PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór sprzętu AGD ????



zone
24-06-2004, 16:03
Wczoraj byłam w jednym ze sklepów AGD, aby zorientować sie w asortymencie sprzętów kuchennych i całkiem już zgłupiałam...

Nastawiam sie na sprzęt Bosha lub Siemensa, ale ma następujące dylematy:

- kuchenka elektryczna: ze sterowaniem na płycie, czy łącznie z piekarnikiem??
- piekarnik lepiej zamontować pod płytą, czy oddzielnie w słupku - powyżej?
- zmywarka: z panelem odkrytym, czy wewnątrz (czy oprócz efektów wizualnych, odkryty panel jest wygodniejszy - wyświetlacz, czy bez różnicy?)
- okap: czy to prawda, że "te poniżej 3,5 tys. są nie wiele warte i chodzą głośno jak czołgi"? :-?

Proszę o pomoc regularnych użytkowników :wink:

BK
24-06-2004, 16:16
Wczoraj byłam w jednym ze sklepów AGD, aby zorientować sie w asortymencie sprzętów kuchennych i całkiem już zgłupiałam...

Nastawiam sie na sprzęt Bosha lub Siemensa, ale ma następujące dylematy:

- kuchenka elektryczna: ze sterowaniem na płycie, czy łącznie z piekarnikiem??
- piekarnik lepiej zamontować pod płytą, czy oddzielnie w słupku - powyżej?
- zmywarka: z panelem odkrytym, czy wewnątrz (czy oprócz efektów wizualnych, odkryty panel jest wygodniejszy - wyświetlacz, czy bez różnicy?)
- okap: czy to prawda, że "te poniżej 3,5 tys. są nie wiele warte i chodzą głośno jak czołgi"? :-?

Proszę o pomoc regularnych użytkowników :wink:
wyświetlacz w zmywarce sie przydaje.
piekarnik byłby fajny powyżej - dużo wygodniej
mam okap za 1,5 tys i jest OK - ale faktycznie głośny - każ sobie w sklepie puścić wszystkie jakie mają :D
ja mam wszystko Whirlpoola, zmywarka 6-ty zmysł i jestem bardzo zadowolona

Teska
24-06-2004, 21:47
ja mam cały sprzet elektroluxa.

płyte i pod nia piekarnik...po prostu bardzo mało piekę itp...
zmywarka panel widoczny z wyswietlaczem...bardzo przydatny ten wyswietlacz...zmywarka jest ok
wyciag kominowy..chodzi na 3 biegu:):)i mało co go słychać...tez jest ok..
lodówka jak kazda inna:)

kroyena
25-06-2004, 09:32
Zone
Piekarnik tylko w słupku powyżej 1,2 m lub jeszcze wyżej nie chodzi o wygodę ale o bezpieczeństwo.
Dzieciak Tobie tego nie sięgnie.
Żonka dużo piecze i całe szczęście, że córuchna od samego początku rozsądnie ustawiona była do gorących przedmiotów. Wysokość zapeni, że nawet jak goście z dzieciątkami na świeży wypiek wpadną to nie będziecie drżeli, czy które sobie krzywdy nie zrobi.

PS. Ostatnio widziałem monotematycną kuchnię Amici. Z górnej półki przepięknie wkomponowana była. Nie bądź naiwna jeżeli chodzi o pewne elementy ADG wszyscy na tej samej chińszczyźnie jadą. JAk myślisz dlaczego taki wzrost i tyle inwestycji mają.

kroyena
25-06-2004, 09:34
Zapomniałem o jeszcze jednym.
Sam chcę to zrealizować.
Najpierw odbiór domku, a potem zakupy do kuchni.
Sprzęt do zabudowy w uldze remontowej odliczysz.

mAgnes
25-06-2004, 10:27
Najpierw odbiór domku, a potem zakupy do kuchni.
Sprzęt do zabudowy w uldze remontowej odliczysz.

Mozna tak zrobic? Odliczal ktos sprzet do zabudowy w uldze remontowej w nowo wybudowanym domu?

Wowka
25-06-2004, 10:33
kroyena - przedobrzył w swojej wypowiedzi.
Owszem odliczyć można kuchenkę, zlewozmywak i okap jako elementy instalacji, gazowej (elektrycznej) wod-kan i wentylacyjnej.
Ale o możliwości odliczenia zakupu lodówki, zmywarki, mikroweli itd szybko zapomnijcie...

kroyena
25-06-2004, 11:53
Dlaczego nie można?
A jak przekonam moją lepszą połowę, żeby zamiast safek zrobić ścianki z betonu komórkowego i do tego lodówkę, mikrofalę i zmywarkę zamontuję to nie będą one na stałe związane z domkiem?

Wowka
25-06-2004, 11:59
Żonę to i przekonasz ale fiskusa z pewnością nie.
To, że coś jest Twoim zdaniem na trwale związane z domkiem nie jest jedynym warunkiem.

Polecam link do ROZPORZĄDZENIA
MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA

http://i.wp.pl/a/f/word/271/rozporzadzenie_ministra_gospodarki_przestrzennej_i _budow_z_21_grudnia_1996.doc


Poszukaj tu mikroweli i lodówki... :wink:
Pozdrawiam

ArtMedia
25-06-2004, 12:32
Witam.

Mamy płytę ceramiczną ze sterowaniem sensorowym. Sprawdza się. To był dobry zakup.
Piekarnik w słupku, także super.
Zmywarka z panelem odkrytym, ale wkrótce będzie zakryty. Nie wiem do czego on się tak przydaje jako odkryty. Dla mnie bez różnicy.
Okap, nasz kosztował 2100 i rzeczywiście nie jest cichy, na najwyższym biegu wyrzuca 880m3 powietrza na godzinę, ale huczy prawie jak odkurzacz. Mimo wszystko czołg wydaje się głośniejszy. Następnym razem na pewno zrobiłbym okap bez wentylatora. Sam wentylator umieściłbym przy wylocie kanału wentylacyjnego na zewnątrz. Nawet miałem tak zrobić, ale z różnych przyczyn nie wyszło.
Tak BTW: To niezły biznes na tych okapach. Blaszana puszka w środku siniczek z wiatraczkiem a kosztuje więcej niż niejedna lodówka czy płyta.

mAgnes
25-06-2004, 12:36
Okapy sa takie drogie?
Ja widzialam Amica za 500 - 600 zl, czy to to samo?

Wowka
25-06-2004, 13:11
Nie, to nie to samo.... Okap może mieć zarówno 50 jak i 90 cm szerokości. Różny design, sterowanie, moc i inne bajery ......
Marka też odpowiednio kosztuje....

ArtMedia
25-06-2004, 13:12
W środku prawie to samo, tylko wentylatorek i silnik mniejszy i w związku z tym wydajność rzędu 200-300m3/h ale i cichsza praca.

kroyena
25-06-2004, 13:15
Co do sporu o odpis to chyba go lepiej przeniosę na prawo.

ara
25-06-2004, 15:35
Wowka, dziękuję osobiście za podany na talerzu link ROZPORZĄDZENIA.
Gdybyś tak jeszcze mógł przypomnieć ten dot. DUŻEJ ULGI BUDOWLANEJ... :D
pozdrawiam

Wowka
09-07-2004, 10:08
Ara- nie przypomnę gdyż...... takowego brak.....
Przy kwalifikacji wydatków z tzw. dużej ulgi należy posiłkować się właśnie tym wykazem z ulgi remontowej + zdrowym rozsądkiem...

Pozdrawiam

Iskra
13-07-2004, 13:17
A ja kupiłam Amicę-piekarnik osobno i płyta gazowa na blacie.
Piekranik OK, ale plyta to jest tragedia, ostrzegam przed kurkami z boku płyty ( już jeden przypaliłam) a poza tym materiał z ktorego wykonana jest ta płyta woła o pomstę do nieba- pseudo aluminium tandetnej jakości- cały czas wygląda jakby było brudne ( nawet po przetarciu).
Nie kupiłabym drugi raz.
Iskra

yemiołka
23-07-2004, 11:19
a jakiej firmy lodówy polecacie?

OlaK
23-07-2004, 12:24
Swego czasu, kiedy zaczela nam sie psuc lodowka, spec od napraw powiedzial, ze wszystkie agregaty produkowane sa w tej samej fabryce a sama lodowka przeznaczona jest na jakies 5 lat uzytkowania. To by pasowalo do naszego prostego Polara - po 4 zaczal piszczec, teraz mija 5 i piszczy tak, ze za niedlugo pewnie padnie. Wiec tak sobie mysle, czy to nie wszystko jedno co sie kupuje..

Do nowego mieszkania wysuplalam sie na Siemensa :). Lodoweczka w sam raz na nasze potrzeby :). Gorna czesc to w calosci komora swiezosci + niewielki zamrazalnik (w sam raz na pudelko lodow w lecie i pare paczek mrozonek w zimie), dolna to chlodziarka w formie szuflady: napoje, piwko, paczkowane sery, serki, kefiry, jogurty wedlina itd.
Do tego jest estetycznie wykonana w srodku i ma duzo roznych bajerow na drzwiach na organizacje sloiczkow, tubek itd.:)

A przy okazji: poraz pierwszy w zyciu zrobilam tak duzy zakup w sklepie internetowym :roll: :roll:
Cenowo wyszlo atrakcyjnie :)

zone
23-07-2004, 12:27
w jakim sklepie internetowym warto robić takie zakupy?

yemiołka
23-07-2004, 12:38
http://www.centrum2000.pl/
dzis sprawdzalam; ceny 300-400 mniejsze niz w sklepie!!!!!!

yemiołka
23-07-2004, 12:39
a na co warto zwrocic uwagę przy zakupie lodówy??

kroyena
23-07-2004, 13:10
Na ergonomię (co by kręgosłup nie bolał), funkcjonalność (co by na półkach piętrowo nie stało), energożerność ( jak prąd wyłaczą, żeby od razu nie trzeba było jeść wszystkiego z zamrażalnika) no i visage (to dla Pań) :wink:

godul1
23-07-2004, 13:21
To ja dopisze jeszcze dla równowagi www.maximedia.pl
tam jest troszke wiekszy wybór, a ceny tez konkurencyjne (może nawet bardziej).[/url]

yemiołka
23-07-2004, 13:56
To ja dopisze jeszcze dla równowagi www.maximedia.pl
tam jest troszke wiekszy wybór, a ceny tez konkurencyjne (może nawet bardziej).[/url]
fakt, link lepszy, przebijają ceny o 500!!

godul1
23-07-2004, 14:40
Yemiołka dodatkowo w niektórych przypadkach(np wieksze zamówienie) można się targować ;-)

godul1
23-07-2004, 14:43
Ale niektóre towary są tańsze w centrum 2000
pozdrawiam,

OlaK
23-07-2004, 15:11
No ja wlasnie kupilam w Maximedia. Co do lodowki to nie wiem ile taniej wyszlo, bo tego modelu nie znalazlam w zadnym sklepie ale pozostale sprzety faktycznie wychodzily 200-400pln taniej niz najtansza oferta sklepowa w Warszawie.

yemiołka
26-07-2004, 13:25
poradźcie - z 1 agregatem czy z 2??? :D

kroyena
26-07-2004, 13:29
yemiołka, a może tak sięwstrzymaj za 2-3 lata ustandaryzują czipy i to na nich będą różne informacje, np. data przydatności do spożycia i lodówka sama tobie powie co należy zjeść i do kiedy. AEG już ćwiczy prototypy, wysrebrzone w środku, żeby się bakterie nie przyklejały. :wink:

godul1
26-07-2004, 13:33
Yemiołka,
zależy ile masz kasy. Ja bym radził z dwoma. One sa z regóły oszczedniejsze, poza tym możesz myc lodówke nie rozmrażajac zamrażarnika - i odwrotnie. poza tum na dwuagregatowej można dokładniej ustawic temp. oddzielnie dla zamrazrki i chłodziarki.

aska277
26-07-2004, 21:46
witam,

czy moglibyscie doradzic mi jakis okap. mamy aneks kuchenny połaczony z salonem w sumie około 20 m2+2m z przedpokoju.
co polecacie? zastanawialismy sie nad Faberem, ale wydaje sie dosc drogi choc jak na te firme podejrzanie drogi ( model Syntesis 60 za 746 w promocji).

yemiołka
27-07-2004, 09:45
Yemiołka,
zależy ile masz kasy. Ja bym radził z dwoma. One sa z regóły oszczedniejsze, poza tym możesz myc lodówke nie rozmrażajac zamrażarnika - i odwrotnie. poza tum na dwuagregatowej można dokładniej ustawic temp. oddzielnie dla zamrazrki i chłodziarki.
dzięki za pomoc.
kasy oczywiście jak zwykle za mało :D
więc biorę cuś za średniej półki. zaraz zamawiam, ufff 8) 8)

yemiołka
27-07-2004, 09:46
yemiołka, a może tak sięwstrzymaj za 2-3 lata ustandaryzują czipy i to na nich będą różne informacje, np. data przydatności do spożycia i lodówka sama tobie powie co należy zjeść i do kiedy. AEG już ćwiczy prototypy, wysrebrzone w środku, żeby się bakterie nie przyklejały. :wink:
dam se radę bez tego. i tak mam wszystko w lodówie przeterminowane 8)

nnatasza
28-07-2004, 10:08
No ja wlasnie kupilam w Maximedia. Co do lodowki to nie wiem ile taniej wyszlo, bo tego modelu nie znalazlam w zadnym sklepie ale pozostale sprzety faktycznie wychodzily 200-400pln taniej niz najtansza oferta sklepowa w Warszawie.

Ile kosztuje transport z takiego sklepu int. Jesteś zadowolona - sprzet przyjechał ten co chciałaś i bez uszkodzeń itp.? Też chcę się skusić na ich ofertę ale troszkę się boję :oops:

Olka
28-07-2004, 12:41
Cześć

Ja kupiłam sprzęt pod zabudowę już rok temu a zamieszkam może we wrześniu. :)

Kuchenkę z płytą ceramiczna z piekarnikiem -Amica podobno jest OK

Miałam kiedys Amicę i byłam zadowolona

Okap Amica myśle że też będzie OK

Zmywarka Whirlpoola już ją używałam i też niby ok.

Kuchenkę i okap odliczyłam w uldze. Skarbówka się nie przyczepiła.

Z perspektywy uważam, że należy brać sprzęt raczej najwyższej klasy lub taki jaki się podoba, bo później się żałuje.

Te 500 zł sie dołoży ale ma się to co się chce.
Ja trochę żałuję, że nie kupiłam lepszej zmywarki (z wyswietklaczem i większa ilością opcji).


Ale za pare lat trzeba i tak wymieniac sprzęt tak więc nic straconego :)

życze udanych zakupów.

Na szczęście istnieją jeszcze zakupy na raty

pwp
29-07-2004, 14:44
ja mam wszystko w kuchni amiki i ardo a pralka candy

OlaK
02-08-2004, 09:05
No ja wlasnie kupilam w Maximedia. Co do lodowki to nie wiem ile taniej wyszlo, bo tego modelu nie znalazlam w zadnym sklepie ale pozostale sprzety faktycznie wychodzily 200-400pln taniej niz najtansza oferta sklepowa w Warszawie.

Ile kosztuje transport z takiego sklepu int. Jesteś zadowolona - sprzet przyjechał ten co chciałaś i bez uszkodzeń itp.? Też chcę się skusić na ich ofertę ale troszkę się boję :oops:

Transport kosztowal 20pln (na terenie Warszawy, pewnie cena jest rozna w zaleznosci od miejsca dostawy). Czekalam 2 tyg bo nie bylo tego modelu w magazynie. Przy odbiorze zdjelismy opakowanie i sprawdzilismy wizualnie, ze nie ma uszkodzen. Niestety od tamtej pory nie mielismy mozliwosci podlaczenia jej :(

guit
12-08-2004, 13:30
hej
my kupiliśmy piekarnik i płytę gazową Gorenje, przed chwilą zamówiłem okap Candy CCT 91X (podobno baaardzo cichy) i zastanawiam się nad zmywarką Candy DFI 95T (mam w dobrej cenie)...

pozdr,

zone
05-10-2004, 10:44
poradźcie, jakiej marki lodówkę wybrać: Siemens, czy AEG.

Interesuje mnie szczególnie Wasza opinia na temat AEG.

08-04-2005, 19:02
ma z was ktos sprzet zanussi, mam mozliwosc kupienia płyty gazowej i piekarnika po atrakcyjnej cenie

Tommco
09-04-2005, 16:42
A u mnie wszystko będzie z innej parafii:

piekarnik - Gorenje
płyta elektryczna - Whirlpool
okap - Faber
zmywarka - Candy
lodówka - Ariston
pralka - Amica

Pozdrawiam

Tommco