PDA

Zobacz pełną wersję : vetrex czy vidok czyli vetrex perfektline vr70 czy vidok perfektline prestige?



unfamiliar
01-05-2013, 07:50
witam, nie mogę się zdecydować które okna wybrać, sprawdziłem, że firmy te montują okna na tych samych profilach i okuciach. Prosiłbym o poradę, które wybrać, bo na moje oko to to samo

finlandia
01-05-2013, 08:14
Na pierwszy rzut oka to samo. Przynajmniej w widocznych aspektach te same marki komponentów. Ale czy z tej samej mąki wyjdzie nam ten sam wypiek? Nawet jeśli będziemy coś robić wg tego samego przepisu, to przyznasz że nie musi nam wyjść to samo.
Także - ważny jest jeszcze producent i montazysta - jeśli możesz to sprawdź opinie o tym ostatnim.

T12345T
01-05-2013, 18:34
witam, nie mogę się zdecydować które okna wybrać, sprawdziłem, że firmy te montują okna na tych samych profilach i okuciach. Prosiłbym o poradę, które wybrać, bo na moje oko to to samo

Wpisz w google "Przepis na zakup okien". Jak przeczytasz wszystkie 4 części "Przepisu..." będziesz wiedział, że pozory mogą mylić:-). Czy tak jest w przypadku wybieranych przez Ciebie okien sprawdź już sam! O montażystę to nie pytaj, bo z reguły otrzymasz odpowiedź, że to fachowiec najwyższej klasy. Jak już, to zapytaj o sposób i technologię montażu. Poproś o zestawienie materiałów do montażu i takie tam inne duperele.

gorbag
01-05-2013, 19:19
Wpisz w google "Przepis na zakup okien". Jak przeczytasz wszystkie 4 części "Przepisu..." będziesz wiedział, że pozory mogą mylić:-).
A jak poczyta dalej na stronie wskazanej przez Google pod tym hasłem, to znajdzie że okna Vetrexa są 4,54 razy lepsze od okien Vidoku?
Tak przecież wskazuje niezależny "ranking". W części technicznej rankingu, Vetrex wygrywa z Vidokiem 35:0! :)

T12345T
01-05-2013, 21:01
A jak poczyta dalej na stronie wskazanej przez Google pod tym hasłem, to znajdzie że okna Vetrexa są 4,54 razy lepsze od okien Vidoku?
Tak przecież wskazuje niezależny "ranking". W części technicznej rankingu, Vetrex wygrywa z Vidokiem 35:0! :)

I to jest całkowicie błędna interpretacja wyników rankingu. Jedyny słuszny wniosek, to taki, że Vetrex, chociaż nie musi, ujawnia wyniki badań okien, a Vidok nie. Dlaczego tak jest? Nie wiem i wcale mnie to nie obchodzi w końcu nie ja kupuję okna w firmie Vidok i nie ja powinienem wiedzieć jakimi właściwościami użytkowymi się charakteryzują, a co za tym idzie, gdzie je mogę zastosować. Jak Państwu kupującym wszystko jedno, to co mnie tam. W końcu to Wasze pieniądze nie moje.

gorbag
01-05-2013, 21:55
I to jest całkowicie błędna interpretacja wyników rankingu.
To tylko ironiczna interpretacja.

Dodatkowym argumentem może być cena - znajomy porównywał i Vetrex wyszedł mu taniej od Vidoku.

T12345T
01-05-2013, 22:28
To tylko ironiczna interpretacja.

Dodatkowym argumentem może być cena - znajomy porównywał i Vetrex wyszedł mu taniej od Vidoku.

Cena, to żaden argument jeśli nie wiadomo ca co się płaci. A nie znając wartości produktu, ( ilość komór, 2 lub 3 szyby i okucia nie są wartością), płaci się właśnie za nie wiadomo co. Ironia? Nie ma sprawy, tylko czy Ranking na taką zasłużył jeśli od lat podpowiadał kierunek, który za dwa miesiące stanie się prawem?

gorbag
01-05-2013, 23:06
Ranking jest popularny, strona dobrze wypozycjonowana, a zawarte na niej informacje rzeczywiście są bardzo przydatne. Sam trafiłem tam trochę za późno.
W paru dyskusjach z budującym spotkałem jednak taką właśnie "całkowicie błędną" interpretację. I takiego odbioru rankingu ironia dotyczyła.

T12345T
02-05-2013, 09:30
Ranking jest popularny, strona dobrze wypozycjonowana, a zawarte na niej informacje rzeczywiście są bardzo przydatne. Sam trafiłem tam trochę za późno.
W paru dyskusjach z budującym spotkałem jednak taką właśnie "całkowicie błędną" interpretację. I takiego odbioru rankingu ironia dotyczyła.

Pewnie ma Pan rację. To całkiem możliwe, że wielu odwiedzających odczytuje ten Ranking jako wyniki.... konkursu piękności nie wgłębiając się wcześniej w regulamin. Nie widzę sposobu na zmianę podejścia internautów do tego co i jak czytają. Może kolejna edycja będzie "jaśniejsza".

finlandia
05-05-2013, 21:51
O montażystę to nie pytaj, bo z reguły otrzymasz odpowiedź, że to fachowiec najwyższej klasy. Jak już, to zapytaj o sposób i technologię montażu. Poproś o zestawienie materiałów do montażu i takie tam inne duperele.
:) Tu się zgadzam. Bo co mogą innego powiedzieć w sklepie o swoim montażyście.. Ale opinie bywają już inne, także z ust klientów (fora internetowe) lub choćby oceny innych fachowców z branży (np. montaże info, fachowe usługi czy też inne Vip`y). Nie zawsze to będą wiarygodne wpisy, ale dają czasem znak, że mamy doczynienia z ludźmi ambitnymi którzy chcą być lepsi..