PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika Bozeny i Macka



Teska
27-06-2004, 22:51
...to czekamy:)

Tylka
30-06-2004, 16:29
czekamy, czekamy, czekamy na zdjecia :D

bozena & maciek
01-07-2004, 12:59
No, teraz idzie pisanie jak po masle, a jest o czym pisac i zdiecia juz sa....
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=23509&grupa=0&kat=2&a=bozena_ol:D
a dziennik: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=362118#362118

Jagna
01-07-2004, 13:28
Aaa, coś nie tak z tym linkiem! :D

bozena & maciek
01-07-2004, 13:49
Aaa, coś nie tak z tym linkiem! :D
tak, tak, juz poprawilam troszke jestem roztrzepana, serdeczne dzieki
:wink: :wink:

mieczotronix
01-07-2004, 20:11
gratuluję dobrego początku - to najprzyjemniejsza faza budowy - dom rośnie w oczach - człowiek świeży, niezgorzkniały, pełen energii, lipcowe słońce przygrzewa. Ptaszki ćwierkają i patrzą jak się mury pną do góry. Powodzenia!

Jagna
01-07-2004, 20:44
gratuluję dobrego początku - to najprzyjemniejsza faza budowy - dom rośnie w oczach - człowiek świeży, niezgorzkniały, pełen energii...
Rany, Mieczu, ale to optymistyczne! A potem co się dzieje? Człowiek jest zatęchły, zgorzkniały i ma wszystko w d...? A kiedy to się zaczyna, przy instalacjach, czy już w okolicach dachówki? :wink:
bozena & maciek - gratulacje :P

bozena & maciek
05-07-2004, 20:39
Dzięki za słowa otuchy, ale muszę się pochwalić, że mamy już za sobą generalny remont mieszkania, tak więc już trochę lizneliśmy "fachu" i mamy za sobą niejedną kłótnię o kafelki i wiemy jak szybko kasa uchodzi z worka :wink:

czupurek
09-07-2004, 08:58
chatka będzie ekstra
trzymam kciuki, żeby wszytko dobrze i sprawnie poszło :P

mieczotronix
13-09-2004, 18:21
Zdecydowalismy sie rowniez na podwyzszenie poddasza o ok 50 cm.
Nie boicie się z tym podwyższaniem ścianki? To może pociągnąć za sobą różne nieprzewidziane problemy, zwłaszcza przy takim skomplikowanym dachu. Przemyśleliście wszystko dokładnie? Np. co z tym trójkątem nad wejściem. Zrobicie z niego 5-cio bok, czy zostawicie na tym poziomie co jest, czy podwyzszycie kolumny? Jak one będą wyglądać? itd. Ja na waszym miejscu bym się 10 razy zastanowił z tym podwyższaniem. Elewacja może stracić przez to proporcje, zwłaszcza jeśli taką modyfikacje wprowadza się całkiem w ciemno. Zróbcie sobie jakąś symulację.
http://www.studioatrium.pl/res/186/duz_0.jpg ->? http://strony.aster.pl/mieczotronix/dum/dimdom.jpg

bozena & maciek
14-09-2004, 17:45
Kurcze, na tym zdjęciu to wygląda okropnie, nawet chciałam już gołymi rękami zrywać te dodatkowe, już postawione, warstwy cegieł.
Jednak przemyśleliśmy to dokładnie. Ten trójkąt nad wejściem będzie dodatkowo zdobiony gzymsem po obwodzie, a centralnie będzie rozeta. Oba te elementy wypełnia go, przez co ten trójkąt a raczej 5-ciobok, straci wizualnie na swojej wielkości. Tak samo chcemy zrobić gzyms wokół całego domu na wysokości stropu, który jednocześnie będzie linią graniczną pomiędzy dwoma barwami elewacji. Chcemy zrobić łagodne przejście miedzy stonowanymi kolorami w ten właśnie sposób. Widzieliśmy już cos takiego. Bardzo nam się podobało i dodawało dużo uroku budynkowi. Tak samo przed
zdecydowaniem się na jakiekolwiek zmiany obejrzeliśmy z 6 takich domków jak nasz i wiemy jakie ma wady i jakie zalety. Rozmawialiśmy z właścicielami i każdy coś nam podpowiedzial od siebie, za co jestesmy bardzo wdzięczni . :).

mieczotronix
14-09-2004, 19:49
no to gites

Sonika
30-05-2005, 08:39
Jak tam prace budowlane?
Dawno nie pisałaś.
Odwiedziłam Twój album i widzę, że kominek też chcesz taki jak ja :D .

bozena & maciek
31-05-2005, 08:24
Witam Wszystkich,
tak dawno nie pisalam bo mielismy klopoty budowlane. Skradziono nam skrzydla od veluxów 11 szt model GGL M08. Wyjeto je z dachu tak poprostu. Kradzieży dokonano pod koniec kwietnia. :evil: Jestesmy troche do tylu z gotowka.
Jakby ktos spotkal sie z propozycja odkupienia takich okien to prosze o natychmiastowy kontak.
pozdrawiam

Sonika
17-07-2005, 05:16
Jak tan sprawy budowlane?
Udało się Wam znależć złodzieja? To co się wyprawia, to ZGROZA!!! :evil: :evil: :evil:

bozena & maciek
17-07-2005, 14:24
Zlapac zlodzieja - jak policja nie wie jak to zrobic to i mowi, ze sprawa jest beznadziejna to ja sie z tym tez nie uporam. Zlodziej sie wiecej na budowie nie pokazal i teraz nie ma czego szukac - uzbroilismy dom po zeby. Slyszalam ze w okolicy wiecej zginelo okien dachowych - trzeba uwazac na roznych nieznanych typkow, ktrorzy kreca sie po okolicy. Wscibsy sasiedzi w tej sytuacji sa bardzo pozadani, zawsze wiedza co sie dzieje i u kogo na podworku :wink: