PDA

Zobacz pełną wersję : Ekoklimax Ekozefir 700-UPE lub inna opcja....



Rodmano
07-04-2013, 18:16
Witam,

Poproszę o podpowiedź...

Projektowany dom to 4 kondygnacje:
-piwnica + garaż na 2 samochody+pralnia/kotłowania
-parter salon +kuchnia+łazienka
-piętro,3 sypialnie łazienka
-poddasze,łazienka i 2 pokoje

Powierzchnia każdej kondygnacji to 60m2

Dom ogrzewany będzie piecem gazowym kondensacyjnym + jako alternatywna kominek z płaszczem.

W domu będzie system WM z rekuperatorem z odzyskiem ciepła i GWC żwirowe.

Docelowo w domu będzie mieszkać 5 osób.

Jakiej firmy proponujecie rekuperator?
Jakiej wydajności?
Pani projektant proponuje rekuperator firmy Ekoklimax Ekozefir 700,chciałbym mieć możliwość chłodzenia powietrza latem,stąd pewnie jej propozycja.
Jestem laikiem w temacie... proponowanej firmy w ogóle nie znam... na co zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji WM z rekuperacją i GWC ?

z góry serdeczne dzięki za pomoc.

pozdrawiam

Rodmano
08-04-2013, 11:34
Witam,

Poproszę o podpowiedź...

Projektowany dom to 4 kondygnacje:
-piwnica + garaż na 2 samochody+pralnia/kotłowania
-parter salon +kuchnia+łazienka
-piętro,3 sypialnie łazienka
-poddasze,łazienka i 2 pokoje

Powierzchnia każdej kondygnacji to 60m2

Dom ogrzewany będzie piecem gazowym kondensacyjnym + jako alternatywna kominek z płaszczem.

W domu będzie system WM z rekuperatorem z odzyskiem ciepła i GWC żwirowe.

Docelowo w domu będzie mieszkać 5 osób.

Jakiej firmy proponujecie rekuperator?
Jakiej wydajności?
Pani projektant proponuje rekuperator firmy Ekoklimax Ekozefir 700,chciałbym mieć możliwość chłodzenia powietrza latem,stąd pewnie jej propozycja.
Jestem laikiem w temacie... proponowanej firmy w ogóle nie znam... na co zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji WM z rekuperacją i GWC ?

z góry serdeczne dzięki za pomoc.

pozdrawiam

czy ktoś podpowie w temacie ??

Rodmano
10-04-2013, 20:12
Witam,

Poproszę o podpowiedź...

Projektowany dom to 4 kondygnacje:
-piwnica + garaż na 2 samochody+pralnia/kotłowania
-parter salon +kuchnia+łazienka
-piętro,3 sypialnie łazienka
-poddasze,łazienka i 2 pokoje

Powierzchnia każdej kondygnacji to 60m2

Dom ogrzewany będzie piecem gazowym kondensacyjnym + jako alternatywna kominek z płaszczem.

W domu będzie system WM z rekuperatorem z odzyskiem ciepła i GWC żwirowe.

Docelowo w domu będzie mieszkać 5 osób.

Jakiej firmy proponujecie rekuperator?
Jakiej wydajności?
Pani projektant proponuje rekuperator firmy Ekoklimax Ekozefir 700,chciałbym mieć możliwość chłodzenia powietrza latem,stąd pewnie jej propozycja.
Jestem laikiem w temacie... proponowanej firmy w ogóle nie znam... na co zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji WM z rekuperacją i GWC ?

z góry serdeczne dzięki za pomoc.

pozdrawiam

Nikt nie kojarzy firmy Ekoklimax i ich produktów czy nie ma chętnych,żeby pomóc /?

kangaxx
11-04-2013, 20:28
a co ma ekozefir do chłodzenia latem?
pani projektant umie liczyć ilości ciepła transportowanego powietrzem?
czy ten zefir 700 jest właśnie dla tego chłodzenia czy taki jej wyszedł jako właściwy dla twojego domu?

michal_l
12-04-2013, 13:00
chyba 700 m3/h wyszło właśnie przy kalkulacji chłodzenia latem
bo w innym wypadku
przy wentylowanych 3 kondygnacjach po 60 m2 mamy kubaturę około 60x3x3 = 540 m3/h
i licząc krotność 0,8 wychodzi 430 m3/h czyli wystarczy centrala np. COMAIR HRUC 450

a może ten zefir 700 ma zrównoważyć opory na wymienniku żwirowym?
[ jeżeli tak, to lepszy byłby dodatkowy wentylator pomocniczy]


obawiam się, że nawet przy centrali 700 m3/h "efekt chłodzenia" bedzie i tak zależmy raczej od wielkości przeszkleń i generalnie nasłonecznienia
budynku.

michał dereń
12-04-2013, 18:53
ja pierwszy raz słyszę o takich reku jak zefir ale katalog mają ładny.

też mi się wydaje ze 700 to trochę za dużo. no chyba że ta instalacja będzie ogromna i będzie stawiać znaczne opory ale nie sądzę.

kangaxx
12-04-2013, 20:20
no dobra, przyjmijmy że ta wydajność jest do chłodzenia latem a co się dzieje zimą?

Rodmano
12-04-2013, 20:31
a co ma ekozefir do chłodzenia latem?
pani projektant umie liczyć ilości ciepła transportowanego powietrzem?
czy ten zefir 700 jest właśnie dla tego chłodzenia czy taki jej wyszedł jako właściwy dla twojego domu?

Tak to 700 wyszło niby uwzględniając chłodzenie ,bo normalnie to mówiła,że 500-tka wystarczy,nawet z lekkim zapasem.

Rodmano
12-04-2013, 20:33
chyba 700 m3/h wyszło właśnie przy kalkulacji chłodzenia latem
bo w innym wypadku
przy wentylowanych 3 kondygnacjach po 60 m2 mamy kubaturę około 60x3x3 = 540 m3/h
i licząc krotność 0,8 wychodzi 430 m3/h czyli wystarczy centrala np. COMAIR HRUC 450

a może ten zefir 700 ma zrównoważyć opory na wymienniku żwirowym?
[ jeżeli tak, to lepszy byłby dodatkowy wentylator pomocniczy]


obawiam się, że nawet przy centrali 700 m3/h "efekt chłodzenia" bedzie i tak zależmy raczej od wielkości przeszkleń i generalnie nasłonecznienia
budynku.


co znaczy ,że miałby zrównoważyć opory na wymienniku żwirowym?

Rodmano
12-04-2013, 20:35
ja pierwszy raz słyszę o takich reku jak zefir ale katalog mają ładny.

też mi się wydaje ze 700 to trochę za dużo. no chyba że ta instalacja będzie ogromna i będzie stawiać znaczne opory ale nie sądzę.

No właśnie.... katalog całkiem profi zrobiony,ale opinii na jego temat nie za wiele znalazłem.

michal_l
12-04-2013, 20:47
Według mnie projektantka dobrała centralę o dużej wydajności, aby w lecie efektywniej schładzać.
Podczas upałów im więcej powietrza przepuścimy przez wymiennik tym lepiej.
Obawiam się tylko, że przy 700 m3/h szybko wyczerpie się złoże i trzeba będzie poczekać na regenerację, albo zrobić dwa złoża i przełączać między nimi.


W zimie poziom wentylacji nawet tylko 300 m3/h bedzie za duży do tego domu - szkoda energii.

nydar
12-04-2013, 20:58
500 setka wystarczy.To poproś by ci policzyła wilgotność zimą przy np. -2oC powietrza jakie będziesz miał w domu.Spróbuj przy takiej wilgotności funkcjonować .Chore to jest.Chyba że pani przewidziała zraszanie złoża.Ale całość formy zaczyna przerastać treść.A może odwrotnie.W każdym bądź razie ktoś cię próbuje ostrzyc.

Rodmano
12-04-2013, 21:27
No dobrze... czyli 500-tka byłaby optymalna i taką dać ?

michal_l
13-04-2013, 13:32
500-tka byłaby optymalna i taką dać ?

moim zdaniem tak, i warto zwrócić uwagę na sensowne sterowanie, bo jak słusznie zauważa nydar
w zimie nie będzie potrzebna zbyt intensywna wentylacja.

michał dereń
13-04-2013, 14:09
moim zdaniem tez 500 wystarczy i to z zapasem. co do reku to ja sie smiałem katalog niby ładny ale siedzę w tym biznesie z 5 lat i nigdy nawet wzmianki o tym czymś nie słyszałem. nie jest ważne czy jaki to rekuperator może być najlepszy ale jak nie ma rozsądnego serwisu w polsce to nie warto go kupować. zepsuje Ci się bzdura w polsce nie uda Ci się tego dokupić bo się zwiną za rok czy dwa i co zrobisz? kupisz inny za 10tys?
serwis jest najważniejszy. dlatego polecam reku dobrze znane aeris komfovent brink renowent itd...

kangaxx
13-04-2013, 16:17
tylko nie aeris :)

jeśli chcesz mieć chłodzenie latem to można tak robić ale nie poprzez wykorzystywanie centrali, u ciebie 500 to już jest na wyrost ale przy sensownym programie w sterowniku będzie działać bardzo fajnie

ekozefir
13-04-2013, 18:00
Witam,

Działamy w klimatyzacji i wentylacji już ponad 15 lat i nie zamierzamy się "zwijać" :-) Jesteśmy polskim producentem. Do 2005 montowaliśmy naszej konstrukcji centrale i wymienniki gruntowe kamienne, potem zajęliśmy się jedynie produkcją central wentylacyjnych.
Posiadamy w Polsce 8 oddziałów w tym niedawno powstały oddział w Gdańsku, wielu parterów handlowych oraz autoryzowane punkty serwisowe.

Co do sterowania centralami Ekozefir to sami projektujemy sterowniki oraz algorytmy sterujące, dzięki czemu dopasowane są ona do naszych urządzeń. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w katalogu. Nowością w sterowaniu naszymi centralami jest kolorowy, dotykowy sterownik oraz zdalne sterowanie przez internet.

Bardzo rzadko wypowiadamy się na forach więc możecie nas nie znać.
Organizujemy szkolenia produktowe i serwisowe w naszych oddziałach oraz w centrali w Bydgoszczy. Niedługo szkolenie w Warszawie. Zapraszamy.

Rodmano - zapraszamy do nowego oddziału w Gdańsku, a w czwartek możemy się spotkać i omówić ten temat osobiście. Prosimy o kontakt na priv. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie central i wymienników gruntowych.

Rodmano
17-04-2014, 22:04
[QUOTE=kangaxx;5929085]tylko nie aeris :)

jeśli chcesz mieć chłodzenie latem to można tak robić ale nie poprzez wykorzystywanie centrali, u ciebie 500 to już jest na wyrost ale przy sensownym programie w sterowniku będzie działać bardzo fajnie[/QUOTE

Czemu nie Aeris ?