PDA

Zobacz pełną wersję : Wiata z grillem?



Kracy
24-06-2004, 17:12
Witam Was drodzy muratorzy. Pomóżcie, proszę. Marzeniem moim jest zbudować wiatę w ogrodzie, dość dużą, z grillem (paleniskiem) itd. Szukam wszędzie pomysłu, wzorca, projektu. Gdzie mogę go zdobyć? Chodzi głównie o jakieś konkretne parametry i DOBRE RADY. Wszyscy myślą, że jak kobieta sobie coś ubzdura to nic z tego nie będzie. Chcę udowodnić, że jest inaczej.

kroyena
25-06-2004, 07:55
Kracy uważaj mała architektura tylko do 10 m2 nie ulega zgłoszeniom.

ewusia
25-06-2004, 08:29
Kracy uważaj mała architektura tylko do 10 m2 nie ulega zgłoszeniom.

żle mówisz, wiata do 10m podlega tylko zgłoszeniu, większe obiekty pozwolenie na budowę.

W kilku Muratorach byłu pokazane piękne wiaty właśnie z grillem lub kominkiem. Nie jako temat tylko jako przykład róznego rodzaju ogrodów. Poszukaj jeżeli masz dostęp do nich. A pomysł jest przedni :D

majki
25-06-2004, 09:35
Hej
Ja też marzę już ( a domu jeszcze nie ma tylko gołe pole :wink: ), że kiedyś postawię taką wiatę / grilla w końcu działki.
Ja wyobrażam to sobie tak :
- jedną ścianę stanowi kamienna ściana z grillem i otwartym kominkiem, coby móc pieć różne rzeczy i tak i tak, albo dogrzewać się w chłodne wieczory siedząc tam. Najlepiej trochę typu "góralskiego" kamienie zespojone zaprawą i taki sam komin ponad wiatę ...
- przystawiona do tego wiata ze spadzistym dwustronnym dachem, wsparta na czterech wielkich drewnianych słupach ...
- pośrodku stół z ławkami, najlepiej tez takie surowe ...
- obok rośnie brzoza, nawet spora, to wszystko by się komponowało, obsadzone kwiatami ( pelargonie )
Po prostu już to widzę !!! :D 8)
Zrobię to na pewno, pomysł dla mnie jest fantastyczny ...
Pozdrawiam, Majki

kroyena
25-06-2004, 09:41
Do 10 m2 to 3x3 +1 m2 na grilokominek. A pod czymś takim to slokiczek do brydż sie zmieści i to tak żeby przy deszczyku po nerach nie zacinało?

ewusia
25-06-2004, 10:37
zgadza się :-? niestety takie są przepisy. Najlepiej zadzwoń do gminy i zapytaj jakie dokumenty musisz złożyć aby uzyskać pozwolenie.