PDA

Zobacz pełną wersję : Nawiewniki okienne - problem



seta_lp
04-04-2013, 09:20
Witam serdecznie.
Mam problem z nawiewnikami okiennymi, a mianowicie przepuszczają mimo tego iż są zamknięte bardzo dużo hałasu z dworu mimo tego iż są zamknięte. Są to nawiewniki zwykłe ręczne i moje pytanie jest takie czy da się to dziadostwo wyciszyć, a może zmienić na coś lepszego

KrzysztofLis2
04-04-2013, 12:37
Tak, można zamontować wentylację mechaniczną, nawiewno-wywiewną i pozatykać nawiewniki.

kominiarz
05-04-2013, 09:21
Witam serdecznie.
Mam problem z nawiewnikami okiennymi, a mianowicie przepuszczają mimo tego iż są zamknięte bardzo dużo hałasu z dworu mimo tego iż są zamknięte. Są to nawiewniki zwykłe ręczne i moje pytanie jest takie czy da się to dziadostwo wyciszyć, a może zmienić na coś lepszego

są nawiewniki, które ograniczają przenoszenie hałasu z zewnątrz do wewnątrz, są znacznie droższe od zwykłych i nie zawsze da się je zamontować w miejsce tych istniejących ponieważ są znacznie większe i jak otwór wyfrezowany jest w ościeżnicy okna ramiak skrzydła przeszkadza w montażu

nawiewnik
21-04-2013, 09:47
są nawiewniki, które ograniczają przenoszenie hałasu z zewnątrz do wewnątrz, są znacznie droższe od zwykłych i nie zawsze da się je zamontować w miejsce tych istniejących ponieważ są znacznie większe i jak otwór wyfrezowany jest w ościeżnicy okna ramiak skrzydła przeszkadza w montażu

wszystko się da jeżeli firma posiada profesjonalny sprzęt i wiedzę w jaki sposób nie uszkodzić okna !!!

Nawiewnik okienny montowany jest w przypadku okien PCV w górnych poziomych ramach ościeżnic i skrzydeł (przylgach) po wykonaniu w elemencie okna profesjonalnego otworu (kanału przelotowego) bez uszkodzenia wzmocnienia stalowego okna.

Odległość górnej krawędzi obróbki ościeża od zewnętrznej krawędzi ramy winna wynosić min 25mm w celu zamocowania czerpni/okapu. Natomiast w przypadku braku miejsca (min 25mm) na zewnętrznej ramie okiennej konieczna jest obróbka.

184872