PDA

Zobacz pełną wersję : Metabo KHE 2851 wasze doświadczenia i opinie...



slyman
15-04-2013, 20:19
Z racji iż jest to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.
A teraz do sedna...noszę się z zakupem młotowiertarki, którą bedę wykozystywał do prac przy instalacjach elektrycznych.
http://www.metabo.pl/Katalog-elektronarzedzia.23932+M560df28b2a5.0.html
Czyli lekkie podkuwanie w porotermie-betonie, przewierty i korona 60mm pod puszki. Wstępnie mój wybór padł na w/w model, ale chciał bym jeszcze poznać wasze doświadczenia i opinie.

robertsz
16-04-2013, 04:11
Jeśli chcesz to używać zarobkowo to szykuj się na zakup czegoś większego.

Natomiast w tej klasie wagowej poleciłbym Ci młotek BOSCHA 2-28 DV/DFV
http://www.portalnarzedzi.pl/artykul/test-mlotka-sds-plus-bosch-gbh-2-28-dfv-dv
Mam używam, wierci i kuje aż miło.
Ja używam koronek diamentowych fi 80, co jest cięższym zadaniem od typowych widiowych 60.

Na wypadek, gdybyś chciał zakupić to zdecydowanie odradzam BOSCHA 4-32 DFR.
Ten sprzęt wydaje się mocny, ale to tylko pozory.
Non stop był w serwisie firmowym, ostatnio już olałem naprawy bo przekroczyły wartość nowego młotka.
Spalenia stojana, uszkodzenia szczotkotrzymacza, uszkodzenia mechaniczne (coś odpadło w trakcie pracy).... itd.

myrio89
16-04-2013, 09:52
Witam, a ja uważam że to doby wybór, 1010W i cena przystępna 990zł + uchwyt szybkomocujący na wiertła walcowe + 2 wiertła Metabo. W razie pytań pisz na e-mail [email protected]

smerf_ff
16-04-2013, 20:14
Bardzo dobry sprzęt.Mam podobną (troszkę mniejszą)-ćwiczę ją ponad 10 lat

slyman
16-04-2013, 22:05
Co do Metabo, to miałem okazję chwile się nią pobawić i byłem zadowolony. Natomiast co do Boscha...modelu 2-28 nie miałem w rękach ale kolega ma 2-26 i sobie chwali. Nie wiem teraz jutro podjadę do sklepu obejżeć tego Boscha jeszcze.

Karolos
17-04-2013, 00:31
Metabo jest dobrym sprzętem, polecam również szlifierki tej firmy (oczywiście nie te najtańsze).

slyman
17-04-2013, 12:18
Ok widziałem Boscha...zostaję jednak przy Metabo. Dziękuję wszystkim za pomoc.

fighter1983
18-04-2013, 17:41
ja mam taka KHE2850
wg porownania na stronie Metabo niczym sie nie rozni... widocznie model nowszy
http://www.metabo.info.pl/12086-KHE-2850-Multimlotek.html
tylko.... yyyy ... ja ja kupilem do domu... do wywiercenia 3 dziur w roku na kolek, pod rolete...
Dzialac dziala.... sprawdza sie...idzie jak zła...
Zakup doradzili mi chlopcy z bylej firmy, poszedlem i powiedzialem ze nie zamierzam latac i jej naprawiac... ma sobie poradzic ze wszytskim co mnie w domu spotka. A ze to koledzy z firmy od maszyn powiedzieli mi wlasnie ze ta mam sobie kupic... no to sobie kupilem.
Ale ja jej uzywam amatorsko a Ty zdaje sie chcesz ja zawodowo wykorzystac?

mortor
09-05-2013, 14:01
KHE2850 to miał kolega który u mnie robił instalacje nie wiem czy się różni oprócz numerkiem, ale nie narzekał. Na instalacjach sobie tylko dorabia, ale w kość bardziej dostaje niz przy domowym użytkowaniu.

imp1987
16-04-2014, 12:23
Tylko nie Metabo- mam kilkanaście urządzeń tej firmy i do tej pory byłem bardzo zadowolony. Ale w ciągu ostatniego miesiąca trzy razy usłyszałem że nie naprawią mi mojego urządzenia w ramach gwarancji bo ono zepsuło się z mojej winy i powinienem pokryć koszty naprawy. Najbardziej debilnym tłumaczeniem było że szlifierka kątowa pracowała w dużym zapyleniu. Wszystko wskazuje więc na to że dobry serwis metabo to już przeszłość dlatego zdecydowanie odradzam tę markę.

rustin
19-04-2014, 21:36
Kupiłem niedawno wiertła metabo do metalu.
Porażka , mało to w palcach można giąć a piątke złamałem wcale nie używając siły, nie wiem czy podróba ale sporo kosztowały