PDA

Zobacz pełną wersję : Profil Gealan 8000iQ czy VEKA Softline 70AD



jarek-ja1
07-04-2013, 16:19
Proszę o poradę jaki profil i firma okna jest polecana a jak nie .Obszedłem wszystkie firmy z oknami i zrobiłem wyceny. Róznica między nimi to ok.25% ceny. Polecali mi profile Gealan 8000iQ , VEKA Softline 70 AD , fen 76. Proszę o pomoc w wyborze.

12rumba
27-11-2013, 07:32
I jakie w końcu wybrałeś ? Teraz ja stoje przed takim wyborem - okna na Gealanie Fusion czy na Vece - Alphalinne . Te na Vece maja trochę lepsze parametry cieplne, ale nadal nie wiem.

ok**t
27-11-2013, 08:09
I jakie w końcu wybrałeś ? Teraz ja stoje przed takim wyborem - okna na Gealanie Fusion czy na Vece - Alphalinne . Te na Vece maja trochę lepsze parametry cieplne, ale nadal nie wiem.

Pamiętaj, że nie kupujesz profilu okna tylko okno prawdopodobnie z montażem. Zacznij więc od analizy PRODUCENTA i SALONU SPRZEDAŻY.
Powtarzam się, ale nie mogę zrozumieć faktu iż najważniejszy jest dla Klienta profil okna:no:

12rumba
27-11-2013, 08:20
Pamiętaj, że nie kupujesz profilu okna tylko okno prawdopodobnie z montażem. Zacznij więc od analizy PRODUCENTA i SALONU SPRZEDAŻY.
Powtarzam się, ale nie mogę zrozumieć faktu iż najważniejszy jest dla Klienta profil okna:no:

Spoko, spoko, rozeznałem się zarówno co do sprzedawcy jak i producentów - każdy oczywiście wychwala swoje, opinie na forach też są bardzo rozbieżne, wiadomo. A co do tych profili, to ? Okna będą 1,4 x 1,40 a tarasowe 2,2 x 1,8 - obawiam się wspominanych na forum "bananów" itp

ok**t
27-11-2013, 08:30
Spoko, spoko, rozeznałem się zarówno co do sprzedawcy jak i producentów - każdy oczywiście wychwala swoje, opinie na forach też są bardzo rozbieżne, wiadomo. A co do tych profili, to ? Okna będą 1,4 x 1,40 a tarasowe 2,2 x 1,8 - obawiam się wspominanych na forum "bananów" itp
Za Alphalinem przemawia trzecia uszczelka oraz szerokość profilu. Podaj nazwy producentów, to może coś pomogę bardziej.

12rumba
27-11-2013, 08:51
firma Domel robi z Gaelana a Forest z Veki

finlandia
27-11-2013, 09:23
Czyli obie raczej niskobudżetowe..

12rumba
27-11-2013, 10:17
Czyli obie raczej niskobudżetowe..
A co to oznacza, że gorzej wykonują swoje zlecenia czy też nie reklamują się za kasę ?? (np. nie płacą za wpisy na forach branżowych) :o

12rumba
27-11-2013, 12:15
Pytam poważnie, bo co oznacza określenie "niskobudżetowe" w kontekście firm produkujących okna. Czy to zarzut czy wręcz przeciwnie? wg mnie, laika, niski budżet oznacza mniejsze firmę, siłą rzeczy dysponującą mniejszymi środkami finansowymi, zatrudniającą mniej pracowników, którzy w dodatku mało zarabiają, działającą raczej lokalnie, itp.itd. ale czy to oznacza, z:confused:e ich produkty są gorszej jakości od produktów oferowanych przez wielkich znanych producentów, gdzie wiadomo, że 30% ceny to koszt reklamy? Obie ww. firmy produkują na profilach jw. i nie tylko, oferują okucia winkhausa, poza tym oferują dobre parametry cieplne oraz deklarują zgodność wyrobów. A więc co przemawia na ich niekorzyść :-?



A co to oznacza, że gorzej wykonują swoje zlecenia czy też nie reklamują się za kasę ?? (np. nie płacą za wpisy na forach branżowych) :o

finlandia
27-11-2013, 13:03
A co to oznacza, że gorzej wykonują swoje zlecenia czy też nie reklamują się za kasę ?? (np. nie płacą za wpisy na forach branżowych) :o
Zarzut bardzo nietrafiony. To forum jest raczej wolne od opłacanych wpisów. Z resztą - taki poziom "reklamy" jest w naszej branży żenująco niski i łatwo go wyłapać.
Niskobdżetowe dla mnie oznacza, że są to firmy konkurujące w rynku tanich i dość tanich produktów, a jak to osiągają - to już ich sprawa. Mogą dobrze wykonywać swoje zlecenia, ale nie muszą mieć wysokich aspiracji (np. zapytaj o ciepłe ramki, uszczelki typu "czyścioch", klamka aluminiowa, dobra listwa podparapetowa , uszy do transportu itp.)

... czy to oznacza, z:confused:e ich produkty są gorszej jakości od produktów oferowanych przez wielkich znanych producentów, gdzie wiadomo, że 30% ceny to koszt reklamy?
W jakiej branży tyle wydają na reklamę? Jedyne co mi przychodzi do głowy to szybkie pożyczki ze stopą RRSO 1975%.

T12345T
27-11-2013, 13:27
Obie ww. firmy[...] deklarują zgodność wyrobów.

A od lipca 2013 powinny już deklarować właściwości użytkowe:-), Nie znam żadnej z tych firm, więc to tylko tak gwoli ścisłości w kwestii deklarowania. Mam nadzieję, że to "deklarowanie zgodności" jest Pańskim przejęzyczeniem, jeśli to jednak informacja od firm... to już gorzej .

12rumba
27-11-2013, 13:34
bardzo dziękuje za odpowiedź, dopytam się producentów raz jeszcze, chociaż większość tych rzeczy chyba oferują, np. Faktor obecnie oferuje bez dopłaty ciepłe ramki - fakt, że czara, inny kolor to dopłata. Natomiast jeśli chodzi o ciepłe ramki to zadnia są bardzo podzielone i nawet w "drogich" firmach sprzedawcy mówią po cichu, że to jedynie bajer marketingowy. Przecież taka ramka, zwykła aluminiowa czy też "ciepła" z tworzywa, nie przylega (chyba ??) całkiem bezpośrednio do szyby i nie przekazuje tym samym zimna/ciepła. Chyba musi tam być jeszcze jakieś spoiwo (mam na myśli klej, jakaś masa łącząca czy coś takiego - nie wiem - jestem laikiem, ale myślę, ze ta ramka musi jakoś się trzymać/ być przyklejona/przymocowana na profil. Czy okno z tzw. ciepłą ramką ma lepsze parametry cieplne czy też takie same jak i ze zwykłą. :yes: Byłbym bardzo wdzięczny za fachowe wyjaśnienie.

12rumba
27-11-2013, 13:39
A od lipca 2013 powinny już deklarować właściwości użytkowe:-), Nie znam żadnej z tych firm, więc to tylko tak gwoli ścisłości w kwestii deklarowania. Mam nadzieję, że to "deklarowanie zgodności" jest Pańskim przejęzyczeniem, jeśli to jednak informacja od firm... to już gorzej .A od lipca 2013 powinny już deklarować właściwości użytkowe, Nie znam żadnej z tych firm, więc to tylko tak gwoli ścisłości w kwestii deklarowania. Mam nadzieję, że to "deklarowanie zgodności" jest Pańskim przejęzyczeniem, jeśli to jednak informacja od firm... to już gorzej .

Jestem zwykłym klientem i nie znam się na tych wszystkich zawiłościach technicznych, mając na myśli deklaracje zgodności miałem na myśli ceryfikaty prezentowane na stronach wykonawców. A to za mało ?? O co wiec się pytać ?? Czego żądać od sprzedawcy czy wykonawcy ?? Istny zawrót głowy ...:sick:

finlandia
27-11-2013, 14:15
Odnosnie cieplej ramki:
na izolacyjnosc cieplna okna sklada sie trzy rzeczy: rama, szyba i parametry ramki miedzyszybowej. No i oczywiscie sam montaz, ale na to wplyw juz ma fachowosc ekipy a nie tyle samo okno.
Ja tam jestem praktykiem i widuje rosa na szybach. Nie pamietam bym widzial na cieplej ramce cokolwiek (ale zdarzyc sie ma prawo) ale na zwyklej aluminiowej ramce to i lod widzialem.

ok**t
27-11-2013, 14:26
Natomiast jeśli chodzi o ciepłe ramki to zadnia są bardzo podzielone i nawet w "drogich" firmach sprzedawcy mówią po cichu, że to jedynie bajer marketingowy. Przecież taka ramka, zwykła aluminiowa czy też "ciepła" z tworzywa, nie przylega (chyba ??) całkiem bezpośrednio do szyby i nie przekazuje tym samym zimna/ciepła. Chyba musi tam być jeszcze jakieś spoiwo (mam na myśli klej, jakaś masa łącząca czy coś takiego - nie wiem - jestem laikiem, ale myślę, ze ta ramka musi jakoś się trzymać/ być przyklejona/przymocowana na profil. Czy okno z tzw. ciepłą ramką ma lepsze parametry cieplne czy też takie same jak i ze zwykłą. :yes: Byłbym bardzo wdzięczny za fachowe wyjaśnienie.

Jeżeli sprzedawca okien mówi że ciepła ramka to tylko bajer to nie kupuj u niego.:no:
Co do parametrów cieplnych okna to na przykładzie kalkulatora ze strony MS można zobaczyć różnicę na oknie referencyjnym 1230x1480
1. dla ramki stalowej i trzech szyb parametr - Uw= 0,941
2.dla ciepłej ramki Chromatech Ultra i trzech szyb Uw=0,914
Nie jest to oszałamiająca różnica, ale jest.
Oprócz tej zalety ciepła ramka eliminuje zjawisko roszenia się szyb wewnątrz pomieszczenia poprzez eliminacje mostków termicznych na łączeniu szyby.:yes:

12rumba
27-11-2013, 14:27
Mam obecnie w mieszkaniu okna pcv, jedne chyba z pierwszych i jestem b. zadowolony, oprócz regulacji nie wymagają niczego. Rosę widziałem chyba ze 2/3 razy w czasie najwyższych mrozów i kiedy było wietrzone, np. podczas gotowania (duża różnica temp. między wewnątrz/zewnątrz), ale my w ogóle nie lubimy się dusić i u nas okna ciągle pootwierane (mróz czy nie śpimy przy uchylonym balkonie).
A zakładając optymistycznie , że okna będą wyprodukowane ok i montaż również zgodnie ze sztuką to co wybrać w końcu : te na gealanie czy na vece ??

Kartos
27-11-2013, 15:46
Patrząc na profil okienny wybrałbym na twoim miejscu VEKE ALPHALINE. Trzecia uszczelka środkowa.
Jeśli chodzi również o producenta miałem styczność z ich wyrobami( na systemie ALUPLAST), patrząc na wykonanie okien pod względem technicznym nie miałem żadnych uwag. Dodatkowym plusem zewnętrznego wyglądu są też nitkowe zgrzewy. Forrest robi szyby na ciepłych ramkach Chromatech.

finlandia
27-11-2013, 16:28
Jeśli znasz wyrób, to powiedz jak z resztą dodatków o ktorych napisałem. Być może moja opinia była krzywdząca i będzie okazja by ją sprostować. Co jest w standardzie a co możliwe za dopłatą.
Nie mniej - ja uważam że na tak postawione pytanie co lepsze: Veka czy Gealan nie ma jednoznacznej odpowiedzi i każda z nich będzie wyrazem sympatii i opinii wykreowanych na podstawie tego co mówią inni. Własnych doświadczeń w tym jest zwykle namjmniej.

Kartos
28-11-2013, 12:36
Standard na systemie VEKA Alphaline z firmy F to ciepła ramka Chromatech (dopłata do Chromatech Ultra), klamka Roto Swing, listwa podparapetowa, wypełnianie dolnego wrębu.
Firma na polskim rynku sprzedaje mniej ale na export wiem, że jest to duża ilość.

12rumba
28-11-2013, 19:55
Dzięki za wszelkie sugestie, jeszcze raz wszystko na spokojnie przemyślę :bye:

12rumba
29-11-2013, 21:42
Na razie decyzji brak - a jakie są opinie o firmir Stollar z Suwałk ???

finlandia
30-11-2013, 09:39
Cały czas się będziesz kręcić wokoł rynku tanich okien?

12rumba
03-12-2013, 21:25
Cały czas się będziesz kręcić wokoł rynku tanich okien?


owszem, ale ja już jestem w 21 wiieku i nie zamierzam na pół życia wiazać się z <nietanimi oknami< tylko po prostu jak się zużyją lub znudzą żonie te >tanie okna> to je wymienię. Czas na ciebie, kolego, świat idzie do przodu, należałoby troszkę poczytać i rozszerzyć horyzonty, nie wszystko zaczyna i kończy się na klasie S , no chyba, że mercedes, ale , jak wiadomo, to ostatni samochód przed karawanem, a mi jeszcze do tego daleko. Przywiązanie do tradycji cenna rzecz, ale ślepe brnięcie za modnymi obecnie trendami eco i forsowanie własnych przekonań i ocen bywa po prostu mało eleganckie i nie na miejscu. Domyślm się, ze jesteś <szczęśliwym> posiadaczem >nietanich okien>, no i bardzo dobrze, ciesz się z tego i podziwiaj swoje okna przez najbliższe 30 lat, Czy koniecznie potrzebujesz akceptacji innych forumowiczów, aby poczuć się dowartościowany.^ Jak nie masz nic do powiedzenia o firmie Stollar, to siedź cicho i zamiast w monitor popatrz na swoje okna, a przede wszystkim przekonaj sam siebie, ze nie przepłaciłeś za to co masz..:lol:

finlandia
03-12-2013, 21:41
No cóż. Błędnie mnie oceniasz. Sprzedawałem przez kilka lat Stollar. Zrezygnowałem z nich i nie żałuję - mam dzięki temu wiecej czasu na patrzenie w monitor. Ale mogę też ich pochwalić - jeździło od nich zwykle dwóch kierowców i zawsze byli pomocni w rozładunku. To była ich mocna strona. Podobnie jak u innego z moich dostawców.

ClNEK
03-12-2013, 22:18
12rumba weź jeszcze pod uwagę, ze w tanim samochodzie mimo wszystko w twarz ci nie będzie wiało, a przez tanie okno jest to wielce prawdopodobne :)

finlandia
03-12-2013, 22:23
Szczególnie w Stollarze, gdzie uszczelki kurczyły się znacznie i fajnie wyłaziły z narożników - po dobre 5 cm na części ramy. Serwis kazał mi je podklejać kropelką.

ClNEK
03-12-2013, 22:35
W moim mieszkaniu zamontowane są okna MS sprzed ok 7 lat i sytuacja wygląda identycznie. Przyklejenie kropelka pomaga na niezbyt długo, chyba źle na nią wpływają zmiany temperatury

ok**t
04-12-2013, 07:06
W moim mieszkaniu zamontowane są okna MS sprzed ok 7 lat i sytuacja wygląda identycznie. Przyklejenie kropelka pomaga na niezbyt długo, chyba źle na nią wpływają zmiany temperatury

Tylko MS to nie są tanie okna tylko raczej drogie. Jaki to produkt konkretnie?

ClNEK
04-12-2013, 19:35
Tylko MS to nie są tanie okna tylko raczej drogie. Jaki to produkt konkretnie?

Nie wiem szczerze mówiąc co to za profil ale są to okna z czasów kiedy używali okuć siegenia i sprawiają one sporo kłopotów. Potem chyba była zmiana okucia i opinii na ich temat

12rumba
11-12-2013, 08:25
Jak czyta się niektóre wpisy, to ogarnia człowieka przerażenie. W mieszkaniu w bloku mam okna pcv, ok. 20 lat, czyli jedne z pierwszych i nic im nie dolega, są szczelne, nic się nie odkleja, nie odstaje, nie wypaczyło się, nic nie muszę przyklejać ani kombinować, żadnego serwisu przez wszystkie te lata nie wzywaliśmy, te moje stare okna potrzebują tylko regulacji. Są szczelne, ale nic mi się nie skrapla, mają mikrowentylacje ale nam i tak jest ciepło, więc okna/balkon w każdym pomieszczeniu są pouchylane. W największe mrozy, kiedy faktycznie są okna zamknięte - nic mi nie wieje, nie odkleja się, nie zżółkły i mimo upływu lat nadal zachowały elegancki wygląd. Czyżby przez te 20 lat świat cofnął się do tyłu i tyłu? Gdyby chodziło o wymianę w mieszkaniu, to w ogóle nie zawracałbym tym sobie głowy, ale budujemy dom energooszczędny i chciałbym aby faktycznie było w miarę oszczędnie, ale bez przesady (np. kotłownia w salonie w postaci kominka z płaszczem wodnym). Nie zamierzam też żyć w jak w hermetycznej puszce, skazany tylko na wentylowane powietrze. My lubimy po prostu zwykłe, świeże powietrze-te ze dworu.. Jestem więc wyznawcą złotego środka i wolę zapłacić więcej za ogrzewanie, niż być niewolnikiem energooszczędności i przerostu formy nad treścią. Wszystkim jeszcze raz dziękuję, za opinie, zarówno te ogólne i mało konkretne typu "tanie" i "niskobudżetowe" (bez urazy), jak i te odnoszące się do meritum (odchodzące uszczelki, itp.).
PS. Stollaru nie biorę. :bye:

slaku
12-12-2013, 08:16
Napisz jakie okna wybrałeś i co skłoniło cię do tego a nie innego wyboru?

12rumba
24-03-2014, 09:53
Cały czas się będziesz kręcić wokoł rynku tanich okien?
No dobra, pochwal się w końcu dla jakie firmy robisz a następne okna kupię u ciebie, ale już teraz mogę cię polecić znajomym. Mam nadzieję, że jak się powołają na twoje wpisy na tym forum deprymujące inne konkurencyjne firmy, to dostaną jakiś porządny rabat, a ty zasługujesz na dobrą premię a przynajmniej na tytuł akwizytora miesiąc lub miejsce na parkingu obok prezesa.

finlandia
25-03-2014, 22:02
Nadal nie kupiłeś okien? Nie myśl tyle - wybierz najtańsze i będziesz miał spokój.