PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnia ulga remontowa.



kroyena
25-06-2004, 13:22
Spór dotyczy czy można?
Korzystając z ostatniej ulgi remontowej odpisać uzbrojenie kuchni (sprzęt AGD do zabugowy) opartej zamiast na szafkach to na ściankach z betonu komórkowego.
ROZPORZĄDZENIA
MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA

http://i.wp.pl/a/f/word/271/rozporzadzenie_ministra_gospodarki_przestrzennej_i _budow_z_21_grudnia_1996.doc

kroyena
25-06-2004, 13:29
Przeprasza mie opisałem tła.
Całość dotyczy kuchni w budowanym domku:
1) kupować już przed oddaniem do użytkowania, czy zrobić do odbioru technicznego prowizorkę, a po odbiorze dokonać zakupu w uldze remontowej?
Rozporządzenie jest nieścisłe co do materiałów i usług.
2)Czy do materiałów można wtedy wszystkie szafki wnękowe (w końcu suflady bedą wylicowane do betonu komórkowego)?
3) Czy z urządzeń można wtedy też odliczać mikrofalę, zmywarkę itp...

kroyena
29-06-2004, 08:06
Nikt z budujących się nie brał tego pod uwagę?
Nie wykonał takiego ruchu?
Ludziska jesteście za bogaci czy jak?

Wowka
29-06-2004, 08:15
Nikt z budujących się nie brał tego pod uwagę?
Nie wykonał takiego ruchu?
Ludziska jesteście za bogaci czy jak?

.... może nie tyle bogaci co logicznie myslący....
Idąc Twoim tokiem rozumowania można byłoby odliczyć od podatku nawet telewizor, fortepian czy też akwarium o ile byłby to "zlicowane" z betonem komórkowym.

Na Twoje zasadnicze pytanie odpowiedziałem Tobie w wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28873&highlight=remontowej

Pozdrawiam

kroyena
29-06-2004, 09:26
Wowka
Dobra może zrezygnuje ze zmywary itp.., chociaż jeżeli można odpisać zlewozmywak z baterią za np. 4 kPLN to dlaczego nie znywarkę za 2 kPLN?
Co sądzisz o szafkach, a w zasadzie o szufladach opartych na konstrukcji z betonu komórkowego, w aspekcie np. szaf komandora?

Wowka
29-06-2004, 09:54
kroyena - indywidualna cena elementu nie gra żadnej, ale to absolutnie żadnej roli. Posiadając uprawnienia do tzw. "dużej ulgi budowlanej" moża kupić nie zlewozmywak z baterią za 4000 zł ale szczerozłoty sedes wysadzany brylantami za 189 000 zł i tym jednym elementem skonsumować 100% całej ulgi.
To Ty jesteś decydentem jakiej cenie kupujesz "dozwolone" materiały i usługi. Limituje Cie tylko górna kwota limitu.

Co do szafek z bk. To materiał i robocizna mieści się moim zdaniem w katalogu prac z załącznika nr 2 powołanego rozporządzenia.

pkt 7 - pozostałych elementów (np. pawlaczy, trwale umiejscowionych szaf wnêkowych, obudowy wanien, zlewozmywaków, grzejników).

Niemniej miałbym wątpliwości co do prawidłowości zakupu frontów szafek.
Radzę, wyjaśnij to sobie na piśmie w swoim US. Praktyka jest różna. Co kraj to obyczaj.....

kroyena
29-06-2004, 12:02
Dzięki , jak zostanie mi kaska po budowie na uzbrojenie to pewnie skorzystam.

Marek30022
12-07-2004, 17:34
Może ktoś zgłębiał ten temat:

Kiedy zgodnie z prawem można skorzystać z ulgi remontowej przy budowie nowego domu. Czy w trakcie budowy czy dopiero po formalnym zamieszkaniu w nim.

Wowka
12-07-2004, 18:14
Z tej ulgi możesz skorzystać dopiero po dokonaniu odbioru budynku (nawet po dokonaniu odbioru częściowego). Warunek zamieszkania nie jest konieczny.
Ważny jest status budynku nie inwestycja w budowie lecz budynek mieszkalny. A budynkiem mieszkalnym inwestycja staje się po dokonaniu odbioru.
Przyznasz - i z logiki wynika to, że nie można remontować czegoś co nie jest jeszcze wybudowane. Najwyżej możesz to poprawiać.
Jestem w 100% pewien tego co napisałem
Pozdrawiam