PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w rozplanowaniu alarmu



swemi01
23-04-2013, 13:59
Witam
potrzebuje rozmieścić kable instalacyjne do alarmu w mieszkaniu na parterze,
czy mógłbym prosić was o pomoc w doradzeniu gdzie mają się znajdować poszczególne czujki? i jakie to mają być to czujki?

Chciałbym mieć (chyba) kontaktrony na każdym oknie i na drzwiach wejściowych + czujka zbicia szkła + czujki ruchu. Wystarczy jedna czujka ruchu w salonie i jedna czujka zbicia szkła? Myślałem też o czujniku zalania w łazience.


Tutaj jest schemat mojego mieszkania

https://www.dropbox.com/s/yj34cvtjgn4u9v4/alarm.tif

swemi01
25-04-2013, 09:26
Nikt nie pomoże?

fenix2
27-04-2013, 19:34
Witam
potrzebuje rozmieścić kable instalacyjne do alarmu w mieszkaniu na parterze,
czy mógłbym prosić was o pomoc w doradzeniu gdzie mają się znajdować poszczególne czujki? i jakie to mają być to czujki?

Nikt nie pomoże?


Tak trzeba się udać do dobrego instalatora. Np. możesz napisać do mnie na "priv" pomogę chętnie. :cool:

expercik
04-05-2013, 17:37
kable najlepiej gdzie się tylko da, okna, drzwi, brama. furtka itp itp, lepiej niech się nie przyda niż potem kuć całą ścianę, albo pół mieszkania do jednego kabelka.
Prócz czujek ruchu daj, czujkę stłuczeniową ( jakoś tak to się nazywa) czujkę zalania (kuchnia łazienka,) czujka gazu( kominek i kotłownia)

wszystkie kable najlepiej kłaść bezpośrednio kłaść pod tynkiem , eliminacja uszkodzenia połączeń przez złodzieja.

Będziesz korzystał z Integry ?

Lonidos
17-05-2013, 10:04
Przy braku jakiegokolwiek doświadczenia lepiej dać sobie spokój z samodzielnym kładzeniem instalacji, zwłaszcza, że nie bardzo wiesz co potrzebujesz i jak się do tego zabrać.

ChłopZmazur
23-05-2013, 21:46
Przy braku doświadczenia prowadzi kable /pracochłonne i tez kosztowne/ a resztę zleca fachowcowi.