PDA

Zobacz pełną wersję : Aneks do pozwolenia na budowę?



winston
16-04-2013, 17:15
Witam. Chciałbym zapytać jak technicznie krok po kroku rozwiązać poniżej opisana sprawę i czy jest to w ogóle mozliwe.
Otóz otrzymałem pozwolenie na budowe. Wylałem ławy i postawiłem ściany fundamentowe ale po analizie doszedłem do wniosku, że przydałaby sie piwnica. Projekt domu nie zawiera piwnicy więc chciałbym zlecić jej doprojektowanie, Jak zrobić to wszystko żeby zalegalizować tą przyszłą piwnicę by znalazła sie w dokumentacji i w pozwoleniu na budowę.
Z góry dziekuję za pomoc.

aglig
17-04-2013, 08:16
Witam. Chciałbym zapytać jak technicznie krok po kroku rozwiązać poniżej opisana sprawę i czy jest to w ogóle mozliwe.
Otóz otrzymałem pozwolenie na budowe. Wylałem ławy i postawiłem ściany fundamentowe ale po analizie doszedłem do wniosku, że przydałaby sie piwnica. Projekt domu nie zawiera piwnicy więc chciałbym zlecić jej doprojektowanie, Jak zrobić to wszystko żeby zalegalizować tą przyszłą piwnicę by znalazła sie w dokumentacji i w pozwoleniu na budowę.
Z góry dziekuję za pomoc.

Prawo budowlane

Art. 36a. [Decyzja o zmianie pozwolenia] 1. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.

Należy wystąpić z wnioskiem o zmianę pozwolenia na budowę. Do wniosku należy dołączyć rysunki zamienne. Architekt adaptujący plan do warunków miejscowych powinnien przygotować te rysunki. Jednocześnie ( jeśli jest to projekt typowy) nalezy mieć zgodę biura architektonicznego na wprowadzenie takich zmian do ich projektu.