PDA

Zobacz pełną wersję : Kto dawał folie na styropian przy podłodze na gruncie?



turalyon
22-04-2013, 07:31
Witam. Robie własnie izolacje podłogi na gruncie, i początkowo miałem dawać na tyropian folie, i dopiero na to wylewke. Jednak mój hydraulik i gość od wylewek mówią że ma to swoje wady i zalety i można dawać ale nie trzeba. Wada jest taka że jak pod tą folie dostanie sie woda z tylewki to bedzie tam stać i nie bedzie miała gdzie odparować. Podali mi przykładf, jak musieli skuwać chudziaka po 2 latach od lania wylewek żeby zrobic ogrzewanie podłogowe i zastali tam wode.

I mam pytanie czy rzeczywiscie jest sens dawac tą folie na styrpian? Bo na razie mam połorzone dwie warstwy papy, na to poszła folia i 15cm styropianu

fotohobby
22-04-2013, 08:42
W wątku "Najlepsze ocieplenie podłogi na gruncie", a także w wątku dot płyt fundamentowych ostatnio dominuje opinia, aby dawać folię NA styropian, a POD niekoniecznie.
Zresztą, ta folia na styropianie i tak będzie podziurawiona spinkami od podłogówki (no, chyba, że nie masz), więc jak coś tam wpłynie to i odparuje.

homecactus
22-04-2013, 10:09
W wątku "Najlepsze ocieplenie podłogi na gruncie", a także w wątku dot płyt fundamentowych ostatnio dominuje opinia, aby dawać folię NA styropian, a POD niekoniecznie.
Zresztą, ta folia na styropianie i tak będzie podziurawiona spinkami od podłogówki (no, chyba, że nie masz), więc jak coś tam wpłynie to i odparuje.

to jak będzie podziurawiona to po co w ogóle ją dawać?

turalyon
22-04-2013, 20:33
No własnie tez sie nad tym zastanawiam czy jest sens

teka
22-04-2013, 20:45
jak polozysz folie 0,2mm bedzie podziurawiona ,wiec folia taka to zadna izolacja.kladzie sie folie 0,4-0,5mm to po pierwsze,folia to warstwa poslizgowa po drugie,styropian nie traci swoich parametrow cieplnych,izolacyjnych po trzecie,folia na styropianie powoduje nze wylewka schnie prawidlowo i jest mocniejsza-utrzymuje wilgoc w jastrychu w pierszych ,najwazniejszych dniach dojrzewania betonu

zadnej foli budowlanej nie kladzie sie pod ogrzewanie podlogowe, ale srebrna mate grzewcza-ekran
folia pod i na styropian na gruncie i na styropian na stropie przy ocieplonym poddaszu
jakas tam woda ktora zobaczyl hydraulik i "posadzkarz" to nie woda z posadzki ale wilgoc przedostajaca sie przez chudziak
wiec folie macie dawac zawsze wg.sztuki budowlanej bez zadnej dyskusji,ale dobre folie nie wynalazki za 50 zl 100m2
w przeciwnym razie zaden posadzkarz nie powinien brac na klate gdy cos sie stanie z Waszymi wylewkami
czy w ogole sa Wam potrzebne jakies hydro i termo izolacje?.przeciez nie