PDA

Zobacz pełną wersję : mocowanie słupków drewnianych bramy wjazdowej



tomek_211
15-04-2013, 10:00
Witam wszystkich
Planuje wykonać całe ogrodzenie od strony drogi drewniane. Ponieważ słupki bramy wjazdowej mają być również drewniane prawdopodobnie z krawędziaka 24x24 zastanawiam się w jaki sposób zamocować ten słupek do fundamentu. Może ktoś mógłby mi poddać jakiś pomysł?

Tomek

twister718
17-04-2013, 19:37
Witam wszystkich
Planuje wykonać całe ogrodzenie od strony drogi drewniane. Ponieważ słupki bramy wjazdowej mają być również drewniane prawdopodobnie z krawędziaka 24x24 zastanawiam się w jaki sposób zamocować ten słupek do fundamentu. Może ktoś mógłby mi poddać jakiś pomysł?

Tomek

Witam
Myślalem od wczoraj nad tym i mam pewien pomysł: przykładowo słupek będzie siedział w fundamencie z 70 cm to obuduj ta część słupka blacha, kup blache odpowiedniej grubości tak aby można ją było spawać i uspawaj obudowe na ta część słupka która jest w betonie, jak juz bedziesz miał pospawana ta obudowe to przy zalewaniu zatop ja w betonie tylko tak żeby wystawała ponad beton ze dwa cm, po zastygnięciu betonu wsuń w ta obudowe słupek i bedzie umocowany, a i w tym kawałku obudowy co wystaje ponad beton zrób otwór i wkręć przeż niego wkreta w drewniany słupek żeby nikogo nie pokusiło go wyciągnać, drewno porządnie zaimpregnuj w szczególności ta część która bedzie w betonie

Mam nadzieje że zrozumiale przedstawilem swój pomysł, myslę że może da sie gdzies dostać już takie gotowe obudowy na słupki o różnej średnicy

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

wanker
17-04-2013, 23:26
jezeli fundamentu nie ma tu wykop dziury min 0.5 m powstawiaj slupki i zasyp suchym betonem( mozliwosc poprawki) i zamontuj przesla. a potem mozesz sobie dolac betonem pod przeslami albo brama . Odrazu za jednym zamachem usztywnisz slupki i zrobisz podjazd w poziomie. Spawarki lepiej nie kupuj do drewna chyba takiej jeszcze nie maja :lol2::lol2::lol2::rotfl:

m4rsh4ll
18-04-2013, 11:11
Po pierwsze, drewno w betonie po jakimś czasie zgnije i spróchnieje, takich słupków nie topi się w betonie, tylko mocuje kotwami. Natomiast czy takie słupki są odpowiednie do podtrzymywania bramy, tego Ci nie powiem.

http://www.btsol.pl/files/thumbs_foto/PSU_-_podstawa_slupa-20100120115855.jpg

Dół montujesz w betonie, góra lepiej, żeby wystawał trochę nad powierzchnię. Najlepiej jak byś zrobił zbrojenie słupka betonowego i jakoś połączył z tą kotwą, zespawał, żeby było stabilne, bo taka krótka kotwa to może po pewnym czasie się rozruszać i wypaść z betonu. Może dospawaj z metrowy gruby pręt zbrojeniowy i wtedy zatop całość w betonie.

Są jeszcze takie kotwy.

http://altanaogrodowa.blox.pl/resource/kotwa1_300x300.jpg
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6cDps1Hx2Qysg3X133b8lyzlevkbXD oTLxtztK01-BxgoKal4
Ale jeśli tam do środka dostawałaby się woda, to zły pomysł, musiałoby to być jakoś odizolowane, żeby słupek nie gnił. I też dospawałbym do tego pręt zbrojeniowy i wpuścił metr w beton. Czyli zalać w betonie pręt na około metra.