PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o podpowiedzi w sprawie łazienki



ania_zet
11-04-2013, 13:49
Witam.
Bardzo proszę o podpowiedź, jakie płytki najlepiej sprawdzą się w kabinie prysznicowej?
Kabina z trzech stron otoczona będzie płytkami, czwarta to szklane drzwiczki. To nie jest nasz wybór, tak jest zrobiona łazienka w mieszkaniu, które kupiliśmy w stanie deweloperskim.
Łazienkę chciałabym w bieli z dodatkiem czerni na gebericie i może czarną szklaną mozaiką . Myślę też o jasnej szarości na podłodze. Ale to raczej nie ma znaczenia:)
Chciałabym płytki z połyskiem, ale w kabinie to chyba jedno z gorszych rozwiązań? Na pewno nie czerń w środku, bo boję się śladów kamienia po wodzie. Ale tak sama biel, to chyba nudno? Nie mam pomysłu :(

ania_zet
12-04-2013, 22:39
Pomóżcie jeśli możecie, z każdym dniem robię się głupsza...
Nie umiem robić projektów, wizualizacji, więc podam chociaż wymiary łazienki. szer. 330 dł. 250 cm. Po lewej stronie w odległości 106 cm od ściny jest komin wentylacyjne o długości 90 cm i szer. 33 cm. Pomiędzy nim a ścianą będzie kabina prysznicowa, Wc na lewej ścianie pomiędzy prysznicem a ścianą. na prawej ścianie umywalka i szafka wisząca (podumywalkowa) o dł. 120 cm. na wprost drzwi, pomiędzy ścianą prawą i kominem wentylacyjnym prostokątna wanna o dł 160 cm.
łazienka ma być w bieli z dodatkami czerni jako ozdoby (listewki jakieś, ewentualnie jakaś mozaika gdzieś) Płytki bez kwietnych ozdób, czysta biel.

Poradźcie, czy w takiej łazience lepiej będą wyglądały płytki na wysokosci 120 cm od podłogi i dalej farba, czy do samej góry? a może jeszcze jakoś inaczej?

Początkowo myślałam tez, by geberit wyłożyć czarnymi płytkami, teraz zastanawiam się, czy nie lepiej zostawić go białym? Tak, by nie rzucał sie w oczy. Jak lepeij by to wyglądało waszym zdaniem? (geberit ma być wysoki na 120 cm) Niestety nad wc zostanie wnęka, chciałam pociagnąc do góry zabudowę, jednak znacznie zmniejszy to łazienkę, która i tak jest niewielka:(
Wcześniej pytałam o płytki w kabinie, odpowiedzi nie ma, ale chyba zostawię ją biała.
Czy szara podłoga będzie pasowała?

Drzwi do łazienki będą białe.

Bardzo proszę o rady, wiem, że macie świetne pomysły:)

wass
01-05-2013, 15:17
Ja przy pokoju gościnnym, mam taką niedużą łazienkę, w której postanowiłam zastosować płytki w odcieniu bieli,czerni na ścianach i szarości na podłodze.
Właśnie ze względu na otwarty /przeszklony prysznic i mocno ryzykowne pod kątem utrzymania w czystości odcienie, wybrałam płytki matowe. Miałam to szczęście, że w kolekcji na którą się zdecydowałam była dość duża ilość dekorów do wyboru. Tak więc aby nie było zbyt monumentalnie ,czarny pas płytek ułożny w poziomie został zastosowany w postaci cokołu okalającego górną część łazienki i dołączone zostały do niego ozdobne listwy a na ścianach w punktach umiejscowienia oświetleń, umywalki/lustra i we wnęce prysznicowej,ale tylko na poziomie deszczowni, płytki w odcieniu bieli zostały przełamane położonymi w pionie płytkami z tej samej kolekcji, ale z ornamentem w odcieniu czerni, bieli i szarości. Przeszklony prysznic ( u mnie jest szyba od ściany do ściany o długości 140 cm ) to super pomysł aby optycznie powiększyć powierzchnię łazienki. Dodatkowo, żeby trochę odejść od standardów postanowiłam do takiej kolorystyki zastosować czarną armaturę.
Przyznam szczerze, że ta łazienka jest wykorzytywana sporadycznie. Faktycznie, w tych, z których korzystamy częściej, postanowiłam zastosować bardziej funkcjonalne kolory. W tym kontekście trudno jest mi powiedzieć jak w praktyce będzie sprawadzała się ta kolorystyka przy dużej intensywności ekspoatacji.
A i jeszcze jedno,ja w ogólnie jestem zwolenniczką klasyki i stylizowanych wnętrz, tak więc całokształt stylizacji domu miał impact na wykończenie także tego pomieszczenia. Wnioskuję, że ty idziesz bardziej w kierunku modern ( czy mi się tylko tak wydaje ? )ale może zawsze coś sobie z tej mojej klasyki wybierzesz :)
Na tę chwilę nie dysponuję fotkami, ale postaram się zrobić i wrzucić do wglądu jak najszybciej.

GOSC12_3
11-05-2013, 09:11
wass wrzuć fotki jak możesz, zaciekawiła mnie twoja łazienka.

Witek_W
19-05-2014, 18:46
Biała kabina będzie optycznie większa. Na aranżacjach znam się średnio, więc tyle powiem.