PDA

Zobacz pełną wersję : Monoklimatyzatory jednoblokowe



Klostt
15-04-2013, 15:14
czy ktoś się z tym może zetknął?
znalazłem coś takiego na stronie borysowskiego, szukając centralnego odkurzacza.
nie wymagają montażu jednostki zewnętrznej, a montaż polega na wywierceniu dwóch otworów na zewnątrz budynku, nie potrzeba nawet specjalistycznej firmy.
niektóre modele zaopatrzone są w pompę ciepł, że w chłodniejsze dni możemy się dogrzewać.

jeśli macie coś takiego podzielcie się opinią, bo trochę mnie ten temat zaciekawił.
pozdrawiam

yarosz
16-05-2013, 11:10
Znajomi zainstalowali sobie bo dwie kratki według nich wyglądają estetyczniej na elewacji niż agregat. Działa, chłodzi, nie jest głośniejsze niż lodówka. Na ścianie wygląda estetycznie. Z rozmowy z nimi wynikało że jest to bardzo popularne rozwiązanie we Francji, Włoszech, Hiszpanii ale tam jest cieplej więc muszą sobie jakoś radzić. Jeśli interesują Cię jakieś szczegóły mogę ich przy okazji podpytać.

pzdr

Alina&Mariusz
16-05-2013, 12:04
Za taką różnicę w cenie to już cyba można przeboleć tą jednostkę zewnętrzną ;)

Klostt
24-05-2013, 08:20
no właśnie słyszałem, że to się dosyć dobrze sprawdza, że jest to urządzenie bardzo ciche, a wyposażone w inwerter są jeszcze cichsze. no i nie straszy na zewnątrz budynku jednostka zewnętrzna, która po jakimś czasie obrasta pajęczynami. montaż z tego co słyszałem też jest dość prosty, nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi i może to zamontować każdy instalator. a to jest duży plus, gdyż firmy które zajmują się tradycyjną klimatyzacją dość drogo liczą sobie za montaż.

yarosz
24-05-2013, 11:11
chłodem wieje, z przyjemnością można siedzieć w upalne dni w pomieszczeniu. Znajomy umie posługiwać się urządzeniami elektrycznymi i nie tylko - wiertarka, poziomica, śrubokręt, klucze więc zamontował sobie samemu także chyba większość mająca pojęcie i lekkie zdolności manualne jest w stanie to zrobić. Za oszczedzone na instalatorze pieniądze można dokonać zakupu co by opić urządzenie aby się nie rozeschło :)