PDA

Zobacz pełną wersję : "Dom w Borówkach 3" MADD



Strony : 1 2 3 4 [5]

hektor80
10-10-2017, 07:49
a nie boisz się że jak ten panel się uszkodzi to musisz wymienić całą oprawę i możesz nie dobrać drugiego takiego samego? Zrobiłeś zapas? Też nad nimi się zastanawiałem ale w końcu wybrałem zwykłe wpuszczane w których wymieniam tylko żarówki....

aiki
10-10-2017, 08:23
Porównywałem światło z wymiennymi żarówkami i tych z paneli. Całkiem co innego. tu jest bardziej rozproszone.
Koszt 15 zł więc w razie czego wymienię oba. A zapas zrobię bo jeszcze chyba do kuchni dokupię bo mi sie podoba :)

aiki
26-10-2017, 21:23
Z placu boju.
Robię stelaż krzyżowy w salonie na suficie. w kuchni już jest - tylko płyty przykręcić i można szpachlować.
Zdj. nie robię bo właściwie wszystkie by wyglądały tak samo.
Mam nadzieję, że te płyty i gładzie się niedługo skończą i będę mógł ten cały kurz posprzątać raz na zawsze.
Poza tym jakieś schody wersja budżetowa potrzebna. Albo jakieś młynarskie na razie i po kilku latach zmiana albo home made ale tego się trochę obawiam bo wówczas robiłbym już docelowe.
Jak się z tym uporam to biorę się za łazienki.
Dzisiaj zrobiłem ogień w kozie i musiałem robić na krótkim rękawie bo się w salonie rozgrzało do 23* a ja w suficie wierciłem.

A sie zagalopowałem. A co pomarzyć można, że juz łazienki robię.

grend
28-10-2017, 18:03
Aiki kiedy finisz ? W 2018 skończysz ?

aiki
28-10-2017, 20:39
Plan jest aby pod koniec 2018 zamieszkać. Mam nadzieję że się uda. Chyba, że prochy mnie wykończą.

karster
29-10-2017, 08:58
O kurka, mam poodbny plan a jakoś tak mile morskie w tyle za Tobą jestem więc życie jak zwykle to zweryfikuje. Czemu proszki Cię mają wykończyć? Nie ma co się szarpać na siłę bo wiesz, takie przysłowie jest, ze kto sie wybuduje i ogrodzi ten ze świata schodzi. Ja mam do tego taki problem, że żona mi trochę swiruje w domu z trójką dzieci w ciasnym mieszkaniu na wynajmie, gdzie wszystko jest źle. Musimy przetrwać ale i mam świadomość, że po uj mi dom jakby miała mi sie rodzina posypać... i weź tu człowieku spokojnie buduj, planuj a przy tym zarób tony diengów na tą tak zwana "inwestycje"

aiki
29-10-2017, 10:57
Oszczędzam się ale sterydy przez taki czas to to nawet takiego Kaszuba jak ja wykańczają. Choć lekarze mówią, że i tak super to znoszę. A Ty dasz radę bo u mnie się wlecze głównie ze względu na kasę. Nie mogę szybciej budować niż zarabiam.

karster
29-10-2017, 14:02
Może dam radę, ale ja już mam bicz banku nad sobą :( wystrzegałem sie tych zasranych złodzieji jak ognia ale bez credo budował bym się pewnie 5-10 lat i o roletach czy pc moglbym zapomnieć. Złodzieje zasrane chwalą się oprocentowaniem na poziomie 3% a realnie w ciągu 27lat oddać muszę 170%... banda polskich decydentów


Pozdrawiam
Karol

aiki
29-10-2017, 14:16
No Ja też chce na sam koniec kredyt jakiś szarpnąć ale nie hipotekę tylko zwykły.
Muszę podłączenia do domu zrobić i kotłownie i kuchnie więc może w 30 tyś się zmieszczę.
Buduje się prawie 5 lat więc czas to zakończyć z małym kredytem.
Do wprowadzki potrzebuję jeszcze:
-dokończyć płyty i malowanie
-zrobić przynajmniej jedną łazienkę
-zrobić kuchnie
-podłogi wszędzie
-przyłącza (prąd, woda, kanaliza, gaz)
-kotłownia
-schody na górę
I właściwie już można będzie mieszkać.

the_anonim
29-10-2017, 19:31
aiki 5 lat bez kredytu to i tak super. Coś za coś. Zawsze to bez kieratu na 30lat.:lol2:


Do wprowadzki potrzebuję jeszcze
lista jeszcze nie mała jak dla samoroba ale trzymam kciuki.:yes:


A sie zagalopowałem. A co pomarzyć można, że juz łazienki robię.

Samoroby to dziwni ludzie marzą o tym jak sobie łamią kręgosłup układając płytki:lol2:

Wrzuć jakieś wizki tej łazienki jak masz.

aiki
29-10-2017, 20:30
Nie mam. Jeszcze do tematu nie podchodzę bo chce wyjść z plytowania jak najszybciej.
Jak coś stworzę to wrzucę.

cob_ra
29-10-2017, 20:38
No Ja też chce na sam koniec kredyt jakiś szarpnąć ale nie hipotekę tylko zwykły.
Muszę podłączenia do domu zrobić i kotłownie i kuchnie więc może w 30 tyś się zmieszczę.
Buduje się prawie 5 lat więc czas to zakończyć z małym kredytem.
Do wprowadzki potrzebuję jeszcze:
-dokończyć płyty i malowanie
-zrobić przynajmniej jedną łazienkę
-zrobić kuchnie
-podłogi wszędzie
-przyłącza (prąd, woda, kanaliza, gaz)
-kotłownia
-schody na górę
I właściwie już można będzie mieszkać.

Skąd ja to znam, jakby nie kredyt na budowę domu to byśmy za rok może weszli na swoje. Ale przycisnęło nas i w robocie zdobyłem kasę na wykończeniówkę z meblami. Ważne, że bez sznurka w banku.

aiki
29-10-2017, 20:38
Lista optymistyczna ty bardziej, że przyłączy nie chce robić samemu bo to zawsze oznacza zajęcie pasa drogowego przekopy albo przewierty itp.
Kuchnia to chyba casto albo Ikea więc najgorzej to zaprojektować. Łazienka malutka więc kręgosłup chyba wytrzyma najgorsze jest mieszanie kleju wiertarką- nie idzie się wyprostować po tym. Ale choć po 3 płytki dziennie to dam radę. U mnie za metr położenia płytek kasują od 50 w górę więc sorry ale dziękuję. Mogę mieć nawet krzywo.

mother_nature
06-11-2017, 13:24
Przyłącza zleć i to najlepiej firmom, które współpracują z urzędem w Twojej okolicy. Już się nauczyłam, że tylko taki sposób jest jedynym słusznym, choć nie zawsze najtańszym.

Planuję u siebie podobne światełka, jak Twoje, z tym że poprzestanę na 6 W. Znajomi użytkują i są bardzo zadowoleni.

aiki
08-11-2017, 12:47
Światełka są super. Jasno jest a ja tak lubię.
Bez porównania ze zwykłymi żarówkami czy świetlówkami.
Dzisiaj może założę w kuchni - tam mam 4 x 18W więc będzie dawało po oczach.
Zobaczymy jak będzie, czy udało mi sie dobrać odpowiednie rozmieszczenie.

ufbufkruf
12-11-2017, 17:45
W łazience chcę zrobić klej do styro na siatce i na to płytki.
łazienka mała więc każdy cm się liczy.

Aiki robiłeś już tą łazienkę? Podobny pomysł zawitał w mojej głowie bo tez mam bardzo małą łazienkę na dole.

aiki
12-11-2017, 18:34
Nie. jeszcze nie robiłem.
To raczej temat na przyszły rok.
Ja nie idę jak burza - jestem pewnie już nazywany tu na forum dinozaurem.
Ale chodzi mi po głowie kleić płytki bezpośrednio na BK. i tak będzie folia w płynie wcześniej i grunt głęboko penetrujący więc nie wiem czy siatka i klej ma sens.
Teraz planuję opanować przyłącza do budynku tak aby w połowie przyszłego roku już wszystko było podłączone.
Muszę z KB pogadać może poleci jakieś sprawdzone firmy bo ciężko u nas w tym temacie.

karster
12-11-2017, 19:42
Jakie przyłącza? Ja placiłem chyba 250 zl za podłączenie wody (od granicy dzialki) a reszt robiem sam. Prąd to już energetyka i lokalny elektryk (w trakcie...) sam od złacza do domu, + mała rozdzielnia tymczasowa czyli elektryk tylko papierki + licznik i ew pomiar uziomu. Gazy brak, moze kiedyś ale na razie go nawet nie potrzebuję a kanaliza juz jest na działce w formie studzienki, trzeba do niej sie dokopać ale to później ;)

PS. Jakie delikatne ćwiczenia na ten zakichany kręgosłup polecasz, konkretnie?

Pozdrawiam
Karol

1Aleksandra1
12-11-2017, 19:45
Nie. jeszcze nie robiłem.
To raczej temat na przyszły rok.
Ja nie idę jak burza - jestem pewnie już nazywany tu na forum dinozaurem.
Ale chodzi mi po głowie kleić płytki bezpośrednio na BK. i tak będzie folia w płynie wcześniej i grunt głęboko penetrujący więc nie wiem czy siatka i klej ma sens.
Teraz planuję opanować przyłącza do budynku tak aby w połowie przyszłego roku już wszystko było podłączone.
Muszę z KB pogadać może poleci jakieś sprawdzone firmy bo ciężko u nas w tym temacie.

Przepraszam, że się wtrącę. Ale radził bym ci na BK położyć grunt, klej bez siatki, hydroizolacja i dopiero na to płytki. Klejem zrobisz sobie podłoże pod hydroizolację. Też sam buduję. Z tym że jestem budowlańcem z wykształcenia i z zamiłowania.

aiki
12-11-2017, 20:10
Przepraszam, że się wtrącę. Ale radził bym ci na BK położyć grunt, klej bez siatki, hydroizolacja i dopiero na to płytki. Klejem zrobisz sobie podłoże pod hydroizolację. Też sam buduję. Z tym że jestem budowlańcem z wykształcenia i z zamiłowania.

Jeszcze nic nie postanowione więc dzięki za rady. Cały czas jest szansa na zmiany :)

aiki
12-11-2017, 20:14
Jakie przyłącza? Ja placiłem chyba 250 zl za podłączenie wody (od granicy dzialki) a reszt robiem sam. Prąd to już energetyka i lokalny elektryk (w trakcie...) sam od złacza do domu, + mała rozdzielnia tymczasowa czyli elektryk tylko papierki + licznik i ew pomiar uziomu. Gazy brak, moze kiedyś ale na razie go nawet nie potrzebuję a kanaliza juz jest na działce w formie studzienki, trzeba do niej sie dokopać ale to później ;)

PS. Jakie delikatne ćwiczenia na ten zakichany kręgosłup polecasz, konkretnie?
Pozdrawiam
Karol


Przyłącza to u mnie kicha bo woda po drugiej stronie asfalu a kanaliza w asfalcie. Pierwsza wycena z dzisiaj to 30 zł za metr woda i 60 kanaliza + materiały
Do tego pewnie coś skasują za załatwienie papierologi . Konkretną wycenę mam dostać w tygodniu.
Nie mam czasu na bieganie po urzędach - może KB coś doradzi.

aiki
12-11-2017, 20:19
Jeśli chodzi o ćwiczenia to najprostsze - skłonów kilka (przód, tył, boki) kręcenie bioder, rozciąganie. Mi przy lekkim bólu wystarczało jakies 2 min z rana takiego rozruszania sie. A najważniejsze to chyba nie doprowadzić na budowie do owiania pleców. Albo zdjąć kurtkę czy bluzę zanim się spocisz albo nie zdejmować do samego końca.

aiki
20-11-2017, 21:37
Żeby nie było, że nic się nie dzieje.

Salon i trochę miejsca na schody.
Brat daje radę. Zaciąga gładzią wszystko 2 razy potem tylko lekko wystarczy przeszlifować.
401433

401434

401435

401437

401438

Na bałagan nie zwracajcie uwagi.
Sprzątam raz na tydzień albo dwa i nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje że zawsze jest co sprzątać.

aiki
20-11-2017, 21:43
Kuchnia.
Już mam stracha przed meblowaniem a zbliża sie ten moment.

401439

401440

401441

401442
Korytarz.
Po prawej łazienka - obecnie składzik i regał ze słoikami
Po lewej kuchnia.
Na wprost wejście - będą jeszcze jedne drzwi.
Ja stałem w salonie.
401443

karster
20-11-2017, 22:31
Dzieje się dzieje :) napisz coś tym małym diable na srodku z kawałkiem rury, daje toto trochę ciepła? Ktoś tu na forum takie piece nadmuchowe robił, Przemek?
Czymś będę musiał za kilka tyg grzać w domu.

Pozdrawiam
Karol

aiki
20-11-2017, 22:45
Jak dorzucę tak aby sie paliło nie tliło to krótki rękawek i jeszcze za ciepło.
Jedyny minus to rozprowadzenie ciepła. Ciepło w pomieszczeniu gdzie stoi reszta chłodna chyba żeby palić cały dzień.
Piece nadmuchowe robił i pewnie jeszcze robi Przemek. He Wariat chyba zawalony robotą o cisza u Niego.

A jeszcze jedno. Grzeje ta rura nie ten diabełek.

karster
20-11-2017, 22:53
Tak, wiem ze rura. Dla tego dobrze by było jej kawałek. Myslałem kiedyś by taką rurę obudować większą rurą + dorobic radiator nawet i taki z profili od regipsow no i do tego dmuchawa...

aiki
20-11-2017, 23:06
Ale wiatrak po stronie zimnej czyli tłoczy powietrze do tego koncentryka bo to się do czerwoności potrafi rozgrzać.

aiki
30-11-2017, 21:52
Dzisiaj zabudowałem rurę od DGP na poddaszu. Zwlekałem jak mogłem ale w końcu przyszedł czas.
A tak ogólnie to przechodzę do malowania parteru farbą gruntującą że śnieżki. Gęste to jak nie wiem. Jedynie radość z tego, że jak pomalowane to koniec z danym pomieszczeniem na jakiś czas daje siłę na kolejne machnięcia pędzlem.
Potem wracam na poddasze aby ściany doprowadzić do stanu - nadaję się do malowania.

aiki
30-11-2017, 21:56
Po malowaniu to na co czas? Podłogi, drzwi czy coś o czym nie pomyślałem?
Jaka jest kolejność najlepsza wykańczania się.

aiki
30-11-2017, 21:56
A jeszcze parapety.

hektor80
01-12-2017, 07:44
Dzisiaj zabudowałem rurę od DGP na poddaszu. Zwlekałem jak mogłem ale w końcu przyszedł czas.
A tak ogólnie to przechodzę do malowania parteru farbą gruntującą że śnieżki. Gęste to jak nie wiem. Jedynie radość z tego, że jak pomalowane to koniec z danym pomieszczeniem na jakiś czas daje siłę na kolejne machnięcia pędzlem.
Potem wracam na poddasze aby ściany doprowadzić do stanu - nadaję się do malowania.

tylko nie śnieżka ! zmień jak najszybciej

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236446-%C5%9Anie%C5%BCka-Grunt-bardzo-uci%C4%85%C5%BCliwy-smr%C3%B3d&p=7565587#post7565587

aiki
01-12-2017, 10:05
tylko nie śnieżka ! zmień jak najszybciej

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236446-%C5%9Anie%C5%BCka-Grunt-bardzo-uci%C4%85%C5%BCliwy-smr%C3%B3d&p=7565587#post7565587

Znam temat. u mnie nie śmierdzi. Próba zrobiona.

hektor80
01-12-2017, 10:11
ja bym nie ryzykował. czasem ten smród wychodzi po kilku miesiącach. no ale to Twój dom.....spoko

aiki
17-12-2017, 20:45
Gładzie. Powoli maja się ku końcowi. Zostało szlifowanie sypialni i garderoby i malowanie podkładową.
Do szlifowania zakup maszynki

403348
Najlepsze w niej to taśma ledowa wkoło tarczy.
Widać przy niej wszystkie nierówności podczas szlifowania bez żadnych dodatkowych lamp.
Poza tym zbiera całkiem sporo pyłu bez odkurzacza (odsysanie ma sobie)
Papier 240 niestety jeden tylko w zestawie. Jak założyłem 180 to zbiera za ostro.
Szlifowałem gładź gładź z worka UNI więc miękka. Tam gdzie była gotowa z wiadra to spoko - jest twardsza.
403349
To małe żelazko mam juz kilka lat i zawsze daje radę. W narożnikach super sprawa.
Co prawda ta wieksza ma opcje szlifowania narożników ale wówczas bardziej pyli.

403351
Karcher z filtrem użytkowanym chyba od nowości a wygląda iż ma już kilka lat.
A tyle pozbierał z całego domu - dużo mimo wszystko było szlifowane ręcznie (brat).
Nowy filtr 100 PLN'ów ale chyba zainwestuję dopiero przed układaniem paneli.

aiki
17-12-2017, 20:56
Ogólnie to czasu mało teraz na budowę. W pracy nawał jakiś - soboty do roboty. Jedyny plus, że trochę więcej kasy wpłynie.
Dzisiaj z racji Niedzieli handlowej byliśmy w sklepie "łazienkowo - podłogowo - drzwiowym"
Ceny powalają. Pozostaje internet albo już lepiej OBI.
Chodziło na szczęście bardziej o dobranie kolorystyki płytek i drzwi i w ogóle w jakim kierunku iść.

Robią tam też wizualizację - projekt łazienek ale cena mnie rzuciła na kolana - 750 PLN'ów (ze dwie stówki chyba bym poświęcił). Jak to usłyszałem to już dalej nie słuchałem :(
Co prawda było tam iż jeśli u nich wszystko kupie to kasę oddadzą ale na samej kabinie prysznicowej będę jakieś 1,5 kPLN'ów do przodu.

Kamil_
18-12-2017, 06:42
U mnie w lokalnych galeriach płytek projekt i wizualizacja jest gratis jak zakupisz u nich płytki.
Jeżeli nie to po prostu chyba płacisz 200-300 zł "zaliczki", która później przepada jak nie dokonasz zakupu.

rafhi
18-12-2017, 08:14
Ooo to kogoś z tą kasą trochę "powaliło"

A pytanie aiki bo wspomniałeś o kuchni ? Czy na etapie elektryki miałeś już projekt/wizualizacje kuchni co gdzie będzie ? Czy tak sobie mniej/więcej założyłeś ?

aiki
18-12-2017, 08:34
Mniej więcej. Jedynie wysokość gniazdek brałem pod uwagę. No i zrobiłem tak aby gniazdka wszystkie były nad blatem. Zawsze mnie wkurza odłączanie sprzętu z gniazdkiem wciśniętym gdzieś za szafką.
Ostatnio czytałem chyba na muratorze aby do zmywarki piekarnika nie robić gniazdek za tym sprzętem tylko lekko z boku bo one dochodzą do ściany.

marcko
18-12-2017, 15:10
Mniej więcej. Jedynie wysokość gniazdek brałem pod uwagę. No i zrobiłem tak aby gniazdka wszystkie były nad blatem. Zawsze mnie wkurza odłączanie sprzętu z gniazdkiem wciśniętym gdzieś za szafką.
Ostatnio czytałem chyba na muratorze aby do zmywarki piekarnika nie robić gniazdek za tym sprzętem tylko lekko z boku bo one dochodzą do ściany.

dokładnie
dorzucę jeszcze tak samo jest w przypadku - wody i kanalizacji - zmywarki, pralki
gniazdko też by wypadało dać wyżej niż woda :) ale to pewnie wiadomo

sebcioc55
19-12-2017, 19:34
Gniazdo od piekarnika zazwyczaj można zrobić tuż zanim ale "na samymm dole", gniazdo od zmywarki warto zrobić pod zlewem, bo i tak tam podłączamy wąż od wody i odpływ, więc i prąd można, bo tam już faktycznie za zmywarką każdy cm ważny.

aiki
19-12-2017, 21:22
Ta. Zmywarka. Cały czas było że zmywarki niet. A teraz zmywarka da. A gniazda do zmywarki niet. Będzie przedłużacz albo kabel natynkowe gdzieś za szafkami. Woda i odpływ to nie problem.
A no i oczywiście pamiętam jak pisaliście że lepiej przygotować na wyrost.
Kobieta zmienną jest.

sebcioc55
20-12-2017, 06:47
Panie, zmywarka musi być ;) lepiej że się teraz odwidziało niż później jakby już kuchnia była :rolleyes: a za szafkami wszystko można puścić, więc bedzie dobrze.

karster
20-12-2017, 07:40
Wtrące swoje 3 grosze do dyskusji i wyrażę sprzeciw :p nie zawsze zmywarka jest przy zlewie ;)

Pozdrawiam
Karol

aiki
20-12-2017, 10:53
U mnie bedzie. :)

sebcioc55
20-12-2017, 10:58
Wtrące swoje 3 grosze do dyskusji i wyrażę sprzeciw :p nie zawsze zmywarka jest przy zlewie ;)

Pozdrawiam
Karol

też kiedyś tak myślałem że tak można. Nawet mam podejście wod-kan pod wyspą bo tam miała być zmywarka, jednak zycie zweryfikowało że zmywarka koło zlewu jest po prostu dobrym pomysłem, nie bez powodu wszyscy tak robią. Rozumiem jezeli ktoś zmywarke dokłada później a wcześniej nie przemyśli na nią miejsca. Tutaj jak masz wszystko nowe i możesz zrobić dosłownie wszystko, więc koło zlewu to nejlepszy pomysł :yes:

aiki
20-12-2017, 11:00
Zlew, śmietnik pod zlewem, zmywarka obok. wszystko w pobliżu.

karster
20-12-2017, 22:11
Siostra nie ma obok :P bo ma w innej części zabudowy, w wykuszu jest zlew ze sporym blatem i szafką pod nim (z koszem oczywiście) ale zmywarka by tam już nie weszła więc jest na ścianie obok całkowicie w osobnej zabudowie meblowej no i nie słyszałem narzekań ;)

Iscra
21-12-2017, 12:34
ale zmywarka by tam już nie weszła więc jest na ścianie obok

I to jest punkt :P Jak by weszła, to byłaby przy zlewie. Jak nie wchodzi - to jest gdzie indziej. I nie ma co narzekać, bo przecież alternatywą byłby jej zupełny brak :D

aiki
01-01-2018, 19:42
Rok temu zaczynałem z wełna na poddaszu i stelażami. Potem dopadło mnie choróbsko, trzyma do dzisiaj i biorę prochy, które mają mi pomóc na płuca ale cała reszta siada. Ale mniejsza z tym.
Po diagnozie plan był aby dokończyć w tym roku ocieplenie dachu.
Ale to było w czerwcu. :)
Dzisiaj wygląda tak:

404187

404189

404188

404190

404191

aiki
01-01-2018, 19:57
Na koniec roku wszystko pomalowane farbą gruntującą - poddasze i parter prócz garażu, kotłowni i łazienek.

Oto czym malowałem:

404193 404194 404195

Śnieżka jest ok - wypadła najlepiej z tych trzech. Nie śmierdzi (bo z tego co czytałem to tylko na tynkach CW śmierdzi)

Alpina też jest ok - Choć w malowaniu wałkiem trochę gorzej wypada od śnieżki ale jak wyschnie to nie ma różnicy.

Sentic jest blee - maluje sie najgorzej i krycie też dalekie od poprzedniczek.
Nawet po wyschnięciu przebijają się płyty gdzie nie było gładzi no i wydajność też mniejsza.

Malowałem różnymi gdyż nie zawsze u mnie sklepy były otwarte i brałem co było w danym sklepie.
Cenowo zbliżone ok 60 PLN za wiaderko. Na całość zużyłem ok 5 wiader - trochę zostało.

aiki
01-01-2018, 20:04
Plan na 2018 r.
Przeprowadzić się!!!

Ale po kolei:
-łazienka na dole
-kotłownia (tynki i takie tam) aby było gdzie kocioł powiesić
-malowanie
-podłogi
-kuchnia

W międzyczasie przyłącza prądu, gazu, wody i kanalizacji (tu będę się posiłkował kredytem)

Jak już będzie kuchnia to zaczynamy przeprowadzkę.

Kamil_
01-01-2018, 20:17
Smród wychodził po paru miesiącach ;)
Ja bym nie ryzykował :)

aiki
02-01-2018, 20:57
Jaką folię w płynie do izolacji łazienki polecacie?

cob_ra
02-01-2018, 21:04
Ja u siebie dawałem mapei.

aiki
14-01-2018, 17:58
Zabudowa stelaża WC. Przód płyta 2x
Od góry mała rewizja do podłączenia wężyka od wody.
Zawór będzie poza obudową tak aby był łatwy dostęp.
404953

404955
Wszystko połączenia płyt na flizelinie i narożnikach na uniflocie.
Widać też ścianę zaciągnięta klejem do płytek tak aby lepiej nakładało się folię w płynie i trochę wyrównać suporex
404958

Teraz trochę poczekam aż wyschnie i nakładam hydroizolację.
Wczoraj też jakieś zakupy zostały poczynione do łazienki.
Szafka pod umywalkę - udało się z promocji z połowę ceny - żadnych uszkodzeń tylko powystawowa.
404961
Do tego umywalka KOŁO.
Całość wygląda tak tylko białe:
https://www.siko.cz/-/media/Images/shop/series/t/koupelny-twins-nbytek.jpg?mh=1000&mw=1000&hash=0B67F72682BEF53A62565C488E1E9464ADEA1BDC

aiki
14-01-2018, 18:18
A taki będzie kibelek wisiał.
Roca Debba z deską wolno opadającą.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2o4EoKiUjMb5_9-EveGVp16pJRCblFWjx2L48Bv5_DvFmvKWwyw

kocbeat
14-01-2018, 18:39
Będziesz dawał siatkę pod płytki?
Gdzieś widziałem że dają na bk pod płytki

aiki
14-01-2018, 19:06
Nie. Na to co teraz jest będzie folia w płynie i płytki klejone na klej elastyczny.

sebcioc55
14-01-2018, 19:36
Nie. Na to co teraz jest będzie folia w płynie i płytki klejone na klej elastyczny.

gruntujesz klej? ja bym w niego jednak wkleił ta siatke, bałybm sie ze popeka

aiki
14-01-2018, 20:20
Tak klej będzie gruntowany odpowiednio. Tam gdzie folia w płynie to gruntowanie pod folie a gdzie bez foli to unigrunt.
Mam nadzieję że nie popęka. Jeśli miałoby pękać to tylko od siadania budynku (stoi już 4 lata więc swoje osiadł mam nadzieje) a na to siatka chyba nie pomoże.

aiki
14-01-2018, 20:23
Folia jaką kupiłem to Atlas Woder W.
Obejrzałem filmiki instruktażowe na YT i jedyne co mnie teraz powstrzymuje od dalszych prac to to, że jeszcze nie wyschło dobrze no i temp.
Mam 4 stopnie jak nie palę w kozie a jak pale to mam 20. Trochę duże skoki temp jak na folię.

sebcioc55
14-01-2018, 20:52
Folia jaką kupiłem to Atlas Woder W.
Obejrzałem filmiki instruktażowe na YT i jedyne co mnie teraz powstrzymuje od dalszych prac to to, że jeszcze nie wyschło dobrze no i temp.
Mam 4 stopnie jak nie palę w kozie a jak pale to mam 20. Trochę duże skoki temp jak na folię.

w 20* to folia szybko wyschnie, napal rano a najlepiej podbij jeszcze tem dzien wczesniej, pomaluj i nastepnego dnia już mozesz dzialać dalej ;)

aiki
14-01-2018, 21:02
Musiałbym jakiś dzień wolnego wziąć a w robocie teraz sporo do ogarnięcia. Trochę chyba te mrozy przeczekam. Zobaczymy jak to będzie schło wszystko.

micbarpia
14-01-2018, 21:57
aiki ile cm trzeba liczyc na zabudowe kibelka wiszącego? chodzi mi o odleglosc od sciany .

aiki
15-01-2018, 21:50
aiki ile cm trzeba liczyc na zabudowe kibelka wiszącego? chodzi mi o odleglosc od sciany .

Muszę zmierzyć ile u mnie to wyszło ale wydaje mi się, że ok 18 cm. Jutro zmierzę i podam dokładnie choć przy podejściu kanalizy ze ściany można urwać jeszcze kilka cm.
Poczytaj trochę o stelażach tam są wymiary. Dodajesz do tego 2 x płyta GK plus płytki.

aiki
15-01-2018, 21:57
Nie wytrzymałem i dzisiaj łazienka zagruntowana folią w płynie, reszta będzie unigruntem

Prysznic - kiedyś będzie :)
405068

Kibelek - już jest tylko czeka na płytki
405069
Umuwalka - j.w.
405070

Przy cienkiej warstwie schło bardzo szybko mimo iż temp raczej z dolnej granicy stosowania.
Jutro muszę podjechać do OBI po narożniki do uszczelnienia folią. No i chyba jeszcze jedno wiaderko folii.
Może rzucę okiem na płytki jakie mają.

aiki
11-02-2018, 07:59
Ktoś mnie pytał o poszerzenie pod progiem drzwi. Proszę:

407001
407002

Koszt to 100 PLN za 10 cm.(drogo ale do całości drzwi to nie tak źle.
Poszerzenie dedykowane więc tylko wsunęli panowie w próg i przykręcili jakimiś śrubkami.

A tym sie teraz zajmuje. Jedynie jakies choróbska mi przeszkadzają i idzie wolno.
407000

406999
Kliny sporo ułatwiają i wychodzi równo nawet jak na mnie.

Kamil_
11-02-2018, 08:54
aiki nie obraź się, że wracam do początku Twojej budowy ale mam ważne pytanie:
Na początku pisałeś, że będziesz dawał wszędzie nadproża strunobetonowe.
Później jednak zacząłeś szalowac i wylewać je sam (zbroiłeś je jakoś?).
A przed samym szalowaniem stropu jednak kupiłeś 2-3 sztuki stunobetonowych.
Pytam czym jest to spowodowane?

Kolejne pytanie widzę, że ostatnią warstwę przed stropem docinałeś na 6 cm - rozumiem było spowodowane to wysokością, jaką chcesz uzyskać na gotowo po wylaniu posadzek? Jaka to wysokość docelowa? W jaki sposób docinałeś bloczki? Ręcznie? Równo wyszło?

Co do kafli zazdroszczę - chciałbym już być na takim etapie.

aiki
11-02-2018, 11:48
Na parterze nadproża zbrojone 4 x#12 strunobetonowe tam gdzie nie było miejsca na lane - strunobetonowe niższe są. Na poddaszu strunobetonowe bo łatwiej, szybciej i przyjemniej.
Ostatniej warstwy nie docinałem są gotowe BK 5,6,8,12,24,36,42 cm więc można sobie dobrać do woli.
Wysokość do stropu to 268 cm chyba ale robiłem sufit podwieszany więc trochę się obniżyło.

ufbufkruf
12-02-2018, 06:19
Aiki jakiej firmy masz drzwi?
Co do docinania ja dopiero pod koniec budowy zacząłem do tego używać krajzegi z dużą tarczą i improwizowanej prowadnicy z kantówki i dwóch ścisków. Szybko, równo i przyjemnie.

aiki
12-02-2018, 07:49
Kmt plus 75

karster
12-02-2018, 20:54
aiki, te stelaże WC kupowałeś chwilę temu, jakieś opinie już o nich posiadasz? Wiesz, ten niski mnie mocno intersuje bo ten wysoki to jak nie taki sam to podobny kupię a jest w czym wybierać. Nie wiedziałem że są takie standardy a mam w małym wc kibelek pod oknem i max jaki tam wcisnę to zdaje się 106cm od chudziaka do kafelków.
Już myślałem o kupnie normalnego 112/113cm i rżnięciu go potem spawaniu w razie potrzeby... (tak jakbym miał przypadkiem za mało pracy na budowie)

Pozdrawiam
Karol

aiki
13-02-2018, 06:58
Normalnego nie tnij bo muszla będzie na podłodze leżała a Ty na kolanach sikać będziesz.
Opinii jeszcze nie mogę wyrazić bo nieużywane. jedyne co to do montażu było wszystko w zestawie. żadnej śrubki czy kołka nie musiałem szukać.

karster
13-02-2018, 20:15
Raczej chodziło mi o cięcie z góry. Luz, co raz więcej znajduję stelazy poniżej 1m wysokosci.

Pozdrawiam
Karol

Przemek Kardyś
14-02-2018, 18:48
Się porobiło...

aiki
14-02-2018, 19:57
sie ma Przemo. Się robi powoli cały czas o ile zdrowie pozwala.
Sprawności i wytrzymałości to Ja już takiej nie mam.

Przemek Kardyś
14-02-2018, 20:24
Ja też, niestety, badania okresowe już tak ładnie nie wychodzą, więc może o wakacjach jakiś czas pomyśleć. Roboty nie przerobimy.

aiki
14-02-2018, 20:29
Na budowę chodzę co 2 dzień albo co 3. Końcówka już więc czas się trochę oszczędzać.
Choć bardziej dobija mnie praca a nie budowa.

Przemek Kardyś
14-02-2018, 21:02
Jak jakieś bardzo poważne kwasy, to lepiej to zostaw, albo jak nie potrafisz, to daj się zwolnić i depresja 3 miesiące.
Z drugiej strony z pracą to jest tak, jak i ze wszystkim - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Kiedyś to przerabiałem, a teraz zwyczajnie się nie angażuję zbytnio i regularnie chodzę po podwyżkę. Stresu i tak sporo, a weź jeszcze robotę zmieniaj. Poza tym pomagają duże dawki witamin B3 i D3, magnez, potas, chrom i selen.

Wiosna idzie!

aiki
15-02-2018, 02:02
Magnez, potas, sterydy, witaminy już prawie rok. A sterydy potrafią wykończyć przy takim czasie brania. Robota spoko tylko dużo tej roboty i przychodzę po prostu zje...y. witaminy d nie mogę brać bo wapń u mnie nie wskazany. Nawet słońce mam omijać.

Norbi89
15-02-2018, 06:12
Sterydy :jawdrop:

Ja polecam melisę ale nie w torebkach tylko sypaną przed snem lepiej się wysypiam i po dniu "na steresie" pomaga lepiej zasnąć :)

-----------------------------

Wracając do budowy jak się układa płyteczki na tych kołeczkach ? Daleko mi do tego etapu ale chętnie się dowiem jak to jest :)

aiki
15-02-2018, 06:17
Równo. Bez klinów by szło gorzej a na pewno dłużej. Choć jak widać i tak się nie spieszę.

Tomasz Antkowiak
28-02-2018, 10:13
Normalnego nie tnij bo muszla będzie na podłodze leżała a Ty na kolanach sikać będziesz.
Opinii jeszcze nie mogę wyrazić bo nieużywane. jedyne co to do montażu było wszystko w zestawie. żadnej śrubki czy kołka nie musiałem szukać.

Ja u sebie mam jeden stelarz przerabiany na nizszy. Nie ma z tym problemu. Muszla wisi na tej samej wysokosci tylko przycisk wypadl nizej, ale nie zuca sie to nijak w oczy. Generalnie biorac pod uwage koszty uwazam ze bylo warto te 2 godziny roboty poswiecic :D

aiki
09-03-2018, 10:59
Cięciałka Dedra za 250 czy jakoś tak ale robotę robi.

408890

408891

408892

408893
Płytki ścienne więc miękkie dł 75 cm. Ciekawe jak pójdzie z podłogowymi.

aiki
09-03-2018, 11:08
Ściany obłożone. Jest kilka mankamentów ale jak na pierwszy raz to jestem na "+"
Myślę, że jak się zrobi fugi to będzie ok.
408894
408895
408896
408897
408898

Teraz sufit podwieszany potem podłoga i fugi i montaż wyposażenia.

chilli banana
09-03-2018, 18:43
aiki, myślę, że ogólnie fajnie, jak na pierwszy raz :) wygląda, że kafle trzymają pion i poziom

ale gdyby to robił mój mąż, to po pochwaleniu ;) zwróciłabym mu uwagę na:

- dlaczego kafle na kiblu nie są w jednej linii z tymi wyżej - rozumiem, że to przez to, że początek gdzieś tam wypadł i się nie zgrało, ale można było o tym pomyśleć
- brak zgrania wzoru w tym rogu z kibelkiem, znowu zakłóca mi harmonię ;)
- wygląda jakby kafle w tym rogu były krótsze niż cała płytka - dla mnie estetyczniej wygląda, jeśli kafle w rogach tworzą całość
- kafle na kibelku są wykończone listwą? jak tak to bym to jeszcze wywaliła ;)

ale ważne, żeby tobie się podobało, bo wiadomo, że każdy na coś innego zwraca uwagę, więc jakby co, to nie bierz do siebie, to mój małż musi ze mną wytrzymywać :)

aiki
09-03-2018, 19:16
1. pomyślałem - zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Na zdj. rzuca się w oczy ale w rzeczywistości nie.
2. Nie da się zgrać wzoru bo to nieregularne mazaje. nie są to płytki kierunkowe i cała łazienka jest na chybił trafił.
3. Nie bardzo wiem o co chodzi. Nie da się w obu rogach dać całych płytek a wolałem mieć całe pod prysznicem.
4. Listwa jest ok :). Nie mam ani sprzętu ani dość umiejętności aby wykończyć róg szlifując płytki 45*

Żonie się podoba :).
Do siebie nic nie biorę bo wszystko co piszesz było przemyślane i wybór był taki jak wykonanie.

chilli banana
09-03-2018, 19:38
Żonie się podoba :).

to najważniejsze :)


Do siebie nic nie biorę bo wszystko co piszesz było przemyślane i wybór był taki jak wykonanie.

aiki nie będę już komentować, bo jak piszesz, że wszystko to przemyślałeś, to ok, wyjdzie na to, że się tylko czepiam, a nic mi do twojej łazienki, będę się czepiać mojej ;)
tylko wyjaśnie ad. 3 - nie chodzi mi o to, by dawać całe płytki, tylko żeby płytki w rogach miały długość taką, co cała płytka - np. załóżmy, że płytka ma 70 cm i w jednym rogu dajesz 45, to w drugim 25 - ale to moje zboczenie, ja mam pewnie jakąś manię na punkcie regularności i symetryczności

w ogóle to na plus, mam nadzieję, że wrzucisz foty z fugą i efektem końcowym :)

Kamil_
09-03-2018, 21:13
Te listwy to stosowane były 20 lat temu...
Jak już nie chciałeś ciąć na 45 stopni to mogłeś dać takie aluminiowe proste.


Ale jak mówią - ważne, że Tobie się podoba :)

aiki
09-03-2018, 21:57
Ja to w sumie stary już jestem

aiki
11-03-2018, 18:21
to najważniejsze :)



aiki nie będę już komentować, bo jak piszesz, że wszystko to przemyślałeś, to ok, wyjdzie na to, że się tylko czepiam, a nic mi do twojej łazienki, będę się czepiać mojej ;)
tylko wyjaśnie ad. 3 - nie chodzi mi o to, by dawać całe płytki, tylko żeby płytki w rogach miały długość taką, co cała płytka - np. załóżmy, że płytka ma 70 cm i w jednym rogu dajesz 45, to w drugim 25 - ale to moje zboczenie, ja mam pewnie jakąś manię na punkcie regularności i symetryczności

w ogóle to na plus, mam nadzieję, że wrzucisz foty z fugą i efektem końcowym :)

Możesz pisać. To nie ostatnie płytki więc może przy następnych wykorzystam rady.
Napisałem iż przemyślałem to o czym pisałaś wcześniej nie, że wszystko. Może coś przeoczyłem.
Teraz mam układać podłogę i już kombinuję jak zrobić aby linie fug we wszystkich pomieszczeniach sie zgrywały.
Tak mnie normalnie do pionu postawiłaś. Wcześniej bym za bardzo uwagi nie zwracał na to i nie przeszkadzało by mi jak w progu by się nie do końca zgrało.

aiki
11-03-2018, 18:30
Sufit w łazience.
wyszlifować, poprawić, pomalować, kupić lampę i założyć

409018

409019

Przymiarka do podłogi. Niestety płytki kierunkowe i to pewnie kilka wzorów.
To tylko przymiarka aby zobaczyć jak kolor będzie wyglądał bo chyba pójdą i do kuchni i wiatrołapu i korytarza.
409020

aiki
02-04-2018, 10:41
410348410349
Nie jest idealnie ale mam nadzieję, że będzie spełniać role.

A teraz pytanie. Fuga epoksydowa - ktoś z samorobów nią robił? Trochę mam stracha iż się nie wyrobię w czasie z myciem i nie wiem czy później da się to czymś zmyć?
Czy może lepiej zastosować zwykłą?

zolw82
02-04-2018, 16:17
Epoksydowa droga i ciężka w obróbce, mozesz zastosować fugę cementową ale taką przeznaczoną na zewnątrz, ja używałem sopro i daję radę pod prysznic z odpływem liniowym.

Kamil_
02-04-2018, 18:22
Mówią, że epoksyd najlepszy, ale trzeba mieć doświadczenie i wprawę...

sebcioc55
03-04-2018, 07:37
Ja mam pod prysznicem normalną fugę cementową mapei i daje radę juz dłuższy czas.

aiki
03-04-2018, 09:20
Tak sobie myślałem, że w epoksydową nie mam co się pchać bo więcej kłopotu se narobię niż pożytku z tego.
Przeglądałem wczoraj dane o fudze elastycznej z atlasa i chyba coś takiego poszukam.

aiki
03-05-2018, 22:17
Chyba już za długo ta budowa mi się ciągnie. A teraz jeszcze papierki sie zaczynają. Podłączenie wod-kan do mnie to jakaś masakra. Wszystkie ekipy rezygnują. Jeden sie znalazł co zrobi to niby ktoś sie dowalił, że mam warunki przedawnione. Tylko nigdzie nie ma określone ich ważności jeśli chodzi o wod-kan. resztę odświeżyłem. Poza tym niby grunt gdzie mają kopać to jakaś lipa (2,5 m w głąb) ale się przecie sąsiady podłączali to musi sie dać.

To tak dla relaksu se porobiłem co innego.
Dzieciaki zachwycone. Zona pomalowała więc parę lat postoi.
412351

Potem dokończyłem to obok

412353

412354

Ostatnią zabrała sierpniowa nawałnica (dla niewtajemniczonych ta co lasy powaliła)

Jeszcze jakiś stolik chodzi mi po głowie bo ostatniego grila jadłem na kolanach.

Z budowy to Żona czyści fugi w łazience - Ja zająłem się kotłownią i garażem tak aby można licznik i piec założyć.
Ale idzie mi jak krew z nosa.
Tak już jest pod koniec czy co?
A jeszcze kupa roboty przede mną.

04-05-2018, 05:52
Super, zawsze uwazam ze to co wlasnymi rekami tworzone cieszy najbardziej. Ja tez wciaz tworze.....https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ef15b0c0e919.jpg[/url]

aiki
04-05-2018, 09:13
Santosz witaj. Kopa lat.

Regius
13-05-2018, 19:12
Trochę późno ale za wiele się nie działo więc i pisać nie było o czym.


Oto co cieśle zrobili właściwie w dwa dni (2 dni roboty ale ogólnie to im tydzień zajęło)
Czy wszystkie firmy tak mają?
210989


tu 1 błąd- jedna z krokwi nad daszkiem wejściowym za długa (skrócona)
210991

tu drugi błąd- krokwie od daszku odsunięte od ściany jakieś 5 cm (jeszcze do poprawy)
210992

210990

210988
3 błąd to wszystkie daszki odsunięte na 12cm a ocieplenie 15 cm.
Projekt mieli w ręku więc uważam to za błąd tym bardziej że krokwie zew. odstawili na ocieplenie 15 cm.

poza tym jestem zadowolony.(przynajmniej na razie). Ekipa nie pijąca. nawet na wieniec trzeźwo więc dostali do domu.
Doświadczenia z ekipą?
Nazywali mnie INWESTOR i pierwszego dnia wogóle do mnie to nie docierało.
Musieli powtarzać kilka razy zanim zajarzyłem, że o mnie chodzi.
Do tej pory wszystko robiliśmy sami i chyba nie przywykłem.

Przepraszam za spamowanie dziennika, ale czy ściany szczytowe powyżej wieńca murowałeś używając krokwi/kleszczy jako rusztowania?

Kusi mnie żeby u siebie skończyć na poduszkach pod płatwie, a potem skończyć ściany jak już cieśle zrobią więźbę. Musieliby by poczekać z pełnym deskowaniem z 1 dzień zanim skończę ściany (styropian pomiędzy deskowanie a ściany włożę później).

aiki
13-05-2018, 19:40
U mnie jest wieniec w ścianie szczytowej na którym opierają się płatwie pośrednie. Powyżej murowałem po wykonaniu więźby z dechami ułożonymi na jętkach/kleszczach.

aiki
13-05-2018, 19:42
Styropianu pomiędzy deskowanie a ściany nie włożysz później bo krokwie będą za blisko.
Przyklejenie styropianu na pianę zajmuje niewiele czasu jedynie przytnij sobie za wczasu na szerokość ściany.

Regius
14-05-2018, 18:22
Styropianu pomiędzy deskowanie a ściany nie włożysz później bo krokwie będą za blisko.
Przyklejenie styropianu na pianę zajmuje niewiele czasu jedynie przytnij sobie za wczasu na szerokość ściany.

Dzięki za cenne wskazówki. Rzeczywiście z jednej strony nie mam miejsca, żeby potem ocieplić (chyba, że od zewnątrz). Trochę nierównomiernie mam krokwie rozmieszczone.
https://i.imgur.com/cNFZYef.png

aiki
15-05-2018, 05:46
Zew. Krokiew będzie odsunięta na grubość ocieplenia. To za mało aby wcisnąć coś pomiędzy dechy a ścianę.

aiki
05-07-2018, 20:45
Zdj. bo sił ni ma.

kotłownia.
415799

415800

415801

415802

aiki
05-07-2018, 21:06
łazienka

415806

415807

415809

415810

micbarpia
05-07-2018, 21:58
Az mi glupio ze.tak sie musze doje$&## ale czy rurki od wody pod prysznicem sa krzywo czy to telefon tak przeklamuje (u mnie czasem tak sie zdarza na fotkach) a jesli tak to czy przy montazu to jakos idzie wyrownac?

aiki
06-07-2018, 06:50
są trochę krzywo. A wyrównuje się to mimośrodami do baterii. Reguluje się nimi też rozstaw. Także nie ma problemu.
W tego typu wyprowadzeniach ważne aby była płaszczyzna zachowana bo nie uszczelni się.

chilli banana
06-07-2018, 09:35
@aiki super ci wyszedł ten spad do odpływu
będziesz tam szybę montował czy jakieś drzwi?

aiki
06-07-2018, 09:50
@aiki super ci wyszedł ten spad do odpływu
będziesz tam szybę montował czy jakieś drzwi?

Drzwi łamane do środka 2 szt. także jak nie będzie się brało prysznica to kabina się składa do środka i więcej miejsca będzie.

chilli banana
06-07-2018, 10:05
Drzwi łamane do środka 2 szt. także jak nie będzie się brało prysznica to kabina się składa do środka i więcej miejsca będzie.

acha, ciekawe rozwiązanie :)

aiki
06-07-2018, 10:16
taa i drogie.

grend
25-07-2018, 17:56
aiki do końca roku dasz rade skończysz bo to juz chyba 6 rok ?

aiki
25-07-2018, 19:33
Da radę. Gdyby nie przyłącza, których nie mam to już bym mógł się wprowadzić. Kładę panele na poddaszu i w salonie , trochę pomalować i gotowe.
Samej budowy to 5 i trochę ale jak na razie bez kredytu i to tak spowalnia.

aiki
16-09-2018, 20:31
Kuchnia. Jeszcze we folii ale nawet tak wygląda fajnie.
Zlew jest 2 komory pod oknem z blachy ale jakoś fotki nie było.

418825

418826

Okap z OBI. Jakiś MAAN ale cichy w porównaniu do innych więc niech będzie.
418827

Zestaw jakiś tam. Bez baterii termostatycznej bo by zarosła kamieniem po roku. Ogólnie pewnie po kilku latach do wymiany coś będzie.
418828

aiki
16-09-2018, 20:38
Dzieło ludzików od kotłowni i gazu.

418831

Moje dzieło. Zostało zgrzać do kupy.
418832

Niestety nie mogę znaleźć wykonawcy na przyłącze WOD-KAN i z tego powodu też się opóźnia przeprowadzka.

Jabolek
16-09-2018, 20:58
Dzieło ludzików od kotłowni i gazu.

418829

Moje dzieło. Zostało zgrzać do kupy.
418830

Niestety nie mogę znaleźć wykonawcy na przyłącze WOD-KAN i z tego powodu też się opóźnia przeprowadzka.

Cos załączniki nie działają.

aiki
16-09-2018, 21:45
Cos załączniki nie działają.

Jak teraz?

Jabolek
16-09-2018, 21:54
Jak teraz?

Git!

Na kolankach bez izolacji?

aiki
16-09-2018, 22:06
W kotłowni będzie ciepło więc za bardzo nie nalegałem. Poza tym kolanka PP są beee do izolowania i tylko by mnie denerwowało.

sebcioc55
17-09-2018, 06:04
Aiki a czemu wod-kan nie zrobisz sam? wynajmujesz koparke i jedziesz z koksem.

aiki
17-09-2018, 17:08
Warunki z miasta.
Asfalt - woda po drugiej stronie - nie można kopac trzeba kretem przebijać.
Kanaliza 2,5 m głęboko więc potrzebne szalunki.
Do tego zamknięcie pasa ruchu i pewna wizyta mundurowych bo ktoś będzie musiał nadrobić jakieś 400 m w drodze do domku.

Ale szczerze to się zastanawiam czy mimo wszystko nie dać się na to bo szlak mnie już trafia i pomysły się kończą gdzie jeszcze zadzwonić.

sebcioc55
18-09-2018, 06:59
No ale co za problem? Wynajmujesz kreta i sie przebijają tam gdzie im każesz. Do wykonania takich przyłączy nie trzeba mieć żadnych specjalnych uprawnień. Głębokość przy dobrym gruncie to nie problem, trzeba tylko zrobić odpowiednio większy wykop i go oskarpować, obędzie sę bez szalunków. Z tego co wiem to przy przebijaniu nie trzeba zamykać drogi, chyba że jest jakoś mega wąsko i nie ma gdzie się z koparką podziać. Jestem pewien że poświęciłeś już na to tyle czasu że dawno być wszystkie formalnośći itp załatwił sam, i było by zrobione.
P.s. jeżeli w wykopie będzie woda to już gorzej, trzeba wypompoywwać no i raczej bez przebijania stalowej rury osłonowej się nie obędzie, weź to pod uwagę. To dodatkowe koszty i nie kazda ekipa też przebija rury stalowe.

aiki
18-09-2018, 07:59
Kanalizacji rura beton. Woda stal ale nawiertke robią wodociągi. W naszym mieście tylko jedna firma ma kreta więc terminy do bani.

Kreczman
19-09-2018, 02:28
Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na forum. :)

Przeczytanie całego tematu trochę mi zajęło ale się udało.
Gratuluję wytrwałości, pięknie to wyszło.


Ponieważ w piątek kupiłem dom z tego projektu (lustrzane odbicie) do wykończenia (SSZ+) i chciałbym zrobić jak najwięcej sam to będę miał kilka pytań.

Też mam w planach zrobić prysznic na dole jak u Ciebie (wstępnie chciałbym odpływ liniowy ścienny). Poszerzałeś łazienkę kosztem korytarza do garażu?

Schody dałeś drewniane czy beton? Bo już nie kojarzę... :)

Zostawiłeś przejście korytarza do kuchni? Moja druga połówka chce to zbudować i w sumie to chyba się z nią zgadzam...

Jak jesteś już na etapie zakończenia budowy to z doświadczenia coś byś zmienił?

sebcioc55
19-09-2018, 08:05
Kanalizacji rura beton. Woda stal ale nawiertke robią wodociągi. W naszym mieście tylko jedna firma ma kreta więc terminy do bani.

aiki ja jak jakiś czas temu robiłem przecisk to firma jechała do mnie 130km... więc to nie muszą być lokalsi ;)
Kanalizacje masz zrobić rurą betonową? pierwszy raz słysze, przecież betonu kretem nie przebijesz ;) Nawiertka to jak wszedzie - wodociągi, więc mniej zmartweiń dla Ciebie. Walcz i rób samemu, bedzie taniej i szybciej. Dom zbudowałeś wiec takie przyłącze to pikuś :)

aiki
19-09-2018, 11:43
Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na forum. :)

Przeczytanie całego tematu trochę mi zajęło ale się udało.
Gratuluję wytrwałości, pięknie to wyszło.


Ponieważ w piątek kupiłem dom z tego projektu (lustrzane odbicie) do wykończenia (SSZ+) i chciałbym zrobić jak najwięcej sam to będę miał kilka pytań.

Też mam w planach zrobić prysznic na dole jak u Ciebie (wstępnie chciałbym odpływ liniowy ścienny). Poszerzałeś łazienkę kosztem korytarza do garażu?

Schody dałeś drewniane czy beton? Bo już nie kojarzę... :)

Zostawiłeś przejście korytarza do kuchni? Moja druga połówka chce to zbudować i w sumie to chyba się z nią zgadzam...

Jak jesteś już na etapie zakończenia budowy to z doświadczenia coś byś zmienił?
Łazienka powiększona kosztem wiatrolapu, kuchni nie mam połączone z salonem więc drzwi do korytarza musiały zostać. Schody drewno właśnie się robią. Jeśli chodzi o zmiany to kominek bym zlikwidował, wentylację mechaniczną bym zrobił i pompa ciepła by była. Ale jak masz już stan surowy to i kominy masz.

aiki
19-09-2018, 11:50
aiki ja jak jakiś czas temu robiłem przecisk to firma jechała do mnie 130km... więc to nie muszą być lokalsi ;)
Kanalizacje masz zrobić rurą betonową? pierwszy raz słysze, przecież betonu kretem nie przebijesz ;) Nawiertka to jak wszedzie - wodociągi, więc mniej zmartweiń dla Ciebie. Walcz i rób samemu, bedzie taniej i szybciej. Dom zbudowałeś wiec takie przyłącze to pikuś :)
Muszę się wbić 160 w rurę beton 300. Wiem, że jakby wszystko szło ok to pikuś ale wiem też dlaczego nikt nie chce tu robić - grunt jest do bani. Nawet ludzie z wodociągów wymiekaja.
Jutro ma podjechać koleś co sąsiadów podłączał więc jest nadzieja. Ale będę musiał projekt kierowania ruchem ogarnąć i zajęcie pasa. Niech choć kanalize podłączą a woda już chyba prościej pójdzie.

sebcioc55
19-09-2018, 19:22
No ale co jest takiego z tym gruntem? przecież chyba nowe domy się budują w okolicy, podłączają i ludzie się wprowadzają wiec nie może być tak źle :)
Jak jest dobry kret i rurat stalowa to jak dobrze trafi to potrafi się sama przebić przez studzienke.
Jeżeli masz wejść fi160 w studzienke, to chyba najbliższa rura stalowa to fi210 czy jakoś tak - tania nie będzie.

aiki
19-09-2018, 20:58
kanaliza plastik 160 w beton 300. Nie wbijam się w studzienkę tylko w rurę bezpośrednio.
Stal dotyczyła wody.
A z gruntem to wody wysoko i sie obsypuje podobno. 3 wykonawców poddało się w przedbiegach jak zobaczyli gdzie to ma być.
Do zrobienia jest na pewno bo podłączali ostatnio ale widać się boją.

ematur
20-09-2018, 12:46
:bye:

Kreczman
20-09-2018, 13:08
Tak, kominy są już postawione. Ja akurat zawsze chciałem mieć kominek w domu więc mi pasuje.

Będę chciał zmieścić odpływ liniowy w łazience na dole. Jak mi się nie uda to chyba będę musiał ścianę postawić...

Co do schodów to mam dylemat bo są zostawione pręty ze zbrojenia u góry jakbym chciał wylewać betonowe schody. Dzwoniłem do 2 stolarzy to za schody powiedzieli mi 10-12 tyś (w zależności ds wyboru drewna). Jak można wiedzieć to ile U Ciebie wyjdzie i jakie schody dajesz? Masz jakiś projekt?

Kreczman
20-09-2018, 13:11
Tak, kominy są już postawione. Ja akurat zawsze chciałem mieć kominek w domu więc mi pasuje.

Będę chciał zmieścić odpływ liniowy w łazience na dole. Jak mi się nie uda to chyba będę musiał ścianę postawić...

Co do schodów to mam dylemat bo są zostawione pręty ze zbrojenia u góry jakbym chciał wylewać betonowe schody. Dzwoniłem do 2 stolarzy to za schody powiedzieli mi 10-12 tyś (w zależności ds wyboru drewna). Jak można wiedzieć to ile U Ciebie wyjdzie i jakie schody dajesz? Masz jakiś projekt?

aiki
20-09-2018, 18:31
Schody robi rodzina i szczerze nie wiem ile mnie wyjdą. Projekt to wujek ma w głowie a schody będą dębowe. Jak będą to wstawię foto.

aiki
17-10-2018, 09:35
420337

Takie coś sie pojawiło za płotem.
Strasznie wysoka.
Czekam na fakturę i zaczynam formalności - jak ja tego nie lubię.
poza tym jeszcze jest kanalizacja i woda. Co to była za walka aby dostać pozwolenie na zajęcie pasa drogi.
Chyba prościej na autostradzie by było. I wszystko wydane nie na ostatni dzień ale na ostatnia minutę.
Woda - o dokumentach potrzebnych do zawarcia umowy wiem więcej od pracowników wodociągów co się tym zajmują.
Czekam na inwentaryzację przyłączy aby podpisać umowę.
A potem się przeprowadzamy.
Jutro montują się schody - szkoda że nie same.

karster
17-10-2018, 11:05
aiki pewnie wiesz więc pytam Cię wprost, jaką mieszankę przygotować na wylanie czapy kominowej? Mam na placu żwir płukany, zwykły (ze wszystkim 2-16), piasek żółty z zasypu fundamentów. Czarny cement + ewentualne wapno (raczej wątpię by się nadawało) lub jakieś proszki (plastyfikatory). Domyślam się za taka czapa musi być jakaś "specjalna" tzn bez porów i ogólnie wodoodporna. Później i tak pewnie jakaś blacha na to pójdzie z kwasiaka.

Pozdrawiam
Karol

aiki
17-10-2018, 16:49
Ja kupiłem beton we workach z obi wymieszałem wiertarką i zalałem we formie. oczywiście zbrojenie jakieś było z resztek.
Przetrzymały wszystkie czapy wtarganie po drabinie na dach i po łatach jak jazda na sankach po schodach i leżą do dzisiaj.

Jeśli masz to żwir. piasek żółty i cement woda z plastyfikatorem lub uszczelniaczem.
Wapno be.. się nie dodaje.
Możesz czymś wodoodpornym na dachu już posmarować.
Pamiętaj o kapinosach. Ja naciąłem szlifierką rowki.

Zagęszczałem młotkiem w formę :)

bcgarage
17-10-2018, 17:56
Na youtube są filmiki z zalewania czap kominów (np Łukasz budowlaniec, czy Przemka i Emila)

ufbufkruf
17-10-2018, 20:03
Ja robiłem szalunek na kominie. Do mieszanki dałem dodatek poprawiający wodoszczelność betonu.

karster
17-10-2018, 22:10
Ja ogólnie to juz jeden szalunek na kominie robiłem, wylałem wrazie w podest pod klinkier tuż przed przejściem przez dach ale nie zamierzam z niego skorzystać. Podczas jego montażu urwałem ostatni (wtedy) pustak z keramzytobetonu ale ceramika nie ruszona. Przyznam, że go tak juz zostawiłem. Dociśnie go pewnie grubo ponad setka kolejnych kilogramów no i cały odcinek w części strychu chcę wzmocnić siatką szklaną i kontownikami stalowymi. Mysle, ze bedzie pan zadowolony.
W najgorszym przypadku nie bedzie palenia w kominku, czyli jedyny ogień w domu bedzie ze świeczek zapachowych

Pozdrawiam
Karol

aiki
27-12-2018, 10:36
Domek zamieszkały od 2 miesięcy. i to co mówią, że po przeprowadzce nic już nie przeszkadza to prawda. Klatka schodowa, wiatrołap, korytarz pomalowany podkładową na biało i jest dobrze mimo, że kolory już kupione. Wiadomo listwy przypodłogowe ale to jeszcze gdzieś w sklepie jest. no i na lato zostawiam sobie docieplenie sufitu nad poddaszem (przestałem brać sterydy i to boooooli - robić nie idzie). Górna łazienka do zrobienia.

Uwagi - ogrzewanie podłogowe jest super jedyny minus to że nie mamy jeszcze kominka i jak się przychodzi zmarznięty do domu to nie ma się do czego przytulić by się szybko ogrzać. Ogrzewany garaż super sprawa.

aiki
04-03-2019, 09:46
Gdyby ktoś potrzebował to mam na zbyciu gilotynę Wolfcraft 600 i 1,5 rolki podkładu pod panele multiprotect 1000. Myślę że całość za 250 plus koszty wysyłki.

Regius
04-03-2019, 19:42
Domek zamieszkały od 2 miesięcy. i to co mówią, że po przeprowadzce nic już nie przeszkadza to prawda. Klatka schodowa, wiatrołap, korytarz pomalowany podkładową na biało i jest dobrze mimo, że kolory już kupione. Wiadomo listwy przypodłogowe ale to jeszcze gdzieś w sklepie jest. no i na lato zostawiam sobie docieplenie sufitu nad poddaszem (przestałem brać sterydy i to boooooli - robić nie idzie). Górna łazienka do zrobienia.

Uwagi - ogrzewanie podłogowe jest super jedyny minus to że nie mamy jeszcze kominka i jak się przychodzi zmarznięty do domu to nie ma się do czego przytulić by się szybko ogrzać. Ogrzewany garaż super sprawa.

Nie wiem jak mogłem przegapić tą informację. Gratulacje przeprowadzki!

Mam nadzieję że ze zdrowiem już dobrze.

aiki
04-03-2019, 20:46
Nie wiem jak mogłem przegapić tą informację. Gratulacje przeprowadzki!

Mam nadzieję że ze zdrowiem już dobrze.

Tak, mieszka się fajnie :) Dzięki. O zdrowiu lepiej przemilczę. Sterydy to syf.

aiki
24-11-2019, 09:01
Przez ostatnie lato powstało takie coś.
Piwnicy nie ma a gratów po budowie sporo.
No i sprawdza się jako mały warsztacik.
Wszystkie elementy zakupione jako surowe dechy więc struganie, frezowanie, impregnacja we własnym zakresie.
437419
437420
437421437422
437421

aiki
24-11-2019, 09:10
Jak jest gdzie płytki przycinać to się robi łazienka na górze.
Na razie tylko podłoga.
Sama hydroizolacja pochłania duże kwoty. Jeśli poszukać w promocjach to płytki są tańsze od hydro.
oto efekt kilku dni (przerwy technologiczne i praca zawodowa wpłynęły na wydłużenie czasu)
437423

Kolejne etapy pewnie za kilka miesięcy.

A jeśli chodzi o mieszkanie to mieszkamy ponad rok.
Zużycie gazu na wszystko (CO,kuchnia,CWU) poniżej 1200 m3 - utrzymana taryfa W2.
Prąd to jakieś 150 na 2 miesiące więc tragedii nie ma tym bardziej, że kilka ładnych godzin jednak szopkę się robiło.

the_anonim
24-11-2019, 20:41
Gratki aiki fajnie wyszedł ten budynek, jedno pytanie jak planujesz tam rozwiązać temat podłogi, wybrać trochę ziemi i kostka brukowa czy jak?

PS. za rzadko wpisy jak na samoroba:lol2:

aiki
25-11-2019, 04:24
Tak jak tylko jakaś kasa extra wpadnie to będzie Polbruk albo jakieś płytki chodnikowe ale na zasadzie polbruku

B_i_U
27-11-2019, 18:58
Z tą hydroizolacją to dawałeś na całej podłodze z taśmami w narożach? Z czego to robiłeś?
Ja w obecnym domu dałem sobie z tym spokój i nigdy jakoś nie czułem potrzeby.
Teraz z górną łazienką się zastanawiam, w dolnych raczej nie dam.

Powrotu do zdrowia życzę.
Nikomu się tak nie przyda jak samorobowi.

19TOMEK65
28-11-2019, 07:40
Co do hydroizolacji mam podobne zdanie jak Bartek. Należy dać w istotnych miejscach jak np. prysznic. Ale po co w całej łazience ? Albo w kibelku dla gości .

Wiele systemów to ideologia i potrzeba zbytu towaru.

aiki
28-11-2019, 16:01
Tak też robię. podłoga cała i umywalka, wanna, prysznic, kibel.
Tam gdzie potrzeba. A, że łazienki mam małe to wychodzi prawie cała.
W gónej w dodatku jeszcze tynk gipsy na ścianach to już trzeba się przyłożyć do tego.

aiki
28-12-2019, 15:14
Świątecznie.
Z racji zamieszkania już dawno robię to co lubię.
Szopka - zawsze brakowało jej pod choinką.

438564
438565

438566

438567

W między czasie pierwszy mebelek do garderoby.

438568

aiki
28-12-2019, 15:17
Kolejna rzecz o uszczęśliwić córkę.
Wymagania spoko więc powstało coś takiego.

438569

438570

438571

438572

uciu
28-12-2019, 15:43
aiki piękna choinka :-) i chyba zrobię podoną, tylko nawierce jeszcze w niej dziur jako bąbki:-)

Jak robiłem coś takiego - bardzo podobny sposób wykonania:
438573
438574
438575
438576

aiki
28-12-2019, 21:52
Dzieliłeś taśmę RGB i podłączałeś przewody mieszając kolory czy też są takie taśmy co świecą różnymi kolorami?

uciu
29-12-2019, 17:54
Dzieliłeś taśmę RGB i podłączałeś przewody mieszając kolory czy też są takie taśmy co świecą różnymi kolorami?

te lampki robiłem z 8 lat temu. Nie wiedziałem jeszcze, że są diody RGB :-)
To są polutowane kawałki 4 kolorów - wizualnie kolorów jest więcej bo przenikają się na łączeniach.
Kolory: zółty, czerwony, niebieski i zielony.
Czerwonego i żółtego dawałem trochę wiecej (2 rzędy) bo przy jednym pasku były wyraźnie słabsze niż niebieski i zielony..
Dodatkowo plecy (u Ciebie ten trójkąt za choinką) wyklejałem folią lustrzaną - taką jak do WM) by odbijała bardziej kolor.

aiki
21-02-2020, 19:35
Podnieść z otchłani.

Jak tylko się dorwę do kompa to coś tam jeszcze stworzyłem tylko z tel. nie mogę zdj wstawiać.
Ogólnie robię pierdołki aby odwlec maksymalnie ostateczne wykończenie domu.
Żem się wypalił chyba na jakiś czas.

karster
24-02-2020, 06:46
Żem się wypalił chyba na jakiś czas.

Nie Ty jeden. Oby to minęło.

ACCel
24-02-2020, 07:43
Po wprowadzeniu się motywacja leży, nie mówiąc o tym że robota zajmuje 3x tyle, bo wcześniej trzeba przygotować wszystko żeby bałaganu nie narobić, a po robocie i tak posprzątać na błysk :D

aiki
24-02-2020, 19:13
Zabawy ciąg dalszy. Oby dalej od Listew.

Lusterko kosmetyczne z szufladkami.
Całość wykonana z jesionu z drugiej strony jest podwójne okrągłe.
Całość klejona jedynie blokada lusterka aby się nie wysuwało na wkręty. po jednym na stronę.
Na koniec woskowane i wosk jest lepszy od lakieru.

441187

441188

Ten stołek to już z 13 lat ma. ani razu się nie przewrócił a wytrzymuje sporo ponad 100 kg.

Potem młody potrzebował regał bo mu książki się nie mieszczą.
No to jest. Prosty i funkcjonalny - mam nadzieję. Na razie jest super i młody szczęśliwy.

441190

441191

Biureczko przy okazji.

A i przecenili lampy ledowe na allegro to wziąłem kilka i w garażu dzisiaj dwie zamontowałem.
Jasno super. Montaż typowo warsztatowy - ma być i działać - niekoniecznie wyglądać.

441192

uciu
24-02-2020, 20:07
powiem Ci, że tez miałem takie lamy ledowe na strychu i w garażu.
8 sztuk
Mieszkam rok i już wszystkie reklamowałem - dostałem gratis nowe.
Co z tego, jak te nowe już też przestały świecić.....
Zrezygnowałem z dalszej reklamacji.
Zamontowałem zwykłe na neonówki i działa super....

Apacer
24-02-2020, 20:21
Są bardzo wrażliwe na skoki napięć i temperaturę, elektronika zasilająca nie wytrzymuje.
W robocie mamy ledy które palą się na potęgę, ale tam napięcie na instalacji jest ok 265 V :]

aiki
24-02-2020, 21:01
Pożyjemy zobaczymy. Mam ich 6. Warsztatowy montaż w takim wypadku na plus. Jak mnie wnerwia to poleci coś org.

TomJas
25-05-2020, 09:21
A oto co dzisiaj zwojowałem.

Komin Brata universal fi 200 SW.

260762

260763

Następna partia w poniedziałek a do tego czasu niech trochę się zwiąże bo cały lata jak na razie.

WItam,

W jaki sposób rozwiązał Pan wentylację z kuchni? Tzn otwór w stropie jest większy niż pustaki wentylacyjne... nie bardzo jest je gdzie postawić...Z projektu wynika że komin dymowy jest posadowiony na poziomie "0", a pustaki wentylacyjne rozpoczynają się od piętra.
Zastanawiam się jak to ugryźć, też sami budujemy nasz dom.
Pozdrawiam

uciu
25-05-2020, 09:56
WItam,

W jaki sposób rozwiązał Pan wentylację z kuchni? Tzn otwór w stropie jest większy niż pustaki wentylacyjne... nie bardzo jest je gdzie postawić...Z projektu wynika że komin dymowy jest posadowiony na poziomie "0", a pustaki wentylacyjne rozpoczynają się od piętra.
Zastanawiam się jak to ugryźć, też sami budujemy nasz dom.
Pozdrawiam

mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi - napisze jak Borówki budowaliśmy u rodziców.
Komin dymowy jest od poziomu 0
444471
444472

z drugiej strony tego komina przy samym suficie zaczynają się komin wentylacyjny (obsługujący kuchnię)\
444473
444474

Następnym razem, komin do kominka przeniósłbym pod schody, do rogu a wentylację do kuchni puściłbym do drugiego komina (z kotłowni).

TomJas
25-05-2020, 11:59
mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi - napisze jak Borówki budowaliśmy u rodziców.
Komin dymowy jest od poziomu 0
444471
444472

z drugiej strony tego komina przy samym suficie zaczynają się komin wentylacyjny (obsługujący kuchnię)\
444473
444474

Następnym razem, komin do kominka przeniósłbym pod schody, do rogu a wentylację do kuchni puściłbym do drugiego komina (z kotłowni).

Dzięki za odpowiedź, ale to chyba inny projekt, u mnie wygląda tak że komin ciąg wentylacyjny jest "przyklejony" od poziomu stropu.

uciu
25-05-2020, 12:12
Dzięki za odpowiedź, ale to chyba inny projekt, u mnie wygląda tak że komin ciąg wentylacyjny jest "przyklejony" od poziomu stropu.

Projekt dom w borówkach archonu :-)
Parter taki:
444491

My kupowaliśmy projekt w 2007 - pewnie coś namieszali w dokumentacji od tego czasu.

TomJas
25-05-2020, 12:36
Projekt dom w borówkach archonu :-)
Parter taki:
444491

My kupowaliśmy projekt w 2007 - pewnie coś namieszali w dokumentacji od tego czasu.

To ten sam. W projekcie wentylacja jest nad paleniskiem, kominkiem. Od podłogi nie da rady bo wejdzie w rurę dymową...
Co autor miał na myśli (projektu)

aiki
03-06-2020, 09:30
Od stropu jest wentylacja. w stropie jest otwór mniejszy od pustaka wentylacyjnego.
z tego otworu spiro poprowadzone w ścianę od kuchni. Działa.

Bridges
07-08-2020, 07:26
Podnieść z otchłani.

Jak tylko się dorwę do kompa to coś tam jeszcze stworzyłem tylko z tel. nie mogę zdj wstawiać.
Ogólnie robię pierdołki aby odwlec maksymalnie ostateczne wykończenie domu.
Żem się wypalił chyba na jakiś czas.

Nie tylko Ty, ja też odczuwam brak motywacji. Natomiast mój dziennik skończyłem prowadzić w 2015, a nadal nie mieszkam :(

aiki
07-08-2020, 14:17
He ja teraz pomagam wszystkim oby nie robić u siebie.

aiki
05-06-2023, 19:01
Chciałem napisać i dodać kilka zdj. ale się poddaje.
co chwila jakiś problem.
dodać jakieś zdjęcie tutaj to masakra.
Niech się uczą od mediów społecznościowych.
Za to reklamy wchodzą idealnie im.