PDA

Zobacz pełną wersję : Wejście w życie planu, a PnB



Arti51
24-04-2013, 19:12
Witam.
Mam pytanie bo ostatnio słyszałem dwie całkowicie rożne opinie dotyczące następującej sytuacji:
Dla działki są wydane WZiZT.
Został złożony wniosek o PnB.
Sporządzony plan zagospodarowania dla tej działki nie przewiduje możliwości zabudowy.
I teraz pierwsza wersja :
Jeżeli zostanie wszczęte postępowanie o PnB na podstawie WZiZT to mimo wejścia w życie planu PnB się uprawomocni i będzie mozna budować.
Druga wersja:
Nawet po wydaniu PnB ( nie prawomocnego ) wejście w życie planu niweluje wniosek i PnB.
Co jest prawdą i gdzie szukać jakiejś podstawy prawnej ?
Pozdrawiam

aglig
29-04-2013, 14:02
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
z dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)
tekst jednolity z dnia 24 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 647)



Art. 65. [Stwierdzenie wygaśnięcia decyzji] 1. Organ, który wydał decyzję o warunkach zabudowy albo decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, stwierdza jej wygaśnięcie, jeżeli:
1) inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę;
2) dla tego terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji.
2. Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli została wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę.
3. Stwierdzenie wygaśnięcia decyzji, o których mowa w ust. 1, następuje w trybie art. 162 § 1 pkt 1 Kodeksu postępowania administracyjnego.

Tylko ostateczna znaczy się prawomocna decyzja

mnowak355
10-05-2013, 08:17
Miałem tak jak pisze kolega aglig. Ostateczne pozwolenie na budowę pozostaje ważne nawet po wprowadzeniu planu zagospodarowania.