PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykona? trzpienie wzmacniaj?ce ?ciank? kolankow? ?



Mariusz1
24-06-2004, 17:23
Być może ktoś z Was miał podobne doświadczenia.
Na etapie wykonania stropu zapomniano wyprowadzić zbrojenie dwóch trzpieni, które miały wzmacniać ściankę kolankową i kotwić się na górze z wieńcem na którym opiera się murłata.
Pytanie brzmi: jak na tym etapie (zalany strop wraz z wieńcem z którego w projekcie wyprowadzone są trzpienie) wykonać zbrojenie trzpieni ? Czy nawiercać otwory ? rozkuwać i kotwić na zakład 60 cm ? - choć nie wiem, czy to w ogóle ma sens.

Prośba o opinie ?

Pozdrawiam
Mariusz

thalex
24-06-2004, 21:20
Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie rozkuć do jednego z prętów wzdłużnych wieńca i "zahaczyć" na nim pręt (śrubę) do ścianki kolankowej.

Sens tego zależy od pogody :D :D niestety.

inż. Mamoń
25-06-2004, 13:22
Być może ktoś z Was miał podobne doświadczenia.
Na etapie wykonania stropu zapomniano wyprowadzić zbrojenie dwóch trzpieni, które miały wzmacniać ściankę kolankową i kotwić się na górze z wieńcem na którym opiera się murłata.
Pytanie brzmi: jak na tym etapie (zalany strop wraz z wieńcem z którego w projekcie wyprowadzone są trzpienie) wykonać zbrojenie trzpieni ? Czy nawiercać otwory ? rozkuwać i kotwić na zakład 60 cm ? - choć nie wiem, czy to w ogóle ma sens.

Prośba o opinie ?

Pozdrawiam
Mariusz

Czytam i nie jestem pewien - czy chodzi o pionowe słupki wzmacniające ściankę kolankową? Tych słupków powinno być sporo - chyba co 2 metry. Czy zapomniano zrobić tylko 2 słupki, a reszta słupków jest zrobiona? Takie słupki zbroi się chyba 4 prętami połączonymi ze wszystkimi 4 prętami głównymi w wieńcu. Jeżeli rozkujesz wszystko to jak potem zwiąże nowy beton ze starym? Może nie jest to jeszcze tragedia bo przecież same słupki zalewa się znacznie później niż strop i wieniec więc beton słupków nie wiąże się z betonem wieńca. Aha - dla wytrzymałości ściany kolankowej duże znaczenie ma wieniec na szczycie ścianki kolankowej. Dobrze byłoby aby Ci go nie spieprzyli.