PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C64 Z BLASKIEM



kroyena
25-06-2004, 13:53
Czy ktoś budował, buduje lub planuje budować tematyczny domek w wersji a lub b?

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=175

Architekt: Marek Jankowski

Chciałbym prosić o opinię do własnej radosnej twórczości.
_________________
I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?

magi
25-06-2004, 19:03
przypomina c59 tylko w zdecydowanie ulepszonej wersji :D

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c64a_parterjpg.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c64a_%20front_300px.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c64a_tyl_300px.jpg

zastanawiam się tylko nad miejscem tv

kroyena
28-06-2004, 08:41
magi
Nasze zmiany jakie chcemy zrobić to:
1) saloon:
- dołożyć okno w na ścianie (północnej na rysunku u nas zachodzniej)
- pod okno stół
- zlikwidować półwysem kuchenny
- kanapa przed kominek
- w miejsce kanapy mebloscianka i na niej TV (specjalnie mało wygodnie może siebędzie mniej oglądać)
- wydłużenie ściany z kominkiem przy kuchni (od wydłużenia szafki w podkowę w kuchni) widziałem kiedyś fają aranżecje bilbliteczki na stronach muratora z ręcznei formowanej cegły i półkami chcę ja pożenić z kominkiem
2) likwidacja okien narożnych kuchnia 4 i 7. zmniejszone koszty, a na działce to strona zachodnia,
3) połaczenie 5 i 6 w miejscu 6 kabina prysznicowa (obrót komina o 90 stop.
4) wydłużenie ścianki pomiędzy drzwiami 1 i 11 tak żeby było tam bardziej ustawnie
5) wydłużenie modułu garażowego, a przez poszerzenie 11 połaczenie z korytarzykiem i normalne okno zyskanie pełnowartosciowego pomieszczenia (wiem, że wtedy z garażu do domu po świeżym powietrzu, ale nie mam dodatkowych pancerdrzwi i możliwosci łatwego i krytego włamu),
6) 13 docelowo na całą szerokość ściany ocieniona pergolą (u nas to południowa strona)
7) pod schodami praniokącik
8) zmiana dachu z kopertowego na dwuspadowy (większa przestrzeń, mniejszy koszt)
9) nad garażem nieużytkowy stryszek (umniejszenie poddasza użytkowego)

Co ty (Wy) na takie zmiany?

magi
28-06-2004, 20:50
magi
Nasze zmiany jakie chcemy zrobić to:
1) saloon:
- dołożyć okno w na ścianie (północnej na rysunku u nas zachodzniej)
- pod okno stół
popieram


- zlikwidować półwysem kuchenny
konsekwencja poprzedniego


- kanapa przed kominek
- w miejsce kanapy mebloscianka i na niej TV (specjalnie mało wygodnie może siebędzie mniej oglądać)
mało mi się to podoba - tyłem do tarasu


- wydłużenie ściany z kominkiem przy kuchni (od wydłużenia szafki w podkowę w kuchni) widziałem kiedyś fają aranżecje bilbliteczki na stronach muratora z ręcznei formowanej cegły i półkami chcę ja pożenić z kominkiem
może być rzeczywiście ciekawie


2) likwidacja okien narożnych kuchnia 4 i 7. zmniejszone koszty, a na działce to strona zachodnia,
może obciąć te występy i wyrównać krawędzie, wtedy koszty będą niższe


3) połaczenie 5 i 6 w miejscu 6 kabina prysznicowa
(obrót komina o 90 stop.
co do łaczenia to napewno spiżarnia 0,9 m2 szkoda miejsca, co do komina - czy tak się da?


6 zmiana dachu z kopertowego na dwuspadowy (większa przestrzeń, mniejszy koszt)
żeby nie przedobrzyć

kroyena
29-06-2004, 09:41
Pytałem sie biura projektowego, które u nas sprzedaje projekty Muratora nie powinno być problemu.
Co do spiżarni:
1) to chciałbym żonie sprezentować wysoką, zabudowaną lodówkę,
2) w środkowej ścianie garażu zostawiam nadproże, jak starczy kasiorki to kiedyś w Muratorze opisali jak sie robi piwnicę sklepieniowią nakrytą ziemią. Chcę taką zrobić, bo:
1) z garażu nie będzie daleko na drodze bagażnik-piwnica
2) dzieciaki będą miały górkę na sanki zimą i nie będą przynajmniej małe szukały emocji na wyjeżdżonym śniegu na drodze.

Co do występu, to:
1) się nam podoba,
2) stracę cenną szerokość w kuchni

Z dachem, w projekcie są bawole oczka (trudne do wykonania i utrzymania). Dodatkowo chcemy z tarasu zrobić pergolę, a na niej różyczki i tak sobie umyśliłem, że kiedyś na górze nad salonem zrobię naszą sypialnię. Przy okienku ustawię szafeczkę z ładnym lustrem, doprowadzę na nią wodę (teraz takie ładne umywalki-misy robią) i żonka nie będzie musiała na dół do łazienki latać tylko sobie siądzie w spokoju się przeczesze, umaluje, od maja do sierpia okienko sobie otworzy różyczek poogląda.
Od północy (mało światła i chłodzik) zrobi się otwarty od strony schodów gabinet do pracy.
Za garażem wydłużę dach o około 1-1,5 m będę miał wiatę na opał do kominka, róża wiatrów zachodnia, a opał os wschodu powinien ładnie przeschnąć i kulturalnie wyglądać będzie.
Stąd wylot z kopertami.

Dzięki za wsparcie magi.

Jakby ktoś chciał jakieś uwagi dorzucić to czekam z niecierpliwością, pewnie za jakieś 2-3 tygodnie złożę w biurze wszystkie uwagi do projektu.

kroyena
29-06-2004, 09:45
Magi przyznaję, że dach kusi, ale boję się najbardziej.
Wiem, że koperta usztywnia, a jestem na końcu ślepej uliczki (co nie powinno się zmienić przez jedno pokolenie 20-30 lat) i nie ma wielkiej osłony od wiatru.
Za to od nawietrznej mam brzoskwiniowy sad. Szkoda, że "nowomodny" znaczy niski, no i pryskają, za to jak kwitnie to powinien być fajny widok z okna przy stole.

magi
30-06-2004, 19:50
Każdy ma swoje gusta, oczekiwania i marzenia i dlatego długo moglibyśmy dyskutowć na temat zmian w projekcie. Widzę zdeterminowanie na określone warianty.
O piwniczce czytałam ale przy garażu to chybabym nie zrobiła. Zresztą nie wiem nigdy nie rozważałam takiej opcji. A dach kopertowy nie jest taki zły, a bawole oczka pięknie wyglądają, ale chyba też bym się na nie raczej nie zdecydowała.

kroyena
01-07-2004, 08:02
Dzięki

Egon
07-07-2004, 15:15
Koperty zdecydowanie bym nie ruszał. Przede wszystkim nie jest tak "połamana" jak w innych projektach. Domek podoba mi się ze względu na swoją prostotę i właśnie kopertowy dach. Bawole oczka, cóż, pewnie drogie, ale dają niezły klimat. W przeciwieństwie do okien połaciowych nie bardzo można je później osadzać (koszty).

Życzę powodzenia. Mnie też się podoba ten domek, nawet bardzo !

kroyena
08-07-2004, 07:21
Dzięki Egon.
Niestety co do kopert to już raczej przesądzone idą pod nóż.
Na ostatniej wycieczce w Czechach widzieliśmy coś ekstra, chcę to poźniej wykorzystać, a mianowicie:
ktoś wywalił prawie całą ścianę zewnętrzną pod dwuspadowym dachem i wstawił tam okno (przekrój piramidy). Bardzo nam się to podobało.
A jak połaczę takie okno od ogrodu z planowaną pergolą to wychodzi naświetlona sypialnia bez okien dachowych z dywanem pnących róż utrzymującym się przez 1-1,5 miesiąca pod oknem.
Okno (okna dachowe zostaną tylko przy komunach) dodatkowa funkcja wyłazy dla kominiarza.

To zagospodarowanie poddasza to oczywiście daleka przyszłość.
Uproszczenie dachu ma jeszcze 2 funkcje:
- obniżenie kosztów (bryła dużo nie straci i do okolicy będzie nawet bardzej pasował),
- nie wykluczam, że dachówkę ceramiczną sam ułożę.

kroyena
08-07-2004, 07:22
Sorki zamiast ceramicznej na 90% cementowa.

migota
08-07-2004, 10:35
kroyena ,
domek budujesz bardzo ładny

1) Szkoda byłoby mi dachu połaciowego, ale pewnie Twoje nowatorskie rożwiązanie też będzie piękne.
2) Zle jestem u nastawiona do pokoików dla dzieci na parterze - zresztą wiesz - nauka.
3) Twoje zmiany w salonie i w kuchni myslę że wypadną z korzyscią dla projektu.
4) Wywnioskowałam, że zwiększysz trochę przedsionek - to dobrze.

Podoba mi się i z zewnątrz i w środku.
Buduj, buduj..

kroyena
08-07-2004, 10:50
Przedsionka na razie nie ruszam.
Chcę poszerzyć 11, przenieść jej drzwi bardziej na zachód, odciąć garaż, ż a korytarzyka przy 11 zrobić garderobę.

beataj
15-07-2004, 10:30
Bardzo fajny domek, kiedyś nawet dokładnie mu się przyglądaliśmy przy wyborze projektu, niestety nijak nie pasuje do naszych stron świata (wjazd na działkę od południa).
Co do zmian to ja osobiście - z punktu widzenia kobiety - nie rezygnowałabym ze spiżarki, raczej chciałabym ją powiększyć. Może zagospodarowałabym całą przestrzeń pod schodami łącznie z 5 - wiem, wtedy do kuchni trzeba pedałowć przez salon, ale gości i tak nie prowadzisz do kuchni, a dla mieszkańców chyba nie będzie to wielki kłopot. Nasi znajomi mają taką dużą spiżarkę i są bardzo zadowoleni. Mają tam wielką lodówę i full półek - i nie chodzi o przetwory słoiczkowe - jest miejsce na zgrzewki wody mineralnej, soki i soczki, ziemniaki i marchewkę, pifko, karmę dla psa i rzadko używane gary. A w kuchni kilka szafek i mała zabudowana lodówka - przestronnie i luźno. Super.
Domek ładny i tyle merów na górze do zagospodarowania. no i ta sypialnia z dywanem pnących róż. Noooo!

kroyena
19-07-2004, 08:39
beataj z tymi różami to mam już przetestowane, moja lepsza połowka czeka na czerwiec w zasadzie cały rok ( i tu ją biorę pod włos). :lol: Dlatego promuje tarasy drewniaki z opcją pergoli (nawet z daszkiem z pleksi)
Pod schodami chcę puścić rozdzielacze do c.o. i pralkę (co by daleko z brudami nie było, a w łazienkach się nie kotłowały).
W naszej kuchni o zbliżonym metrażu i rozplanowaniu (ale mniejsza liczba szafek) się mieścimy, a docelowo chcę do garażu dobudować piwnicę ziemiankę. Logistycznie trochę dalej, ale zmiana ubikacji na pełną łazieneczkę z prysznicem kusi. Mielibysmy wtedy 2 pełnowartościowe łazienki.
Te metry mnie trochę niepokoją (trochę niskie są - ten rzut to na wysokosci 1m robiony) kiedy i za ile to obrobię.

PS. Wielkie dzięki za uwagi.

Jagna
24-07-2004, 00:28
No to czeszemy. Ale wiesz, Kroyena, ja to takie babskie (przepraszam kobitki), mało fachowe spojrzenie mam. Dla mnie komin to tylko taki domek na dachu i w środku domu to już musi być coś innego.... :wink: No, ale do rzeczy:
Przede wszystkim dwa pokoje mają okna od północy. Sypialnia tak może być, bo tam się na ogół śpi i tego, ale jeżeli dwa pozostałe pokoje mają być dla Waszych młodych, to w tym jednym zmieniłabym okno. Już chyba lepszy wschód niż północ....No, ale to moje osobiste anse, bo teraz mam jeden z pokoi od północy i zawsze tam ciemnawo jest.. :(
Nie bardzo kapuję wydłużenie ścianki od kominka. W które mańkę? Jedyne co przypomina mi podkowę to ściana łazienki 6, ale ja dawno podkowy nie widziałam, więc nie wiem. Wyjaśnij, bo jakoś nie imaginuję tego ruchu :(
Co do reszty: domek zgrabniutki. Ogromnie jestem ciekawa jak będzie wyglądał z dwuspadowym dachem. Dobrze, że rezygnujesz z bawolich oczek, drogie są a ten domek nic bez nich nie straci.
Przy tym wnętrzu, przy jego gabarytach, salon jest przestronny, to nieczęsto spotykane. Duży plus.
No i poddasze do wykorzystania - super sprawa, bardzo lubię takie projekty. A co do Twoich pomysłów z oknem i różami przy sypialni....ech, ta Pani Kroyenowa to będzie miała fajnie... :D
Ach, no i stanowczo popieram powiększenie tarasu i pergolę. Ja mam hopla na punkcie pięknych tarasów (co widać po moim projekcie), będzie cudnie.

kroyena
26-07-2004, 08:09
Dzięki Jagna
Na przeniesieniem okna się jeszczę zastanowię. Będzie od zachodu, ale fasada dużo straci. Zobaczymy jak to wyjdzie ja rysunku. Masz rację z tym światłem, a i strona łądniejsza, bo nie na ulicę, ale na sad.
To wydłużenie ścianki kominkowej to w stronę kuchni, tak aby zrobić kącik do zabudowy wysokiego AGD, najprawdopodobniej piekarnik i mikrofala. (wszystko to marność w PLN :( ) Znika ta wyspa do konsumpcji.

Ostatnio myślę o tym oknie dodatkowym w salonie a koncie konsumpcyjny, co by je nieotwierane, ale za to duże zrobić. Co wy na to?

Jagna
27-07-2004, 14:33
Okno od zachodniej...ok, juz ustawiłam sobie ten domek na działce. Co do okna w jadalni, to popieram, aczkolwiek duże okno balkonowe zapewni Wam dużo światła. Tyle, że przyjemnie będzie przy stole, jak niezręczna cisza przy obiedzie zapadnie, pogapić się od niechcenia w okno. Tym bardziej, że jak piszesz ładne widoczki będziecie po tej stronie mieli :P
Ze ścianką w kuchni też już rozumiem. Bystra jestem niesłychanie. Fajny pomysł.

olinek
03-08-2004, 18:56
Witam. Z dużym zainteresowaniem czytam posty dotyczące tego projektu. Jeszcze się nie zdecydowałem ale na 99% to będzie wybrany przeze mnie projekt. Co do zmian w kuchni w pełni popieram likwidację "półwyspu" i wydłużenie ścianki "kominkowej" ale co do biblioteki "ceglanej" to już wydaje mi się ... ryzykowne. Połączenie 5 i 6 można wykonać ale w moim przypadku zaplanuję raczej prysznic w łazience i to zamiast wanny :D ponieważ tutaj, gdzie aktualnie mieszkam nikt nie korzysta z wanny mając pod bokiem prysznic (strata czasu i wody). Planuję natomiast przewidzieć w garażu kratkę ściekową i połączyć ją z mini wanną umieszczoną w 11 (nie chodzi o kąpiel a raczej o mycie "zgrubne" wszystkiego, co przyniosę z ogródka i nie będę z tym mógł wejść do łazienki :D ). Okna narożne w 4 i 7 bym uprościł tyle, że nie mam koncepcji jak. I raczej na pewno ni wejdę w bawole oka - argument, że robią klimat przegrywa z kasą :D. Zastanawiam się, czy zamiast bawolich oczu wsadzić zwyczajne okna dachowe - (na razie nie planuję zabudowy poddasza) ale chyba będzie to konieczne żeby nie było za ciemno. Mam prośbę o kontakt od osoby, która już postawiła C64a - z przyjemnością obejrzałbym "w naturze" choćby i stan surowy zmknięty. Nadmieniam, że to moja 1 wypowiedź na tym forumi proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam forumowiczów.

migota
03-08-2004, 19:32
Ale się kroyena ucieszy, że kumpla do rozważań tematycznych znalazł :lol: .

kroyena
04-08-2004, 07:18
Wybacz Panie Boże, ale:
"Jezu, jak się czieszę,"

Chociaż z tą kieszenią to akurat różnei bywa.

olinku, a co proponujesz na ścianę kominkową?

Masz tu prezent tylko się nie przestrasz :wink:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=29118&highlight=c64

olinek
04-08-2004, 09:13
Wybacz Panie Boże, ale:
"Jezu, jak się czieszę,"
Dopiero wczoraj dowiedziałem się, że z tym projektem zmieszczę się bezkonfliktowo na działce i cała reszta jest konsekwencją (moja wypowiedź itd).

Chociaż z tą kieszenią to akurat różnei bywa.

olinku, a co proponujesz na ścianę kominkową?
Ja sobie wymyśliłem zapach :D tzn. jakiś sprytny stojaczek (szafka) w której byłoby równiutko poukładane specjalnie dobrane wymiarowo i gatunkowo drewno - nie takie które się spala w kominku ale takie które ozdabia i pachnie. A biblioteczka nie pasuje mi tylko dlatego, że całe życie mieszkam w mieszkaniu ogrzewanym piecami i widzę stan grzbietów książek wystawionych na wydmuchane przez "odwrotne wiatry" z paleniska. No i tam teoretycznie będzie wyższa temperatura. Stąd pomysł przedłużenia ścianki tak ale raczej na skład "ozdobnego drewna"

Masz tu prezent tylko się nie przestrasz :wink:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=29118&highlight=c64
Fajny prezent byłby, ale jeszcze nie wiem, czy dobrze by się wpasowało lustrzane odbicie, które jest do sprzedania (a może już nie jest bo tego do końca nie doczytałem) Przy lustranym odbiciu okno z 9 wychodzi u mnie na zachód a chyba wolę na wschód.

Zdecydowałeś już, czy będą bawole oka ? W tamtym poście o sprzedaży projektu napisałeś, że zagospodarowujesz poddasze, że masz 188 i będziesz się czołgał :) Ja raczej nie zagospodaruję bo mam 197 :D Pozdrawiam.

kroyena
04-08-2004, 10:12
Prezent polegał na wycenie pod klucz, a nie lustrze.
Co do paleniska to mam zamiar zrobić obieg zamknięty czerpnia pod całym pokojem i wyjście pod tarasem z jednej strony, a z drugiej do komory spalania.
Co do twojego drewna to nie zostawiaj miejsca pod kominkiem, będzie zbierało z niego kurz i podawało na dom.
Powietrze do ogrzewania kominkiem będę "wzbogacał" (ogrzewał i oczyszczał) przez GWC żwirowy pod tarasem.
Jak wcześniej napisałem bawole oczka upadły pod ciężarem zamiany dachy z kopertowego na dwuspadowy we wszystkich szczytach. I do tego dojdzie jeszcze kilka połaciowych bo duzo więcej światła nie wniosą, a drogie, kłopotliwe (jak kto montaż powali) i głośne (przy deszczu). W zamian będą okienka w ścianach szczytowych.
Poddasze to sypialnia i pokój relaksacyjny do cichej pracy). Część nad garażem zostanie podzielona ścianą wewnętrzną, aż do dachu i nad użytkową częścią będzie strych ciepły (suszenie prania itdd..), a nad garażem strych zimny (rupieciarnia znaczy).
Poczytaj górkę. Pewnie w tym tygodniu zrobię podsumowanie, bo powoli nadchodzi wiekopomna chwila. :wink:

olinek
07-08-2004, 12:13
Z tego co piszesz wnioskuję, że masz dużą wiedzę i temat przemyślany aż do bólu :-). Ja na razie jestem na etapie "przyziemnych" przemyśleń w rodzaju "odprowadzenie ścieków" - po prostu grozi mi szambo bo nie mam miejsca na drenaż rozsączający do oczyszczalni. Chwyciłem się ostatniej deski ratunku jaką moim zdaniem jest studnia chłonna zamiast drenażu. Działka jest piaszczysta i sucho tam jak na pustyni :-) - ten właśnie problem zajmuje w całości moje jeszcze czynne komórki mózgowe.

A odnośnie tego co napisałeś to zastanawiam się dlaczego nie wybrałeś jakiegoś projektu z dachem dwuspadowym i zagospodarowanym w interesujący Cię sposób poddaszem ?
Za linka dziękuję - dotarłem tam już wcześniej i stąd interpretacja "prezentu".
Z taką koncepcją dostarczania powietrza do kominka jeszcze się nie spokałem (może dlatego, że trzyma mnie przyziemie :-) - godne uwagi. A czy przewidujesz w oknach nawiewniki czy też uważasz, że wystarczy powietrze "z tarasu" do zapewnienia odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach. Jest tyle samo zwolenników co przeciwników GWC patrz http://nowydom.onet.pl/1,46,6,482927,1671103,235246,0,forum.html
Myślę, że to zaoszczędzisz na dachu stracisz w ziemii. Na razie kończę ale obiecuję że się z pewnością będę oddzywał na kolejnych etapach.

A tak na marginesie - nie znacie kogoś kto C64a już zaczął budować ? Pozdrawiam forumowiczów.

kroyena
09-08-2004, 07:07
olinek, szambo czy oczyszczalni to masz wpisane do WZiZT, to i tak rura z budynku, więc do projektu sprawa wtórna. Jak będziesz miał w warunkach szambo i nie przedstawisz rachynków za wywóz nieczystości, a mogą to kontrolować to mogiłą, kary uszczelnienie szamba itp.. zastanów się czy warto się ładować. Lepiej zrobić oszczędne spłuczki i częściej korzystać z prysznica.
Powietrze z tarasu powinno wystarczyć dlatego, że za kominkime będzie DGP i można system wykorzystać do Dystrybucji Świeżego Powietrza, a "zużyte" do garażu to będzie w nim cieplej.
Wybór był wspólny z żoną, a zrobienie dwuspadowca to kwestia ucieczki przed bawolimi oczkami i wykorzystania w pełni na poddaszu obrysu budynku.
Co do zasilania kominka. Jeżeli tego typu instalacji nie przemyślisz na początku to potem kominek będzie brał powietrze do spalania z kubatury domu zasysając z zewnątrz zimne itp...
Wierz mi szambo czy POŚ to sprawa wtórna bo w projekcie kończy się wyjściem rury. Zastanów się jak zagospodarować wody opadowe szkoda dawać je do piachu, jakie ogrzewanie (co u ciebie z mediami, u mnie np. mam drobne kłopoty z gazem, a bomby nie chcemy stawiać na działce) a to już poważny wybór bo na całe życie domku.
Z kanaliża to kiedyś może Unia zaktywuje tereny wiejskie i będziemy mieli kanały, a z ogrzewaniem to raczej przyjdzie walczyć, aż do rozbiórki lub rzeczywiście generalnego remontu.

olinek
12-08-2004, 09:09
Witam. Z mediów to mam tylko prąd i wodę - gazu na pewno nie będzie a kanalizacja może kiedyś. Na razie mam w planie "bombę" - chyba ją zakopę gdzieś za garażem bo jak cysterna ma wąż minimum 15 m to wjeżdżając na podjazd sięgnie do zaworu bez problemu. Piec dwufunkcyjny ale woda dla kuchni na prąd - no i kuchenka też raczej elektryczna. W garażu kratka a w pom. gosp. jakiś wielki zlewozmywak. Prawdopodobnie centralny odkurzacz ( a Ty? ). No i jak ten wielki dzień, który już miał nadejść :-) ? Nic nie pisałeś - a budujesz z silki - tak jak w projekcie (2 czy 3 warstwy ściany ?). Dałeś mi do myślenia z tym powietrzem do domu :wink: Pozdrawiam.

kroyena
12-08-2004, 09:33
Nie silka jeno bk, a pewne zapewne Solbet http://www.solbet.com.pl. Zastanawiam się nad 1 warstwą ,ale chyba będzie jak w projekcie 2 warstwy, ale nie wszędzie nie mam zamiaru rzucać waty na szczyt od strony garażu. Współczynniki i tak będzie trzymało, a chcę w tym miejscu wydłużyć dach jako wiatę dla drewna do kominka.
Co do odkurzaczw to może kiedyś jak starczy kaski dam w sufitach gniazda. Przy tej konstrukcji stropu prawie zawsze można dołożyć.
Co do bomby to na twoim miejscu zakopałbym ją na tyle blizko, żeby cysterna nie wjeżdżała na działkę. Po co ma zarwać wjazd (zrobisz sobie jakąś ładną kosteczkę, a potem będziesz miał koleiny), żebyś się denerwował i klął.
Wodę muszę dociągnąć 50 m, gaz (też 50 m) mają mi to zrobić (jeżeli zrobią), prąd do wystawienia skrzynka w działce.

Najtrudniejsze.
UG poślizgnął mi termin WZiZT o około 2 miechy. Jeszcze miesiąc czekania (z pozytywistycznym nastawieniem). Chrzanić to widocznie tak miało być. :-?

beataj
27-08-2004, 22:18
Przepraszam, że nie na temat ale mam prośbę - kroyena, a możesz się "przejechać a la' kroyena'" po HGW. Może coś podpowiesz w sprawie powiększenia niepowiększalnego salonu? No i gdzie zaplątać te róże żeby z sypialni je było widać? :lol:

maxymov
28-08-2004, 20:45
Bardzo ładny :D
Troszkę dziwi mnie twoja chęć zmiany koperty na dwuspad w imię szeroko pojętych oszczędności ale The choice is up to you 8)
Pozdro MAX....

olinek
04-09-2004, 11:19
Kroyena, jak tam Twoje OWZT ? :-) Dalej jesteś optymistą w kwestii 2 m-cy ? Bo ja u siebie powolutku tracę parę. myślałem o Twoim dachu dwuspadowym i "mokrym stryszku" - liczyłeś o ile dach dwuspadowy zmieni kubaturę domu i co będziesz musiał zmienić w układzie ogrzewania ? A :mokry stryszek" może się nie sprawdzić bo żeby to dobrze działało musiałbyćś w nim mieć dość spory przepływ powietrza czyli rozszczelnić to pomieszczenie. To powoduje ucieczkę ciepła i wzrost kosztów ogrzewania. A jeśli nie będzie powietrza to wszystko "mokre" doprowadzi do poważnego wzrostu wilgotności powietrza i .... nie daj P.B. zalążków hodowli grzybków i to na pewno nie pieczarek :-). Ja jeszcze nie kupiłem projektu bo nie mam pewności co do OWZT - a Ty pewnie już kupiłeś i go masz przed oczami - mam nadzieję, że Twoja koncepcja jest na tyle dopracowana, że wszystko co napisałem jest błędne ale ... wolałem napisać :-) I pewnie jeszcze napiszę jak coś .... wymyślę :-).
PS. Nie masz przypadkiem skanu newralgivcznych części domu coby je na priva przesłać ? Pozdrawiam i zazxdroszczę Ci, że w wielkopolsce nie wydobywają węgla i chałupa Ci się nie będzie przechylać :-). Ale podobno u Was kopią pyry - ale to chyba nie szkodzi :-)). Pozdrawiam.

kroyena
07-09-2004, 11:27
olinku nie bój ja też nie kupiłem projektu. Najpierw zamknę listę zmian. Potem przedstawię ją do biuraz sprzedaży projektów gotowych i dopiero po pisemnej zgodzie autora kupię projekt. Nie ma głupich. Mam nadzieję, że zaakceptuje wszystkie zmiany. Bo poza rzutem wylezie zupełnie cosik innego w bryle. Co do mokrego stryszku, to ściana wewnętrzn od garażu ma być wyprowadzona do szczytu pod dachem i iddzielać poddasze użytkowe od klasycznego stryszku. Co do szczelności to w szczycie zewnętrznej od garażu wywalę otwory a' la gołębnik. lub małe okienko i będzie rozszczelnienie. Poza tym będzie tam tylko paroprzepuszczalna i nic więcej, albo w ogóle nic więcej.
A pranie będzie suszone tam tylko przy niesprzyjającej aurze.
Co do kubatury nie liczyłem, ale koperta mi nie podchodzi. Widziałem nad morzem podobny domek tylko nie miał zrównanej kalenicy garażu z "jednostką centralną" nam podchodzi.

Wkrótce pewnie dam znać co ze zmianami i zgodą autora.

A i likwidujemy kolumienki przy garażu na rzecz kubatury i powierzchni garażu.

kroyena
07-09-2004, 11:28
maxymov oszczędność jest szeroko pojęta bo poznańska :roll: :lol: .

olinek
07-09-2004, 17:36
Kroyena, może w tej sytuacji zbierzemy jeszcze ze dwóch takich, którzy zamierzają kupić ten projekt i podejmiemy negocjacje ceny tak jak dla hurtowników :D . A może za miesiąc lub dwa będzie jakaś promocja na ten projekt ? Rozumiem, że rozważasz zakup w Archtimie a nie w Muratorze ? A ja w zeszłym tygodniu złożyłem papierki OWZT a dzisiaj zleciłem geodecie wykonanie mapki do celów projektowych i wykonanie wszystkich uzgodnień. Ale z zakupem projektu będę czekał do samego końca aż będę miał PEWNOŚĆ, że się już nic w koncepcjach Urzędu nie zmieni. Teraz już pozostaje mi tylko czekać ..... Tobie chyba też :wink: Pozdrawiam i .......zbieram kandydatury do zakupu hurtowego :wink:
PS. Ciekawe, czy można przed zakupem zlecić Archtimowi jakieś zmiany (raczej kosmetyczne) w projekcie i czy to zrobią ? Pojechać tam nie pojadę bo daleko ale od Poznania to rzut (mocny) beretem .

kroyena
08-09-2004, 09:41
Dzięki za fajny namiar. Chyba wiecej grzebiesz przy Z blaskiem niż ja.
No to ja złozyłem WZi ZT w kwietniu i pod koniec miesiąca powineinem uzyskać.
Koncepcję Urzędu znam jedyne zagrożenie to protesty Starostwa i Melioracji bo UW już jest pozytyw.
A projekt zakupie jak będę miał zgodę na papierze na zmiany.

olinek
12-09-2004, 13:10
Kurcze, chciałby sobie zrobić kratkę odpływową w garażu i jakiś zlewozmywak w 11. Czy to nie będzie kolidowało z instalacją na propan butan (zakładam piec w 11) ? Chciałbym też mieć kuchnię wolną od gazu a gdy braknie prądu te wszystkie nowoczesne piece gazowe są zależne od zasilania prądem elektrycznym i bez niego nie działają. Czyli gdy braknie prądu to będzie i ciemno i zimno - zostaje kominek ale na nim nic nie ugotuję :) (a może UPS na zasilaniu kotła prądem ?). Jedyne co zostaje to zakup butli "awaryjnej" z małą kuchenka lub jakieś przyłącze dla takowej kuchenki - czy może być w 11 ?. Im więcej o tym wszystkim myślę, tym gorzej. Pozdrawiam.

kroyena
13-09-2004, 09:24
Co myślicie nad wydłużeniem trochę okapu przy garażu dla ochrony drewna kominkowego przed opadami. U mnie to strona wschodnia, a róza wiatrów zachodnia, więc problem atmosferyczny odpada. Pozostaje czynnik biologiczny pt. "Owady pełzającą- drewnogryzące"?

olinek
13-09-2004, 10:25
Z przechowywaniem drewna kominkowego to raczej jest niewiele możliwości - myślę, że taki okap się sprawdzi a robakami to się nie ma co przejmować - i tak spłoną :P Alternatywą jest dodatkowa altana na drzewo - ale już z przodu domu - jak znam życie to drewno będzie transportowane przez taraz bo bliżej :) - jedynie płytki w salonie mogą uratować człowieka przed gniewem żony w takiej sytuacji.

olinek
13-07-2005, 11:48
Witam. Post o tym domku już był ale "w zamierzchłych czasach" i można go przeczytać tutaj: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28909&highlight=blaskiem . Dotyczy on domku który można znaleźć tutaj: http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=175&action=showProject i tutaj: http://www.archtim.pl/ (projekt "Z blaskiem"). Właściwie wtedy dyskusja zakończyła się i chyba wszystko co się dało w projekcie zmienić zostało omówione. Ale ponieważ to było daawno a na forum przewija się dużo "świeżej krwi" postanowiłem jeszcze raz zadać pytanie: Czy ktoś buduje, budował albo będzie budował ten domek lub widział taki już wybudowany ? Chętnie bym obejrzał dom "na żywo" bo zbliża sie czas podejmowania decyzji wiążących. Wdzięczny będę również za podzielenie się spostrzeżeniami - objojętne starymi czy nowymi - może mnie to jeszcze zdąży natchnąć do jakichś zmian w projekcie. Pozdrawiam.
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/99/C64a_parter.jpg
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/99/C64a_poddasze.jpg

kroyena
13-07-2005, 13:43
Miło popatrzeć, moje zdanie znasz. :lol:

olinek
14-07-2005, 05:23
Miło popatrzeć, moje zdanie znasz. :lol:
Twoje zdanie znam :D . Nasuwa mi się taka refleksja: rok temu (to już rok !!!) wszystko było proste, cel jasny i żaden z nas nie przewidywał że minie rok a budowy nie zostaną rozpoczęte. Mam nadzieję że teraz będzie inaczej czego Tobie i sobie życzę. Pozdrawiam.

olinek
26-07-2005, 11:33
Czy naprawdę w całej Polsce żaden z Forumowiczów nie widział takiego domku już zbudowanego ? Czy mam przez to rozumieć że mój będzie pierwszy i jedyny :D jak go zacznę i skończę :wink: budować ?

Monika $ Seba
27-07-2005, 12:34
Czy naprawdę w całej Polsce żaden z Forumowiczów nie widział takiego domku już zbudowanego ? Czy mam przez to rozumieć że mój będzie pierwszy i jedyny :D jak go zacznę i skończę :wink: budować ?

nie widziałam, a my też budujemy jako pierwsi w Polsce
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=51735
zastanawiamy się jak to będzie bo w końcu lepiej uczyć się na błędach innych

Adamus
31-07-2005, 21:12
Witam !!! :D :D :D
Czy ktoś szuka domku z BLASKIEM ????
Ja już od października mieszkam w takim :lol: :lol: :lol: w Koszalinie.
Piękny projekt POLECAM !!!!
Więcej zobaczysz na mojej www.eweb.pl/forum wprawdzie od pażdzienika nie aktualizaowałem WWW ale i tak sporo można tam zobaczyć. Ciekawe jak Wam pójdzie budowa ??
Nawiasem mówiąć był u mnie ostatnio Pan Papliński z Muratora i napisał artykuł który ukaże sie bodajże w pażdziernikowym wydaniu Muratora o moich zmaganiach z tym projektem - polecam !
Zrobiłem troche zmian adaptacyjnych ale i tak nie miałem najmniejszych problemów z realizacją, chcetnie odpowiem na Twoje pytania dotyczące tego projektu i podsunę kilka uwag i sugestii, pozdrawiam !
Adamus

olinek
01-08-2005, 10:45
Dziękuję Adamus że się odezwałeś - już traciłem nadzieję :D :D . Chętnie skorzystam z twojej pomocy i konsultacji. Jeśli pozwolisz to "skrobnę" na priva. Jak mówił poeta "wszystko ma swoje zady i walety" - szkoda że nie wybudowałeś się gdzieś bliżej - Koszalin to hohoho :D . Ale jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) . Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za to że sie odezwałeś - już piszę na priva.
Jeśli "ktokolwiek widział i ktokolwiek wie" gdzie są inne C64a "Z blaskiem" to proszę o informację.

gosiac
21-10-2005, 08:33
Czy ktoś buduje dom z blaskiem wariant II? Czy nie ma on za mało pomieszczeń gospodarczych? Czy kotłownia nie jest za mała na opalanie węglowe? Gdzie trzymacie meble ogrodowe, sprzęt sportowy? Dzięki za wszystkie uwagi.

gosiac
24-10-2005, 19:51
Może ktoś zna koszt tej realizacji?

Taysha
24-10-2005, 23:04
A moze powiesz z jakiej pracowni, albo link wkleisz :roll:
Wtedy moze wiecej osob napisze...

anSi
26-10-2005, 11:11
Pracownia ArchTim Z Blaskiem II
http://www.archtim.pl/index.php?pid=2&prid=100

P.S.
Pozwoliłam sobie wkleić w imieniu autorki, bo znam tę pracownię (mam stamtąd swój projekt) :oops: :D

olinek
26-10-2005, 11:36
Czy ktoś buduje dom z blaskiem wariant II? Czy nie ma on za mało pomieszczeń gospodarczych? Czy kotłownia nie jest za mała na opalanie węglowe? Gdzie trzymacie meble ogrodowe, sprzęt sportowy? Dzięki za wszystkie uwagi.
Może na razie jeszcze nie buduję ale przymierzam się do wariantu I. Może przeczytaj co na forum było o tym domku (wariant II to rozszerzony o garaż wariant I). Linki do wątków http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28909&highlight=c64a
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50897&highlight=c64a
A jak dobrze przeczytasz to trafisz na galerię zdjęć Forumowicza który już ten dom wybudował. I jak dobrze z nim "pomajlujesz" to z pewnością odpowie na wszystkie Twoje pytania już nie teoretycznie ale praktycznie. Ja również mogę coś teoretycznie podpowiedzieć ale raczej wszystko w wymienionych wątkach juz zostało powiedziane. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

gosiac
28-10-2005, 13:25
Bardzo zależy mi na opinii otym projekcie. Jestem na etapie adaptacji nie wiem czy nie wprowadzić więcej zmian. Bardzo proszę o radę. Dzięki za wszystkie uwagi.

Rom
28-10-2005, 17:38
Żeby nie trzeba było szukać wklejam linka: http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=175&action=showProject&php4sid=0b7520dcfcfade387a14e367cdf937e9 :D :D
Gosiac napisz może jakie zmiany wprowadzasz w adaptacji to może rozwinie się jakaś dyskusja na ten temat :D :D

gosiac
30-10-2005, 08:32
Co do zmian, to sa spore. Przede wszystkim część poddasza przeznaczam na antresolę z widokiem na salon, podwyższam o jedna cegłę nad oknami, by uniknąć efektu leżenia dachu na oknach, likwiduję półokrągłe okna w dachu, będą prostokątne. Zastanawiam się też nad wysunięciem garażu o jakieś 3m do przodu, by pozyskaną powierzchnię przeznaczyć na pomieszczenie gospodarcze. Pozdrawiam

Rom
31-10-2005, 13:36
Witam
Bardzo mi się podoba pomysł wysunięcia garażu i uzyskanie przez to większego pomieszczenia gospodarczego. Tego nigdy za wiele. Zawsze znajdą się jakieś rowery, kosiarki i inne tego typu urządzenia, które gdzieś trzeba "upchnąć".
Podoba mi się też pomysł "odchudzenia" domku z półokrągłych okien. Na pewno byłyby one kosztowne.
Natomiast jestem przeciwnikiem otwierania góry. Myślę tutaj o kosztach ogrzewania. Całe ciepło będzie sie zbierać pod dachem i na pewno wzrosną koszty ogrzewania domu.
Pozdrawiam

gosiac
06-11-2005, 14:27
Mam świadomość wzrostu kosztów, ale w obecnym mieszkaniu bardzo brakuje mi przestrzeni, czasami czuję jakby sufit walił się na głowę. Stad mimo, że to dość niepraktyczne marzenie nie będę z niego rezygnować. Pozdrawiam

kroyena
07-11-2005, 07:32
Może warto uzyć najpierw Forumowego szukaj. :lol: :lol: :lol:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28909&highlight=c64

Adamus
27-11-2005, 19:44
Witam !

Ja mieszkam w takim domku juz od roku :D polecam ten projekt zwłaszcza pod kątem możliwości dokonania szeregu zmian, nie wiem czy czytaliście już ostatni numer Muratora (12-2005) tam jest opisany ten projekt a tak naprawde mój dom :lol: :lol: w razie pytań chętnie odpowiem na nie, zapraszam na http://www.eweb.pl/forum znajdziecie tam troche fotek z realizacji tego projektu (zdjęcia nie są aktualne :cry: do końca roku planuję je nieco zaktualizować).
Pozdrawiam wszystkich którzy mieszkają lub będą mieszkać w BLASKU :D :D

kroyena
28-11-2005, 09:47
Czytaliśmy, zazdrościmy. 8)

Tylko nei klikaj, że nei ma czego. :wink:

p_piatek
23-08-2007, 22:12
Witam,
po długiej przerwie w tym temacie chciałem prosci o zdjęcia domów Z Blaskiem ,które juz zapewne zostały wybudowane ;-) jestem bardzo zainteresowany tym ciekawym projektem i ciekawi mnie jak finalnie przedstawia się taki domek...
z góry dziekuje

olinek
25-08-2007, 16:33
Witam,
po długiej przerwie w tym temacie chciałem prosci o zdjęcia domów Z Blaskiem ,które juz zapewne zostały wybudowane ;-) jestem bardzo zainteresowany tym ciekawym projektem i ciekawi mnie jak finalnie przedstawia się taki domek...
z góry dziekuje

Witam. Na początek to poczytaj ten post http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=50897&highlight=c64a a potem może Ci sie uda skontaktować z Adamusem. Ja z nim "poklikałem" i podesłał zdjęcia domku. A z jakich okolic jesteś ? Pozdrawiam.

p_piatek
25-08-2007, 20:54
dziękuje za podpowiedz...skierowałem zapytanie do Adamusa, mam nadzieje, że się ''ujawni''...a co do regionu planowanej inwestycji to okolice miasta Swidnica- Dolnośląskie
A jak z Twoją inwestycją na jakim etapie jesteś........??????
Pozdrawiam

olinek
27-08-2007, 12:05
A jak z Twoją inwestycją na jakim etapie jesteś........??????
Pozdrawiam
Ano powolutku idzie - odbierz priva. pozdrawiam.

p_piatek
27-08-2007, 14:04
Odebrałem wiadomośc...Dzięki za zaproszenie...
skontaktowałem się również z Adamusem przesłał kilka fotek z czego jestem b.zadowolony :D ,poprosiłem jeszcze o kilka zdjęć na prywatnego meaila z wnetrza domu..by rozwiać wątpliwości i upewnić się co do swoich załozeń i przemyśleń...
A jakie Ty zmiany wprowadzasz??? powiększasz może wc o kabine prysznicową?? mam też małe wątpliwości co do wielkości łazienki zastanawiam się czy nie powiększyć jej kosztem miejsca na szafę w holu..ale czy to ma sens?? nie wiem jak na razie jestem teoretykiem...i wszystkie podpowiedzi i uwagi są mile widziane..
pozdrawiam

p_piatek
27-08-2007, 23:15
Witam ponownie wszystkich ,jak widać często tu zaglądam ale jestem na etapie planowania...więc najważniejszym... , którego konsekwencją może być wygodne mieszkanie we własnym domku.
Ciekawi mnie jak macie rozwiązany temat ogrzewania...ja planuje piec na ekogroszek..i no i kominek z rozprowadzeniem ciepła i nadmuchem czy ktoś ogrzewa juz domek ''z blaskiem'' stosując takie rozwiązanie..???

jtp
15-08-2011, 17:00
Witam Wszystkich
Projekt domu " Z Blaskiem"

Podoba nam sie projekt domu " Z Blaskiem" a tym samym sam dom, przeczytałem na forum wszystko co znalazłem dotyczące tego projektu i mimo różnych opini ( jest ich bardzo mało ) dom nam się podoba i chcemy go budować. Działka : 20 m szerokość, 40 m długość, salon z oknami od południa.

Proszę o Wasze opinie na dotyczące zmian w projekcie

Z poważaniem
jtp

jtp
27-11-2014, 17:55
Witam ponownie
Nikt nie odpowiedział na moją prośbę, dziwne to forum, projektem c64a z blaskiem zachwycało się kilkoro forumiczów mimo to nikt chyba poważnie nie
zbudował tego domu. Ja zbudowałem ( stan surowy otwarty z dachem kopertowym , przykryty dachówką ), postoi do wiosny 2015.
Wiosną prace ruszą, kto nie widział tego domu a tylko mażył niech żałuje.
Pozdrawiam wszystkich, którzy budują lub zbudowali dom z blaskiem c64a
jtp