PDA

Zobacz pełną wersję : tymczasowe poszerzenie zjazdu



grand2o3
30-04-2013, 20:25
witam mam taki problem a mianowicie : posiadam działkę na terenie podmokłym gdzie chcemy postawić dom. zamierzam podnieść teren , znalazłem dużą ilość ziemi i chciałbym zacząć prace ale mam troszkę za wąski zjazd. Chciałem go poszerzyć pojechałem do gminy pytam w jednym pokoju i po kilku minutach pan mówi mi że zero problemu, nie potrzeba żadnych projektów i żebym poszedł do pokoju piętro wyżej i dogadał szczegóły. No więc idę i mówię jaka sprawa a niezbyt miła pani mówi mi że nie można tak bo to jest wąska droga i zjazd nie może by szerszy od drogi. że potrzebny cały projekt, dała mi druczek żebym złożył w urzędzie gminy ale oni i tak nie dadzą pozwolenia a poza tym na tą drogę nie mogą wjeżdżać samochody powyżej 3,5 tony. Dodam jeszcze że wszyscy sąsiedzi utwardzają teren bo tu nawet przy temp. powyżej 30 trzeba biegać w kaloszach, a co do zjazdu to chciałbym go poszerzyć go na około tydzień bo dałbym rade się z tym uwinąć. Czy można to jakoś załatwić ? i czy można obejść jakoś ten zakaz wjazdu powyżej 3,5 tony ? bo nie chodzi tu tylko o transport materiału na podwyższenie terenu ale także o pojazdy z budowy

pieknyromek
30-04-2013, 21:29
Jak na drodze stoi zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5t to nic z tym nie zrobisz. Zamawiaj ziemię i licz na to że kierowca dojedzie.
Co do pozwolenia na poszerzenie wjazdu to nie wiem jakie są procedury.
Ja bym się jednak zastanowił czy stawianie domu w takim mokrym jak piszesz miejscu to dobry pomysł. Posadowienie fundamentu/domu w nasypie to kiepski pomysł. Jeśli głębiej w gruncie rodzimym to ciągła wilgoć więc większe koszty budowy. Mam nadzieję że ten grunt rodzimy jest chociaż nośny i że to nie jakiś torf. Piszesz że sąsiedzi utwardzają teren. Czy to znaczy że grunt jest kiepski i go wymieniają na nośny czy po prostu podnoszą poziom bo wilgoć?
Tak czy inaczej życzę rozsądnych decyzji - ja osobiście raczej nie budowałbym się na takim terenie.

grand2o3
01-05-2013, 10:08
co do mokrego miejsca i wilgoci to chyba nie ma większych problemów pytałem sąsiadów i nie narzekali a na tej ulicy w ciągu ostatniego roku postawiono 3 duże domy wolnostojące a pod 3 następne utwardzają teren i wygląda to tak że po prostu na to podłoże które już tu jest dokładają nastepne tony ziemi, gruzu i co tam jeszcze mają. Co do fundamentów to chyba jednak wybiorę płytę, tak było na tej działce kiedy stał tu stary dom, był po prostu podniesiony poziom ziemi i do miejsca gdzie sypano ziemię jest sucho. Stary dom stał kilka metrów od ulicy ale my chcemy postawić nowy i dalej bo mamy piękny las na działce a przed domem chcemy zrobić ogród i dlatego potrzebuję utwardzić kawałek działki. Wjazd chciałem poszerzyć bo mam cieżarówke 30 ton i jest troszkę za wąsko pozdrawiam