u kiedy "Jeleń" czyli inwestor zapłaci bo przecież gamoń wie że po 01.05.2004r Vat na materiały budowlane wynosi 22% i fajrant.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ. Jak szef firmy mówi że za matreiały macie zapłacić 22%Vat to mu podziękujcie i szukajcie firmy która różnicę ściągnie z Urzędu Skarbowego, a nie z WAS

EDI-007
04-07-2004, 20:26
Kochani... to o czym piszecie to nie jest obniżka stawki Vat z 22 do 7% To tylko ewentualny zwrot różnicy...
A tego zwrotu nie uzyskasz gdy np. budujesz domek letniskowy, garaż wolnostojący, grila w ogrodzie, chodnik do domu, ogrodzenie, czy też stajnię dla konia itd....
Gdyby Vat był 7% to te wszystkie inwestycje były by tańsze (a tak było) a teraz już nie będą...
Nie mieszajcie tych dwóch pojęć czyli obniżki stawki i zwrotu różnicy w stawkach
Ten ewentualny zwrot różnicy Vat (22% - 7%) = 15% dotyczył będzie FAKTYCZNIE CELÓW MIESZKANIOWYCH, a więc jeżeli garaż będzie w "bryle" budynku - OK, jeżeli osobno to go różnica ( zwrot nie bedzie dotyczył. Jeszcze jedna istotna sprawa - będzie Urząd Skarbowy analizował i zatwierdzał Wasze rachunki jako zasadne lub odrzucał a zwrot będzie dokonywany z Waszego obciążenia podatkowego w ramach rocznego zeznania podatkowego (PIT-ów) w następnych latach podatkowych. WSZYSTKO TO DOTYCZY BUDOWANIA DOMÓW MIESZKALNYCH SYSTEMEM GOSPODARCZYM.Jeżeli wynajmujecie ekipy na wykonanie usługi ( np. położenie glazury w trzech łazienkach oraz kuchni ) to patrzcie na moją wcześniejszą wypowieź.
Znam firmę specjalizującą si e w robotach glazurniczych. Od miesiąca szef tej firmy ma zleceń bez liku bo walczy z hurtowniami o upusty na materiale. Jedzie z klientem, który wybiera glazurę; on dostaje upust, klienta obciążą Vatem 7%, pomimo że hurtownikowi zapłacił 22% a na te 15% trochę poczeka w Urzędzie Skarbowym, ALE jak twierdzi "NIE POLUJĘ NA KLIENTA gdyż klient mię szuka, BO SIĘ TO NAM OBU OPŁACI.
Klient za usługę ( przy droższej glazurze) nie zapłaci dużo więcej niż za samą glazurę z 22% Vatem.
Pozdrawiam i zalecam kalkulację - ona mniej kosztuje niż różnica 15% Vat-u.

niezły
04-07-2004, 21:07
Zgoda VAT na usługi budowlane wynosi 7% ale Vat na materiały o ile mi wiadomo wynosi 22% i tyle mam zamiar liczyć sobie od inwestorów nie jest to moje widzimisie czy próba naciągania inwestora ja z takim Vat-em kupuje materiał i z takim samym go sprzedaje a sposób w jaki rozliczam się z US to moja sprawa Wiem ze Inwestorzy chcieli by zapłacić 15% mniej ale to nie ja im dołożę tą różnicę nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć

jareko
04-07-2004, 21:43
Zgoda VAT na usługi budowlane wynosi 7% ale Vat na materiały o ile mi wiadomo wynosi 22% i tyle mam zamiar liczyć sobie od inwestorów nie jest to moje widzimisie czy próba naciągania inwestora ja z takim Vat-em kupuje materiał i z takim samym go sprzedaje a sposób w jaki rozliczam się z US to moja sprawa Wiem ze Inwestorzy chcieli by zapłacić 15% mniej ale to nie ja im dołożę tą różnicę nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć
i nie tylko o to chodzi, ze faktycznie kasy nie zwracaja tylko laskawie umozliwiaja sobie odliczenie przy nastepnej deklaracji - sadzac po tym co sie dzieje i ze ta w sumie chora jesli juz mowimy o stawkach sytuacja z 7% vatem na uslugi do 2007 powoduje, ze jak nigdy tej kasy nie ujrze - bo kwota dla mnie ze stronu urzedu urosnie do granic nieboitycznych a realnie dopiero po 2007 (jak dozyje) moge sobie te nadplate odbierac - kredytowac bede rzad, kredytowac de facto klienta i dlaczego wszystkie koszta takiego BUBLA LEGISLACYJNEGO ja mam ponosic? klient bedzie szczesliwy - zaoszczedzi 15% a ja tak naprawde strace te 15% - W IMIE CZEGO?
Milosci blizniego? bez przesady
Ktos mi kiedys tu powiedzial ze nalezy sie dostosowac do wymogow - racje - ale to nie moze byc jak sadze gra do jednej bramki - a pro pos - Grecja mistrzem Europy - wiem ze z innymi przegram ale jednego sie nauczylem na jednej inwestycji na ktorej jeden cwaniak mnie wyrolowal na niezle pieniadze - liczenia kasy - jak przestanie mi sie to wszystko oplacac - zajme sie czyms innym a prezentow juz dawac nie zamierzam
Sadze ze "niezly" tez zastanowil sie jak to sie bedzie mu kalkulowac i stosuje podobnie jak ja przy sprzedazy materialu (okien w moim wypadku) stawke 22% (no moze czasem czynie wyjatki - ale sporadycznie - dla rodziny i bliskich znajomych) gdyz w imie idei stanac przed widmem plajty = bo kiedys nam te 15% roznicy zwroca?

KaiM
04-07-2004, 21:50
Zgoda VAT na usługi budowlane wynosi 7% ale Vat na materiały o ile mi wiadomo wynosi 22% i tyle mam zamiar liczyć sobie od inwestorów nie jest to moje widzimisie czy próba naciągania inwestora ja z takim Vat-em kupuje materiał i z takim samym go sprzedaje a sposób w jaki rozliczam się z US to moja sprawa Wiem ze Inwestorzy chcieli by zapłacić 15% mniej ale to nie ja im dołożę tą różnicę nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć

typowa argumentacja ograniczonego wykonawcy ktory VAT nalicza i odlicza a zrozumiec nie daje rady jak wlasciwie dziala ten podatek


nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć

powiem to delikatnie i bez epitetów chociaz az mnie skreca - proszę sobie panie NIEZŁY WYKONAWCO na malych liczbach sobie to sprobowac policzyc, powiedzmy w perspektywie kilku miesiecy a nie jednego - nie mozna miec przeciez az tak ograniczonej prespektywy. A jak Pan prowadzi wszystko jak trzeba to kontroli moze sie nie obawiac - i wystapic jednak o zwrot nadplaconego podatku

jareko
04-07-2004, 22:00
Zgoda VAT na usługi budowlane wynosi 7% ale Vat na materiały o ile mi wiadomo wynosi 22% i tyle mam zamiar liczyć sobie od inwestorów nie jest to moje widzimisie czy próba naciągania inwestora ja z takim Vat-em kupuje materiał i z takim samym go sprzedaje a sposób w jaki rozliczam się z US to moja sprawa Wiem ze Inwestorzy chcieli by zapłacić 15% mniej ale to nie ja im dołożę tą różnicę nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć

typowa argumentacja ograniczonego wykonawcy ktory VAT nalicza i odlicza a zrozumiec nie daje rady jak wlasciwie dziala ten podatek


nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć

powiem to delikatnie i bez epitetów chociaz az mnie skreca - proszę sobie panie NIEZŁY WYKONAWCO na malych liczbach sobie to sprobowac policzyc, powiedzmy w perspektywie kilku miesiecy a nie jednego - nie mozna miec przeciez az tak ograniczonej prespektywy. A jak Pan prowadzi wszystko jak trzeba to kontroli moze sie nie obawiac - i wystapic jednak o zwrot nadplaconego podatku
KaiM - nie badz taki ostry w sformuowaniach i faktycznie sobie wez olowek i to wszystko policz w skali roku czy kilku lat - a teksty w stylu "ogarniczony wykonawco" pomin - nie raz podobnie moglem zwrocic sie do osob ktorym cos nie cos tutaj tlumaczylem a od razu pojac nie mogli - po prostu to nie ladnie i juz
Co do porzadkow w papierach - nie do konca masz racje - do chwili gdy urzedas nie bedzie mial wylacznosci na wiedze i prawde, jego decyzje czepiania sie chocby do jednego rochunku beda mogly byc zaskarzane - do tego momentu kazdy kto mala firme prowadzi a nie ma za soba tabunu prawnikow takich wizyt bedzie sie obawial - oni naprawde z niczego sprawe karna skarbowa zrobic potrafia
jakos od kilku lat nam nadplaty w US i jakos pieniedzy od nich nie ujrzalem - mam inne sposoby by je wyciagnac ale i tak ponosze przy tym koszty dodatkowe - oj - wybacz - nie bede szczegolow tutaj wypisywal ale nie jest tak wesolo i ladnie jak Ci sie wydaje - patrzysz z pozycji klienta a ja po drugiej stronie barykady jestem i swoje racje takze mam - nie sadzisz ze mam do tego prawo?czy tez uwazasz ze do grona ograniczonych ja takze powinienem sie zaliczyc?

KaiM
04-07-2004, 22:14
a tak sie staralem jednak delikatnie napisac a jednak kogos ugryzło no.....

faktycznie patrze ze strony klienta ale sam prowadze dzialalnosc obracam Vatem i wiem jak on dziala. Faktycznie mozna czekac dlugo przy nadplacie az sie zrekompensuje ale mozna tez wystapic o zwrot i to szybszy - co sie wiaze oczywiscie z natychmiastowa kontrola.

"Ograniczony" był dla mnie argument ze sie kupuje i sprzedaje z tym samym Vatem - to jest dla mnie niezrozumienie zasad dzialania podatku. A urazic faktycznie nie chcialem, bede sie jeszcze bardziej pilnowal w przyszlosci.

jareko
04-07-2004, 22:44
a tak sie staralem jednak delikatnie napisac a jednak kogos ugryzło no.....

faktycznie patrze ze strony klienta ale sam prowadze dzialalnosc obracam Vatem i wiem jak on dziala. Faktycznie mozna czekac dlugo przy nadplacie az sie zrekompensuje ale mozna tez wystapic o zwrot i to szybszy - co sie wiaze oczywiscie z natychmiastowa kontrola.

"Ograniczony" był dla mnie argument ze sie kupuje i sprzedaje z tym samym Vatem - to jest dla mnie niezrozumienie zasad dzialania podatku. A urazic faktycznie nie chcialem, bede sie jeszcze bardziej pilnowal w przyszlosci.
spoko :) nie czuje sie urazony - sadze ze zasady dzialania Vatu kazdy kto dzialanosc prowadzi zna (lub powinien znac) i tylko cala ta sytuacja dla mnie jest chora - wciaz trzeba zonglowac by z jednej strony byc w zgodzie z przepisami a z drugiej jednak wychodzic na swoje
ale sam przyznasz ze zwloka w zwrocie tych cholernych 15% to jednak w sumie kredytowanie posrednio klienta - ponosze koszty i przez co najmniej miesiac na kase czekam - ale spoko - kazdy jak widze stara sie jakos w tej nowej sytuacji zyc i utrzymac sie na rynku

tomas matla
04-07-2004, 23:13
KaiM w 100% się z Tobą zgadzam. usługa + materiał=7%vat, a firmy budowlane, które twierdzą inaczej- mają do tego prawo,po prostu olejmy-mamy do tego prawo i wybierzmy te mądrzejsze.

jareko
05-07-2004, 10:05
KaiM w 100% się z Tobą zgadzam. usługa + materiał=7%vat, a firmy budowlane, które twierdzą inaczej- mają do tego prawo,po prostu olejmy-mamy do tego prawo i wybierzmy te mądrzejsze.
masz po czesci racje ;) ale czesto moze okazac sie, ze ten co uwzglednia ten cholerny VAT w wysokosci 22% okazuje sie i tanszy i czasem lepszy od tego co niby tylko 7 nalicza
w dzisiejszej dobie przejsciowej ;) sadze, ze jedynym tak naprawde porownaniem jest cena BRUTTO a nie netto
chyba ze faktura gdzies tam sie ma zapodziac ;)

EDI-007
07-07-2004, 15:47
Zgoda VAT na usługi budowlane wynosi 7% ale Vat na materiały o ile mi wiadomo wynosi 22% i tyle mam zamiar liczyć sobie od inwestorów nie jest to moje widzimisie czy próba naciągania inwestora ja z takim Vat-em kupuje materiał i z takim samym go sprzedaje a sposób w jaki rozliczam się z US to moja sprawa Wiem ze Inwestorzy chcieli by zapłacić 15% mniej ale to nie ja im dołożę tą różnicę nie wiem czy wiecie ze US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć
Znam Pana wypowiedzi Panie "Niezły" z innych postów, ale tym razem Pan przesadził skromnie mówiąc. Ma Pan rację twierdząc,że Pana sprawą jest to jak sią Pan rozlicza z US. ale twierdzenie "US Vat-u nie oddaje wykonawcy tylko pozwala go sobie odliczyć[/quote]" jest dowodem na nieznajomość przepisów ( ewentualnie nie jest Pan VAT-owcem) bo tym nadpłatę Vat- US zwraca, a nie "pozwala sobie w kolejnym roku odliczyć. "TO ODLICZENIE MA DOTYCZYĆ PRYWATNYCH INWESTORÓW"

Odnośnie pańskiego stanowiska "Vat na materiały o ile mi wiadomo wynosi 22% i tyle mam zamiar liczyć sobie od inwestorów" - obawiam się, że stosując swój zamiar w życiu zawodowym zmierza Pan ku poszerzeniu rzeszy bezrobotnych.
Zyczę sukcesu na polu zawodowym, bądź :cry: wśród bezrobotnych. "PRAWA RYNKU SĄ BEZLITOSNE'