PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja na krokwiowa PIR - Co z "wentylacją" poddasza nie użytkowego ?



Haniaol
30-04-2013, 07:46
Hej

Wymyśliłem sobie że na dachu zastosuję izolację na krokwiową płytami PIR. Zrobiłem rysunki aby było jaśniej o co mi chodzi

186729

W standardowym rozwiązaniu z wełną , wilgoć jest odprowadzana przez membranę na zewnątrz. Z tego co czytałem płyta PIR (zamknięto komórkowa ) działa trochę jak termos.
W pokojach na poddaszu jest rekuperacja więc tam powinno być wszystko oki .Wątpliwości ma tylko jeżeli chodzi o poddasze nieużytkowe i o odprowadzenie wilgoci z więźby.


Tu nasunęło mi się kilka pytań.

1. Wilgoć
W pokojach na pewno coś się wydzieli i przeniknie do góry. (Nawet jak zrobię izolację z folii ). Z krokwi wilgoć będzie się też wydzielała …. Na poddaszu nieużytkowych chyba też musi być jakiś przepływ powietrza ? Jak to rozwiązać ?

2. Drugie pytanko jak połączyć izolacje PIR i wełny między krokwiami ?
Rysunek „A”

186730

- Czy tak aby obie izolacje się stykały ?
- Czy rozwiązanie takie aby był przepływ powietrza ? Tak aby krokwie przykryte K-G em też miały gdzie odprowadzić wilgoć.


Proszę o poradę bo strasznie mnie nurtują te pytania..
Z góry dzięki za porady

Andrzej Wilhelmi
01-05-2013, 14:38
Sprawa jest bardzo prosta. Zawsze wentylujemy przestrzeń nad izolacją cieplną a nie pod nią! Skoro jest to izolacja nakrokwiowa nie ma żadnej wentylacji. Izolacji nakrokwiowej nie musisz ciągnąć do kalenicy wystarczy do spotkania z warstwą poziomą wełny. W przypadku takiego rozwiązania wentylujesz tylko przestrzeń nad wełną. Jak pociągniesz płyty PIR do kalenicy to pozioma warstwa wełny zbyteczna i ta trójkątna przestrzeń nie jest wentylowana. Pozdrawiam.