PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka (na styro) a wykończenie podciągu przy schodach



grzeniu666
02-04-2013, 18:45
Zastanawiam się jak należy wykonać wykończenie podłogi przy podciągu (docelowo tynkowanego), dla podłogi pływającej tj. wylewka z podłogówką na styropianie wykończona np. panelami. Nic mądrego nie znalazłem, a co wymodziłem załączam. Czy wykonanie takiej "niepływającej" belki i zamocowanie do niej jakiej listwy przypodłogowej (prostokątnej w przekroju) jest właściwe? Znalazłem jeszcze jakiś "multi profil" Incizo QuickSetp (link (http://www.youtube.com/watch?v=IKmyVR70fU4)) - też/lub mógłby być (choć kolorem pasuje pewnie tylko do ich paneli)? Pomóżcie, bo chyba wyważam otwarte drzwi... :)

edde
03-04-2013, 12:22
ja (po podpowiedziach forumowych) zrobiłem coś takiego jak na rysunku, wylewka i styro są zlicowane ze stropem, na to całe czoło naklejona na klej gipsowy do stropu zielona płyta GK, potem na nią jeszcze jedna dla sztywności, całość wyszpachlowana razem ze ścianami, pomiędzy płytę a wylewkę od góry delikatnie zapuszczona pianka niskoprężna, z góry panele dochodzą do krawędzi i na to ma być (bo wciąż nie znajduje na to czasu) zamontowany kątownik drewniany chyba 30x30x4mm z LM wybarwiony tak jak listwy podłogowe i barierki tą samą lakierobejcą

180949

grzeniu666
03-04-2013, 21:18
dzięki edde za odp.! Chyba dobry patent.

"Wyszpachlowana" znaczy gipsowo (sory za pewnie głupie pytanie)? Tynki masz gipsowe? Ja planuję cem-wap, taką płytę GK można tak tynkować (wersja minimum tylko tę krawędź od spodu). Nie wiem czy malowana nie będzie widocznie inna strukturą od ściany obok z tynkiem c-w...? Pozdrawiam.

edde
04-04-2013, 08:59
no chyba dobry, mi się sprawdził, trzeci rok idzie i żadnych peknieć rys itp
dodam, że wylewkę mam z podłogówka
tynki mam c-w, wyszpachlowana to jeśłi sobie przypominam dałem narożnik zbrojący ocynkowany u dołu, wklejony na jakiś klej resztkowy do płytek czy ocieplenia, tym klejem też chyba przejechałem całą płytę zatapiajac siatkę elewacyjną (bo troszkę pion mi się zgubił przyklejając płytę i trzeba było to jakoś wyciągnąć, klej był pod ręką, miejsce na niego tez było więc pojechałem też z siatką ;) ), a potem jak robiłem sobie gładzie na c-w (bo szpachlowałem cały dom na gładko) to pojechałem po całości
jeśłi chcesz zachowa strukturę to przykombinuj z materiałem, były na forum porady żeby do kleju czy szpachli dodać jakiegoś drobnego piasku, piasku kwarcowego, robić szorstkim matreaiłem (goldband?, klej ziarnisty?), kombinować z techniką i narzędziem zacierania, ostatecznie trochę na pewno zniweluje grunt (farba gruntująca) i farba