PDA

Zobacz pełną wersję : Stelaż pod płyty k-g pytania



evol1
30-03-2013, 16:47
Witam

Zacząłem samodzielnie ocieplać poddasze domu i mam kilka pytań na które próbuję znaleźć jednoznaczne odpowiedzi i mam problem dlatego pytam. Krokwie mam 20cm i między nie daję tyle samo wełny dodatkowo planuję dać na skosy jeszcze 10 cm. Na sufit jeszcze też 30 (2 x15cm pomiędzy jętki i na jętki pomiędzy deski postawione na sztorc, dach dwuspadowy i tu moje pytania:

1. Po naradach z kierownikiem budowy ustaliliśmy że na skosach które mają 3m będe dawał profile w jednym kierunku co 40cm poziomo, płyty mam zamiar montować standardowe 2,6m gr. 12,5 i tu mam problem jak wykończyć połączenie płyty z otynkowaną ścianką kolankową, której nie chcę zabudować? Jeśli ktoś ma jakiś schemat lub opis to bardzo proszę
2. profile na poddaszu montuje przy użyciu wieszaków do poddasza jak niżej i nie wiem jak przymocować końcówkę płyty do skosu bo płyta od miejsca styka ze ścianką kolankową do pierwszego profilu zamontowanego na tym wieszaku ma jakieś 20cm
http://www.metpol.pl/data/product/image/wieszak_do_poddaszy.jpg
3. Po konsultacji z kierownikiem budowy ustaliliśmy że będę montować profile na skosach co 40cm tylko poziomo a na sufity krzyżowo co 60 i tu mam pytanie co o tym sadzicie i dodatkowo czy stelaż krzyżowo lepiej montować w jednym poziomie czy w dwóch poziomach? i jakich najlepiej użyć wieszaków
4. Jak wykończyć styk skosu z sufitem
5. Czy kable z zasilaniem prowadzić w pustce pomiędzy wełną a płytami kg na sufitach "luźno" czy lepiej je wyciągnąć na strych prze wełnę i w odpowiednich miejscach spuścić je też przez wełnę do otworów

Z góry wielkie dzięki za pomoc i odpowiedzi na pytania