PDA

Zobacz pełną wersję : samodzielna budowa a kierownik budowy



expercik
21-04-2013, 18:10
Witam,
mam pytanie do budujących samemu dom,
jak to jest z kierownikiem budowy, opłacacie za przyjazd czy za miesiąc, kiedy przyjeżdżał na oględziny ?

Pozdrawiam :)

kajmanxxl
21-04-2013, 19:46
ja mam opłatę za całość 2000 podzielona na trzy raty był tylko obejrzeć zbrojenie fundamentów i reszta kontakt telefoniczny jak mam jakieś pytania, aczkolwiek może to zależeć od tej pierwszej wizyty że już potem się nie wtroncał

aiki
21-04-2013, 20:10
Do mnie przyjeżdża na umówione etapy.
Jak jestem na danym etapie to dzwonię i przyjeżdża, spr czy wszystko ok.
Płatne za całość z góry ustalone.

Tomasz Antkowiak
21-04-2013, 21:13
u nas kierownik za calosc inkasuje 1300 PLN

odbiorowi podlegaja z obowiazku wszelkie elementy konsrukcyjne podlegajace zakryciu (i bedac na miejscu kierownika budowy w zyciu nie podpisal bym sie pod czyms czego widzialem tylko zdjecia) czyli np. zbrojenie law, wienca, stropu, ulozenie belek i pustakow stropowych, wiezba przed obiciem itp.

u nas kierownik przyjezdzal na odbiory umowionych etapow, czyli:

-odbior zbrojenia law fundamentowych
-odbior scianki fundamentowej i zageszczenia piasku w srodku
-odbior stanu 0 i umowienie budowy scian parteru
-odbior scian parteru i omowienia ulozenia stropu i wykonania wienca
-odbior zbrojenia stropu nad parterem
-odbior zbrojenia wienca poddasza i scianki kolankowej
-odbior wiezby dachowej

dziennik budowy wypelniany na bierzaco przy kazdej wizycie, dodatkowo w dowolnej chwili pomoc na telefon, maila, rysunki, zdjecia, AutoCad, wyliczenia itp

Generalnie: dobry kierownik to nieoceniona pomoc


EDIT: zapomnialem: platnosc wg ustalonego planu w ratach tak jak postepuje budowa :) ostatnia transza w chwili zgloszenia zlozenia papierow o pozwolenie na uzytkowanie

aisab
12-10-2013, 13:44
My mamy kierownika budowy za 2000zł. Płacimy w ratach. Kierownik był oglądać zbrojenie ław i stan zero. Jak usłyszał że będziemy sami budować to powiedział że będzie nas częściej odwiedzał. Poza tym udziela nam informacji na telefon. Naprawdę jesteśmy zadowoleni z takiej współpracy:yes:

kamyk_82
12-10-2013, 14:34
U nas też jesteśmy dogadani na kontrolowanie poszczególnych etapów. Czyli będziemy budowali sami (z pomocą rodzinki doświadczonej w tym procederze :P) a z kierownikiem ustalaliliśmy tylko takie punkty kontrolne, które on MUSI zweryfikować żeby cała zabawa była bezpieczna. No i jak zdecydujemy się na Dryfix to już zapowiedział, że będzie kontrolował położenie całej pierwszej warstwy pustaków :D Jeśli chodzi o kasę - u nas padła stawka 3 tys złotych za całość... Ale to i tak taniej niż jakbyśmy mieli brać ekipę :) A akurat moce przerobowe w mojej rodzince są silne! :)

kondziu87r
13-10-2013, 09:37
U mnie kierownik jest raz na tydzień lub co dwa tygodnie :D moja budowa leży po drodze do jego rodziców, więc jak do nich jedzie to zawsze wstępuje do mnie. Za prowadzenie budowy wziął 2000 zł.