PDA

Zobacz pełną wersję : wykonanie nowego przyłącza



chipis
29-03-2013, 13:43
Witam!

Przeszukałem różne fora internetowo i nie znalazłem odpowiedzi "wprost" na moj problem.

Sytuacja wygląda tak: przy mojej działce już kilkadziesiąt lat biegnie rura wodna i kanalizacyjna, mój dom również te kilkadziesiąt lat jest przyłączony do sieci wodociągowej, do kanalizacji nie jestem podłaczony ponieważ posiadam własne szambo. Ostatnim czasie gmina stwierdziła, że należy pociągnąć nowe sieci do wody i kanalizacji, ponieważ osiedle się rozwija,powstają nowe budynki itp. Problem polega na tym,że sieć nie została wymieniona,tylko położona nowa plastikowa obok starej stalowej, ta stara "stalowa" pewnego dnia zostanie zakręcona,a woda bedzie tylko w nowej"plastikowej". to dotyczy również przyłączy do budynków. ZUK przekopał rury do granicy działki i swierdził, że dalej muszę nowe przyłącze wykonać w własnym zakresie, bo stare przyłącze zostanie odcięte. Według moich informacji koszty nowego przyłącza i wykonanie takiego leży po stronie ZUK, ponieważ po wykonaniu starego przyłącza do budynku, ZUK musiał odebrać przyłącze i stał się jego właścicielem. Z tego wynika,że skoro ja mam podpisaną umowę na dostarczanie wody i odebrane przyłącze do budynku powinienem wymagać od ZUK pełnego przyłącza nowej sieci,a nie tylko do granicy,tak jak bym dopiero co zbudował dom i chciał się pierwszy raz podłączyć do sieci. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie moich przemyśleń, bardzo fajnie jakby były poparte jakimiś zapisami ustaw lub przykładami z życia.

pozdrawiam