PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt na ławach a ja wile na płycie.



stancel1234
02-04-2013, 16:08
Witam serdecznie,

mam pytanie na temat projektu domu rzecz jasna z muratora c 303 który jest jeszcze w realizacji. Jednak moja głowę zaprząta myśl iż nie chce ławy fundamentowej tylko płytę fundamentową. Gdyż grunt pod działka jest podmokły i chciał bym się zabezpieczyć przed pękaniem ścian. Zapytałem się o projekt do administracji jednak odpowiedziała mi iż projekt przygotowany jest tylko pod ławy. Czy mogę to po zakupie zmienić u innego architekta na etapie adaptacji ? Jeżeli tak to czy droga jest taka przeróbka ?

anita_d
03-04-2013, 11:57
Hmm w pierwszej kolejności zatrudnij geologa - on orzeknie jakie jest podłoże i wskazania dotyczące fundamentów. I tak będzie ci to potrzebne do PnB. Jeśli działki jeszcze nie kupiłeś ale jesteś na nią zdecydowany, to też warto wyłożyć kilka złotych i się upewnić. Ostatnio słyszałam o przypadku gdzie ktoś się "zakochał w działce i kupił. Po większych deszczach wyszło, że teren jest bagienny.

Zmiany powinny być jak najbardziej możliwe (nie wiem jak wygląda to z projektami muratora, ale większość firm daje zgody na rozmaite adaptacje), ale nie mam pojęcia jaka byłaby cena, najlepiej skontaktuj się z jakimś architektem (potencjalnym wykonawcą)

edde
03-04-2013, 12:43
Hmm w pierwszej kolejności zatrudnij geodetę...

geologa, geodeta tylko od tego co nad ziemią, geolog to ten krecik co kopie ryje wierci i ocenia ;)

pompiarz1984
07-04-2013, 23:30
architekt adaptacyjny Ci to zmieni bez problemu. Za ile to zależy od arch.adap, geologie sprawdź sam , wykop dolek i oceń co tam masz, jak torf to i płytka nie pomorze.....swego czasu klient zakupił pod wawą 1000 metrów za 500 tys , nie zrobił badań, realizował projekt z piwnicą. koparka kopała i się dokopała do torfu i nic innego tam nie było. Facet wylał poduszkę z 10 gruszek betonu , na tym wykonali mu ławy, z piwnic zrezygnował, ławy zostaly wzmocnione krzyżowo. Koszta niesamowite, wręcz kosmiczne a i tyle kasy za takie bagno mmmm.... jeśli nie jesteś w stanie sam ocenić gruntu na działce , geolog to podstawa!!!!

מרכבה
10-04-2013, 20:17
architekt adaptacyjny Ci to zmieni bez problemu. architekt tu nie ma nic do gadania ... to jest rzecz konstrukcyjna ...
artystów proszę nie mieszać do konstrukcji :P

andy44
13-04-2013, 10:20
Popieram:mad:

rafallange
15-04-2013, 10:54
Po piersze bagania geologiczne , potem projekt płyty musi wykonać konstruktor z uprawnieniami na podstawie projektu kierownik budowy ma prawo wpisem do dziennika budowy dokonać zmiany posadowienia budynku , tak było w moim przypadku .

Gregory67
24-05-2013, 13:36
swego czasu klient zakupił pod wawą 1000 metrów za 500 tys , nie zrobił badań, realizował projekt z piwnicą. koparka kopała i się dokopała do torfu i nic innego tam nie było. Facet wylał poduszkę z 10 gruszek betonu , na tym wykonali mu ławy, z piwnic zrezygnował, ławy zostaly wzmocnione krzyżowo. Koszta niesamowite, wręcz kosmiczne a i tyle kasy za takie bagno mmmm.... jeśli nie jesteś w stanie sam ocenić gruntu na działce , geolog to podstawa!!!!

Mógł jeszcze posadowić ten dom na palach.

Elfir
29-08-2013, 14:37
ja dokupiłam projekt płyty osobno.