PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się kolorem impregnatu elewacji



marcin528
21-04-2013, 13:28
Witam. Mam wybudowany dom z bali drewnianych i teraz poszukuję inspiracji do wybory koloru impregnatu. Drodzy forumowicze jeśli macie swoje domy zaimpregnowane na kolor proszę i fotki z opisem czego użyliście. Szczególnie podobają mi się odcienie żółtego oraz jasnego dębu ale z przyjemnością obejrzę inne kolory.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zdjęcia.

Frugo
21-04-2013, 17:56
popatrz u mnie na post TAKI ZWYKŁY DREWNIANY
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177074-Taki-zwykly-drewniany-)&p=5854461#post5854461
v33

DANIEL SIS
21-04-2013, 20:48
Witam. Mam wybudowany dom z bali drewnianych i teraz poszukuję inspiracji do wybory koloru impregnatu. Drodzy forumowicze jeśli macie swoje domy zaimpregnowane na kolor proszę i fotki z opisem czego użyliście. Szczególnie podobają mi się odcienie żółtego oraz jasnego dębu ale z przyjemnością obejrzę inne kolory.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zdjęcia.

Jeżeli mogę wyrazić swoje skromne zdanie, to technika i sposób wykonania tego domu aż proszą się o naturalny kolor, kolor drewna. On sam w sobie jest pięknie żółty, naturalny...Naturalny, bezbarwny środek impregnujący byłby super...albo jeżeli bardzo lubisz drewno to co dwa lata myj go szarym mydłem - góralski sposób, trochę pracy ale efekt....hmmmmm, wystarczy popatrzeć na podhalu. Pamiętajcie, że sttolarka dużo daje, np. kolor okien, ościeżnic, okiennic... Pięknie wyglądają kolory zieleni, brązu, czerwieni....
Jak znajdę, to pokaże zdjęcia domu w kolorze ciemnej żółci z zielonymi okiennicami i czerwonym dachem...
pzdr i gratuluję domu!!!!!!!

marcin528
22-04-2013, 07:09
Domek jest piękny plus do tego okolica... bajecznie. Kolor świetnie się prezentuje. Czy twoje impregnaty były bezbarwne czy może był jakiś dodatek koloru?

marcin528
22-04-2013, 07:27
No właśnie chodzi tu bardziej o czas, ponieważ tak naprawdę mieszkam za granicą a ten domek na razie będzie oczekiwał na mój powrót i do tego czasu będzie używany tylko raz dwa lub razy w roku. Równiez chciałbym naturalny kolor.
Poszperałem dzisiaj w internecie i znalazłem impregnat Osmo bezbarwny,który niby zapobiega szarzeniu drewna podobnie jak lazury z barwnikiem.
Oto link
http://www.sklep.nobless.pl/olej-ochronny-uv-420-p-23.html?manufacturers_id=1

marta.krzysiak
17-06-2013, 14:28
Zostaw jego naturalny kolor i użyj bezbarwnego impregnatu. Ma piękny jasny kolor i powinien taki zostać :)

kruszon11
19-06-2013, 20:54
Żaden bezbarwny impregnat nie uchroni przed ściemnieniem domu. Podobnie myślałem, podobnie ładny dom miał kolorek po postawieniu, podobnie pomalowałem bezbarwnym impregnatem..... Tak, czy siak drewno będzie poddawało się działaniom warunków atmosferycznych i nie zachowa swojego pierwotnego koloru... W tym roku impregnacja lazurą V33 w kolorze sosna skandynawska....