PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w garderobie i kuchni



Gutek2012
02-04-2013, 21:51
witam
mam problem z wentylacją w kuchni(kuchnia połączona z salonem)
znajduje się tam tylko jeden kanał wentylacyjny gdzie zamierzam wstawić kratkę niestety nie mam już wolnych kanałów na podłączenie okapu :(
jest natomiast możliwość przebicia się na dach (domek jednorodzinny,kuchnia jest na piętrze) pytanie tylko co zastosować żeby z okapu nic mi nie ciekło oraz żeby zbytnio nie ziębił
garderoba nie ma dostępu do żadnego kanału wentylacyjnego ale istnieje możliwość przebicia się przez ścianę lub dach pytanie tylko co lepsze
oraz co w tym wypadku zastosować
będę bardzo wdzięczny za udzieloną mi pomoc
pozdrawiam

KrzysztofLis2
03-04-2013, 08:03
Nowy dom? To zrób zgodnie z projektem.

Konto usunięte_12*
03-04-2013, 09:46
Krzysztof Lis ma rację - zrób według projektu a jeśli go nie masz, to najpierw go zleć.
Twoje pytania są bardzo obszerne, gdyż w gruncie rzeczy dotyczą KOMPLEKSOWEJ wentylacji całego domu a nie jakiegoś pojedyńczego problemu z wentylacją. Chodzi Ci przecież i o problem rury poprzez poddasze, i skroplin w tejże, i okapu , i kratek wentylacji naturalnej, i.t.d., i.t.p. :)

kominiarz
03-04-2013, 10:14
bezpieczniej dziurawić ścianę niż dach.

Gutek2012
03-04-2013, 18:29
Niestety nie jest to nowy dom. Próbuję zaadaptować na mieszkanie piętro domu rodziców, który został wybudowany w 1964 roku. Nie wiem jak długo będę tu mieszkał . Staram się wszystko zrobić w miarę tanim kosztem, a z drugiej strony - gdyby okazało się, że będę tu mieszkał dłużej - chcę żeby mieszkało mi się dobrze .Projektu nie było, bo pierwotnie myślałem, że będę miał wolny kanał :/