PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie wnętrz na kursie?



Wichrowe Wzgórza
23-04-2013, 07:35
Mam nadzieję, że fachowcy na tym forum znajdą chwilkę i doradzą mi co zrobić.

Marzę o pracy związanej z projektowaniem wnętrz. Wiem, że konkurencja jest duża, ale wydaje mi się, że dziedzina jest na tyle szeroka, że znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej osoby ;)

Zastanawiam się od czego zacząć (po przebrnięciu przez różne fora internetowe, blogi, książki i programy w telewizji) - czy i jaki kurs wybrać? Nie mam szans studiowania na ASP (rysunek, teczka, historia sztuki)... w którą stronę iść? Pełnego kursu projektowania wnętrz? Czytałam ostatnio ofertę kursu Stylizacji Wnętrz, co opisane było jako szybkie poprawki za małe pieniążki... a może Home Staging?

Proszę, napiszcie, co jest teraz na topie, co jest dobre? Może polecicie mi jakiś kurs?
Z góry dzięki ;)

KrystynaApi
25-04-2013, 18:06
Cóż, nie jestem fachowcem, ale z czystym sumieniem mogę Ci polecić szkołę Artcube, tu znajdziesz informacje na temat Stylizacji Wnętrz: http://www.artcube.edu.pl/stylizacja-wn%C4%99trz/artcube-srtlizacja-wnetrz.html

powodzenia!
Na pewno będę śledzić wątek, porządnie mnie zaintrygowałaś :D piękna pasja!

Wichrowe Wzgórza
08-05-2013, 08:38
Tak, Krystyno widziałam już ofertę Artcube i jak na razie przodują w moim rankingu :D
Ale powiedz mi, chodziłaś do nich na jakiś kurs, znasz kogoś kto tam się uczył żeby polecić?

2112wojtek
08-05-2013, 11:34
Śmierdzi spamem zupełnie jak w podobnym wątku o kursach arch. krajobrazu.

Elfir
09-05-2013, 18:05
Po takim kursie to możesz sobie pokój zaprojektować dla siebie.

Nie bez powodu studia z zakresu architektury trwają 5 lat a nie kilka tygodni.

Chyba, że mylisz zawód architekta wnętrz z dekoratorem?

Wichrowe Wzgórza
16-05-2013, 19:24
Elfir: właśnie nad stylistą wnętrz - czyli dekoratorem wnętrz się teraz zastanawiam :) to jest chyba najbliższe moim zainteresowaniom.

Elfir
16-05-2013, 19:39
Czyli planowac kolorystykę, dodatki, upięcie firanek?

Wichrowe Wzgórza
21-05-2013, 10:59
Elfir: w bardzo dużym skrócie tak :)

zdecydowanie nie czuję się na razie na siłach, by wykonać projekt wnętrza od podstaw (włącznie z rozlokowaniem kuchni, elementów łazienki, zarysu elektryki) ale zestawienia barwne, komponowanie i upiększanie - to jest to :)
Już udało mi się namówić paru znajomych na pewne "eksperymenty" w ich mieszkaniach - ale właśnie to dopiero po kursie. Na razie czuję się nieprzygotowana do takiego wyzwania... nie chciałabym popełnić jakiegoś głupiego błędu :P

KrystynaApi
24-05-2013, 07:09
Chciałam tam iść na inny kurs, więc zrobiłam wielkie przeszukiwanie forów internetowych i wyczytałam pozytywne opinie... ale teraz zaczynam się wahać, jaki kurs wybrać, czy przypadkiem jednak nie coś związanego z projektowaniem wnętrz (rozważałam jeszcze projektowanie ogrodów)

Zazdroszczę znajomych! Super możliwość Wichrowe Wzgórza - jak tylko możesz, zabieraj się za "stylizowanie" u nich, pamiętaj żeby zrobić zdjęcia "przed" i "po" !!

2112wojtek
24-05-2013, 10:34
Chciałam tam iść na inny kurs, więc zrobiłam wielkie przeszukiwanie forów internetowych i wyczytałam pozytywne opinie... ale teraz zaczynam się wahać, jaki kurs wybrać, czy przypadkiem jednak nie coś związanego z projektowaniem wnętrz (rozważałam jeszcze projektowanie ogrodów)
:lol2:
Wielka strata, przepadnie tysiączłotowy rabat na InteriCad-a.

Kolega mojego syna postanowił grać na gitarze. Po miesiącu oświadczył, że chyba przerzuci się na kontrabas, bo cztery struny będzie mu "łatwiej ogarnąć niż sześć".
Jak widać ten ciekawy sposób myślenia nie jest obcy także ludziom dorosłym.

Elfir
24-05-2013, 20:32
może kurs kierowcy samochodów cięzarowych albo pielęgniarski?

KrystynaApi
29-05-2013, 08:56
:) ej, ja tylko myślę głośno... nad taką decyzją trzeba się poważnie zastanowić, rozważyć wszystkie za i przeciw... wbrew pozorom wydaje mi się, że projektowanie wnętrz ma coś wspólnego z projektowaniem ogrodów - oczywiście nie materiały, nie wiedzę zasadniczą, ale sposób myślenia o przestrzeni, tworzenia ładnego "wnętrza" również w ogrodzie.

Elfir
29-05-2013, 11:00
krawiectwo ma cos wspólnego z dekoracja wnętrz, bo i tu i tu poznaje się tkaniny oraz dobór kolorów - to mniej więcej podobne skojarzenia :D

AgataPe
12-03-2015, 13:36
Witaj, osobiście przyznam, że sprawa wygląda różnie. Dużo zależy od Twojej aparycji i zdolności. Mi wystarczył kurs, który robiłam w biurze projektowym [spam]. Bardzo polecam! Nie mam studiów, a wymarzoną pracę dostałam szybko. [spam - moderowano]

Elfir
12-03-2015, 14:00
cóż za szczęście, szybko znaleźć pracę w trudnym zawodzie nie mając doświadczenia. Pewnie jeszcze na etacie? :D

Magda2341
09-05-2019, 10:17
Mam nadzieję, że fachowcy na tym forum znajdą chwilkę i doradzą mi co zrobić.

Marzę o pracy związanej z projektowaniem wnętrz. Wiem, że konkurencja jest duża, ale wydaje mi się, że dziedzina jest na tyle szeroka, że znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej osoby ;)

Zastanawiam się od czego zacząć (po przebrnięciu przez różne fora internetowe, blogi, książki i programy w telewizji) - czy i jaki kurs wybrać? Nie mam szans studiowania na ASP (rysunek, teczka, historia sztuki)... w którą stronę iść? Pełnego kursu projektowania wnętrz? Czytałam ostatnio ofertę kursu Stylizacji Wnętrz, co opisane było jako szybkie poprawki za małe pieniążki... a może Home Staging?

Proszę, napiszcie, co jest teraz na topie, co jest dobre? Może polecicie mi jakiś kurs?
Z góry dzięki ;)

Cześć!

Znam kilka osób, które nie są po studiach architektury wnętrz i radzą sobie znakomicie w tej branży. Najważniejsze jest doświadczenie, ale wiadomo do czegoś trzeba zacząć.Słyszałam o dobrym kursie projektowania wnętrz on-line na [spam]Może tam spróbuj? Powodzenia! :)