PDA

Zobacz pełną wersję : amerykańska łazienka ;)



ameryka
16-04-2013, 22:38
Witam serdecznie
Pacjent to remontowana stara willa a w niej łazienka z oknem (144x65 i 30 cm nad wanną ) w której brakuje koncepcji na wykończenie.
Podobają się mi ciepłe naturalne kolory wykończenia - płytki brąz beż? Widział bym tam miejsce na drewniany front wanny z dolnym podświetleniem led i taką samą obudowę stelaża WC i szafki pod umywalką. Drzwi mam w kolorze orzecha.
Żona bardziej skłania się do zimnego wykończenia black & white.
Proszę o pomoc z dobraniem płytek i wizualizację pomysłu.
PS piony i rozmieszczenie armatury już są nie do ruszenia.

moniss
18-04-2013, 09:51
Hej
Na razie tak na szybko łazienka w brązach i beżach.
Wypłytkowałam tylko do górnej krawędzi drzwi, a pod sufitem dałam łazience trochę "oddechu" w kolorze sufitu (biały standard ;) )
Pralkę zamknęłam w szafie, coby tam jeszcze proszki i reszta chemii gospodarczej się pomieściła, może nawet mop?
Nad stelażem wc - płytka szafeczka na papier toaletowy czy inne duperele łazienkowe. Szafeczka ma głębokość taką jak obudowa stelaża (na wizu 12cm)

184410 184411

Fatalnie masz z tym oknem

P.S.
Nie podałeś wszystkich wymiarów, przyjęłam więc dł. ściany z wanną na 1,8m, a komin w łazience 20x40cm

joliska
18-04-2013, 14:24
Nie rób beżu z brązem, bo do drewna będzie wyglądało niestrawnie :( I na pewno nie dawaj płytek pod sufit... I te ledy też przemyśl...

Biel i czerń/szarość wcale nie muszą dać zimnego wnętrza! A połączone z ciepłym, koniakowym brązem mogą wyglądać cudownie :yes:

moniss
18-04-2013, 15:49
ameryka, joliska ma racje (i Towja żona też). Ja także bym wybrała raczej biel, czerń i szarość niż beże i brązy. Dziś jeszcze wrzucę coś w tej właśnie kolorystyce.

ameryka
18-04-2013, 19:00
i zaczynam mieś jakieś wyobrażenie dziękuję za tą wizkę

no to się nie mogę doczekać wizji bez beżu ;)

- co do okienka to nie ma tragedii bo jest ono 30 cm od wanny a nie od podłogi.
- wanna z kolei będzie wykończona tylko od frontu bo jest idealnie wpasowana między ściany, czyli 170 cm ;)
- komin 22x56
- obudowa stelaża głębokość 18 cm / wys 122
- pion o szerokości 15
to chyba wszystkie wymiary
- szafka pod umywalką żonie się podoba wisząca z prostokątna umywalką.
Tochę tam ciasno ale najwęższa myślę że będzie ładnie wyglądać z frontami z orzecha ;)
Ciekawe jak to wyjdzie w połączeniu z inną kolorystyką płytek.
Lustro myślę wkleić między płytki
Podoba mi się też mozaika szklana (może na pionie ?) i szklane poleczki :rolleyes:

Co do szafy to będzie trudno wsadzić potem pralkę bo mam 62 cm bez wykończenia płytkami. widziałem u siostry tapetę w łazience ale dużo większej. Ciekawe czy u mnie na kominie nie było by dobrze ?
Myślałem o półkach za roletką po skosie (komin/pion) ostatecznie jakieś skrzydło/a może ażurowe.

Jak wypali wykończenie b&w to przemaluję pralkę na czarną perłę (zostało trochę lakieru po malowaniu zderzaka)
oczywiście jeśli się do tej pory nie popsuje, bo wtedy kupię nową śliczną czarną ;)

ameryka
18-04-2013, 19:30
a co myślicie o podłodze? chyba powinna być jasna?
dzisiaj natknąłem się na taki zestaw

moniss
18-04-2013, 21:24
Pralka jest raczej wątpliwą ozdobą łazienki i ja bym wszystkie takie urządzenia pochowała po szafkach i szafeczkach, nawet gdyby miały mieć lakier perła metalic :P
Gdy pralka Wam w końcu wyzionie ducha, to zamiast czarnych perełek lepiej kupić płytszą i zamknąć ją w szafie (bo w szafie można trzymać różne użyteczne rzeczy).

Tak więc okno masz ok. 85cm nad podłogą, tak?
Strasznie ciasno zrobiło się w częśc kibelkowej - trzeba będzie zamontować malutki sedesik.
Rozumiem, że szerokość łazienki to 170cm - tak jak wanna?

Na razie taka jedna wizka, raczej dla sprawdzenia, czy wszystko gra i buczy niż wizu kolorystyczny.
Właśnie wróciłam do chałupki i jestem co nieco wypompowana, więc teraz czas na miodową Łomżę, a nad łazienkami b&w pomyślę jutro na trzeźwo :p

184476 184477

A tu jeszcze inspiracja, która może sie Wam spodoba: łazienka w bieli, szarości i drewnie
184481

ameryka
19-04-2013, 05:53
Moniss teraz jest dużo lepiej.
Inspiracja super fajna. Takie połączenia kolorów zrobiliśmy w przedpokoju...
Taka uwaga do ustawienia:
- wanna jest już na miejscu pod samą ścianą przez co okno zaczyna się prawie w połowie wanny, a po drugiej stronie mam 55cm miejsca między drzwiami i wanną na drabinkę 45
- Płytki ścienne dam do styku na wierzch i nie będzie tam miejsca z "przejściem" płytkami z frontu (front też wykończę tylko pod dolną krawędź wanny żeby zaoszczędzić na miejscu dla umywalki i nie robić kolejnych połączeń narożnych płytek)
-Muszla już wisi i daje nam przestrzeń między jej krawędzią a wanną około 125cm (mierzone niedokładnie na jednej nodze ze względu na zalegające graty )

moniss
19-04-2013, 12:28
odległości: 184600
kolory mebli: 184601 184602 184603 184604

moniss
19-04-2013, 12:55
W łązienkach białych, czarnych, szarych i ich miksach można zmeniać wygląd pomieszczenia zmieniając tylko kolor dodatków.
A tu moje klimaty: pasy i "dywany" ;)
184615184614

ameryka
19-04-2013, 13:31
dywaniki są fajne lecz odpadają
czarny raczej też odpadnie bo mam ładne drzwi a pasują jak pięść do nosa
zostanie raczej coś koło tego
184617
bo jest super. Głos w środku podpowiada że muszę dać jakieś drewno :yes:
czy możesz pokazać szarości i drewno na wannie oraz wc i ewentualnie umywalce? szafki bym wtedy robił też w szarości/bieli (w połysku)

moniss
19-04-2013, 14:31
A może cała biała łazienka + drewno, jak na fotce, którą cyknąłeś "kalkulatorem" ;) Chociaż to raczej chyba kremowe są tam płytki...

ameryka
19-04-2013, 16:41
Kremowe płytki są w moim guście ale nazwałem je "beżowe" .
Nie myślę że cytując joliska będą "wyglądały
niestrawnie"

moniss
19-04-2013, 20:24
Białe płytki na ścianach, ściana za wanną płytka szara, taka sama jak na podłodze:
184677 184678 184679 184680 184682

moniss
19-04-2013, 20:41
Z grafitowymi płytkami:
184686184687

ameryka
20-04-2013, 20:06
dziękuję Ci moniss bardzo za Twoje pomysły i rozjaśnienie nam w głowach :yes:
przestrzeń nad stelażem wc pomiędzy pionem i ścianą będzie ze szklanymi poleczkami na jakieś drobiazgi o walorach estetycznych.
wizka udowodniła ze pralka takich nie ma, wiec jednak będziemy ja zasłaniać a zabudowa poleci pod sufit.
podoba się nam pomysł z pasem biegnącym od wc aż na ścianę nad wanna, może nawet po podłodze.
nadal nie wiemy jakie dokładnie płytki będziemy kupować...

moniss
21-04-2013, 10:51
dziękuję Ci moniss bardzo za Twoje pomysły i rozjaśnienie nam w głowach :yes:
przestrzeń nad stelażem wc pomiędzy pionem i ścianą będzie ze szklanymi poleczkami na jakieś drobiazgi o walorach estetycznych.
wizka udowodniła ze pralka takich nie ma, wiec jednak będziemy ja zasłaniać a zabudowa poleci pod sufit.
podoba się nam pomysł z pasem biegnącym od wc aż na ścianę nad wanna, może nawet po podłodze.
nadal nie wiemy jakie dokładnie płytki będziemy kupować...

Jakoś nie widzą mi się szklane półeczki nad wc. Bo co tam można dać na wystawkę, zbieracze kurzu? Moim zdaniem lepsza byłaby:
- płytka zamykana szafka
- zabudowa stelaża pociągnięta aż po sufit
- zabudowa stelaża pozostawiona na tej wysokości na której jest obecnie, a nad nią jakaś grafika, obraz, plakat

Jeśli będziecie robić zabudowę pralki aż po sufit, proponuję zrobić ją z gips-kartonu i okleić płytkami tak jakby była to normalna ściana - takie poszerzenie komina i oczywiście jego rozmiarów. Płytki na wizkach dałam na wysokość górnej krawędzi drzwi.
Drzwi szafy pralkowej możecie dać np. z mlecznego szkła, a jeśli zdecydujecie się na szafkę nad wc, to tam też takie drzwiczki byłyby najlepsze.

Myślałam o pociagnięciu pasa od wc do wanny po podłodze, ale spłuczka toalety i bateria wannowa nie są chyba dokładnie w tej samej linii. Ale sprawdź to.

ameryka
25-04-2013, 09:06
Moniss będzie chyba seria płytek AVANGARDE OPOCZNO

moniss
25-04-2013, 20:07
Niestety nie widziałam ich na żywo, a na moim kompie wyglądają bardziej brązowo-beżowo niż szaro i grafitowo. Jednak wierzę opisom zapewniającym, ze to właśnei szarości a nie brązy ;)
Czy do tego dorzucacie pasy płytek a'la drewno?

ameryka
25-04-2013, 20:54
...Czy do tego dorzucacie pasy płytek a'la drewno?

Tak, raczej całe fronty wanny wc i ew szafka umywalkowa.
Może w maju się zabiorę za robotę :(