PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest sens ... ?



kominiarz
25-06-2004, 21:30
No właśnie, czy jest sens zaczynać z ogrodem jeszcze przed pobudowaniem budynku na działce?

Czy posadzone iglaki zniosą to wszystko co się dzieje na budowie?

Pozdrawiam kominiarz :wink:

mad
25-06-2004, 22:33
to zalezy jak duza masz dzialke i jak rozplanujesz skladowanie materialow itp sprawy. przy dzialce wielkosci ok. 1000 m2 raczej nie radze

kominiarz
26-06-2004, 12:22
to zalezy jak duza masz dzialke i jak rozplanujesz skladowanie materialow itp sprawy. przy dzialce wielkosci ok. 1000 m2 raczej nie radze

Dzięki, chyba masz jednak rację.
A tak mnie korci żeby posadzić troszkę fajnych iglaków :lol:

Pozdr...kominiarz :wink: .

Wakmen
26-06-2004, 16:03
Ja już zacząłem budowę ale w tym roku chyba nie zrobię stanu surowego otwartego ale na jesień już zaczynam sadzić żywopłot i powoli kształtować cały ogród łącznie z mlutkim stawem. Bez i jeszcze jakieś krzewy jusz posadziłem. A działeczkę to mam 2,5 k m^2

Rbit
26-06-2004, 19:34
A ja widzialem dzialke mojego brata ciotecznego który włąsnie dwa lata temu zbudował dom i zdziwiło mnie ze jego ogród wyglada na duzo starszy.Jak mi wyjaśnil prace w ogrodzie i sadzenie roślin zaczła 6 lat wcześniej kiedy nabył ten kawalek ziemi. W jego przypadku udało sie zachować nasadzenia choć dzialka ma wlasnie około 10arów.
Dlatego mysle ze warto próbowac bo kiedy zbudujemy dom mozemy od razu czuć sie tak jak byśmy w nim mieszkali od lat, patrzac na znajomy krajobraz który sami wypielegnowaliśmy wcześniej. A co do zachowania ,to po prostu trzeba wcześniej włozyć troche pracy w planowanie, a w czasie budowy na pilnowanie robotników.
Pozdrawiam

kominiarz
26-06-2004, 20:17
A ja widzialem dzialke mojego brata ciotecznego który włąsnie dwa lata temu zbudował dom i zdziwiło mnie ze jego ogród wyglada na duzo starszy.Jak mi wyjaśnil prace w ogrodzie i sadzenie roślin zaczła 6 lat wcześniej kiedy nabył ten kawalek ziemi. W jego przypadku udało sie zachować nasadzenia choć dzialka ma wlasnie około 10arów.
Dlatego mysle ze warto próbowac bo kiedy zbudujemy dom mozemy od razu czuć sie tak jak byśmy w nim mieszkali od lat, patrzac na znajomy krajobraz który sami wypielegnowaliśmy wcześniej. A co do zachowania ,to po prostu trzeba wcześniej włozyć troche pracy w planowanie, a w czasie budowy na pilnowanie robotników.
Pozdrawiam

Zabieram się do sadzenia moich ulubionych iglaków :D

Czy ta pora roku to dobry pomysł na sadzenie? Ostatnio jedna pani ze szkółki z iglakami zapewniała mnie że w 100% wszystko się przyjmie :-? z drugiej strony słyszałem że lepiej z tym poczekać do jesieni :o

Jak to w końcu jest z tymi iglakami ???

Zbigniew Rudnicki
27-06-2004, 09:10
Aby posadzone z bryłą ziemi (kupione z doniczką) iglaki przjmowały się trzeba je :
- sadzić w dole wypełnionym torfem
- obficie i co kilka dni przez 3 miesiące podlewać (wyrobić misę z ziemi dla podlewania)
- po posadzeniu nie udeptywać ziemi nogami, bo może się bryła ziemi rozkruszyć i poobrywać korzenie.
Udeptuje się tylko sadzonki bez bryły.

marcy
27-06-2004, 15:26
A ja bym Ci jednak odradzała sadzenie iglaków na niezamieszkanej działce. Iglaki to bardzo łakomy kąsek dla złodziei :evil: Przywiążesz się do swoich roślinek, będziesz o nie dbał, podlewał, a pewnego dnia przyjedziesz i zobaczysz dziurę w ziemi. Wiem jak to ból :cry:
Posadź liściaste.
pozdr