PDA

Zobacz pełną wersję : TELEFON RADIOWY TPSA PLUSY I MINUSY



Meblezwikliny
28-06-2004, 08:15
Tak jak w temacie, proszę o pomoc.
TPSA nie chce mi zrobic telefonu " na kabelku"
Czy zgodzić się na założenie radiowego?
Jak to wygląda i czy przeszkadza w domu?
W telekomunie nie mgę uzyskać na ten temat żadnych informacji
proszę o pomoc
Pozdrawiam

KaiM
28-06-2004, 08:20
ja widze same minusy

np taki ze zapomnij o jakims w miare szybkim internecie, rowniez Neostrada itd itp odpada w przedbiegach

no ale nie wszystkim w koncu jest potrzebny w domu internet...

Meblezwikliny
28-06-2004, 08:22
No to co począć

Aleksandryta
28-06-2004, 08:34
Nie wiem skąd jesteś, ja pod W-wą korzystam z usług Netii. Teraz trochę zliberalizowano rynek w Polsce. Poszukaj w internecie informacji nt. nowych firm telekomunikacyjnych.

ArtMedia
28-06-2004, 08:34
Witam.

Plus to, że w ogóle działa.
Reszta to minusy. Powolne fax-y i praktycznie nienadający się do użytku dial-up do Internetu, możliwość bardzo łatwego podsłuchiwania, nie działa kiedy nie ma prądu.

_ZBYCH_
28-06-2004, 08:45
Witam.

Plus to, że w ogóle działa.
Reszta to minusy. Powolne fax-y i praktycznie nienadający się do użytku dial-up do Internetu, możliwość bardzo łatwego podsłuchiwania, nie działa kiedy nie ma prądu.

Działa, działa, ma wbudowany akumulator podtrzymujący zasilanie :D
Faktem jest, że te szumofony nadają się co najwyżej do pogaduszek :(
Czy TPSA w ogóle nie ma linii kablowych wokół Ciebie?

Karol N.
28-06-2004, 09:08
Ja mam radiolinie "Dialog". Dziala to czasami dziwnie. Przerywa rozmowy, czasami nie mozna sie do mnie dodzwonic, czasami ja sie nie moge dodzwonic. W serwisie powiedziano mi, ze uzywam starego aparatu telefonicznego co w czesci odpowiada prawdzie. Szumy sa niezalezne od aparatu telefonicznego.
Czekam z utesknieniem na linie telefoniczna kablowa polozylem nawet przepusty pod chodniczkami i podjazdem coby nietrzeba ich rozbierac, polozylem tez rurki po wylewka aby telekomunikacja nie musiala mi powieszac na elewacji takiej pieknej skrzynki/zlacza i rurek do przewodu tylko w pomieszczeniu gospodarczym. Dziwne jak oni "stroja" te elewacje i inwestorzy sie na to zgadzaja chyba, ze musza sie na to zgodzic?

meblezwikliny
28-06-2004, 10:28
Kabel mam nie tyle w poblizu co na swojej działce.
W pobliże kabla doprowadziłem przewód telefoniczny z domu.Dla szanownej telekomuny to jednak za mało zeby postawić kawałek betonowego słupka więc zaproponowali radiowy.
Moze radiowy jest dla nich tańszy?

Generalnie nie ma z kim rozmawiać w tej firmie.
Dzieki za zainteresowanie
Pozdrawiam

juras
28-06-2004, 11:48
W zasadzie tak jak to zostało ujęte jedyny + to fakt, że sie można dodzwonić, miejsca nie zajmuje, jakość w sumie OK, ale pamiętaj, jeżeli będziesz używał w systemie alarmowym (o ile taki planujesz) powiadamianie telefoniczne nie działa.

juras
28-06-2004, 11:50
Inna sprawa - ostatnio gość z telekomunikacji, który planował rozbudowę sieci i budżet na nowy rok zaproponował mi, bym zgłosił chęć posiadania ISDN i jest szansa, że położą linię a z usługi się wycofam.

ewak39
28-06-2004, 12:03
Kabel mam nie tyle w poblizu co na swojej działce.
W pobliże kabla doprowadziłem przewód telefoniczny z domu.Dla szanownej telekomuny to jednak za mało zeby postawić kawałek betonowego słupka więc zaproponowali radiowy.
Moze radiowy jest dla nich tańszy?

Generalnie nie ma z kim rozmawiać w tej firmie.
Dzieki za zainteresowanie
Pozdrawiam

Jak rozumiem z wypowiedzi w innym miejscu, powinienes namierzyc lokalnego montera i sie z nim zaprzyjaznic! :wink:

ArtMedia
28-06-2004, 12:05
Działa, działa, ma wbudowany akumulator podtrzymujący zasilanie :D
...
Jeśli brać pod uwagę tylko ten współczesny, na Centku to i owszem... Masz rację. Wyraziłem się nieprecyzyjnie.

szeryf2
28-06-2004, 12:23
Kabel mam nie tyle w poblizu co na swojej działce.
W pobliże kabla doprowadziłem przewód telefoniczny z domu.Dla szanownej telekomuny to jednak za mało zeby postawić kawałek betonowego słupka więc zaproponowali radiowy.

ja mam taką samą sytułację.
przez moją działkę przechodzi główny siatłowód. We wrześniu 2003 odwiedził mnie pracownik "ukochanej TP" z zapytaniem czy nie chcę założyć telefonu. Bardzo chcialem tym bardziej ,ze miesiac wczesniej ukonczylem budowe domu. zlozlem zamowienie na telefon tylko na kablu. po 2 tygodniach zjawili sie monterzy z antena informujac mnie ze nie ma mozliwosci montarzu kabla. nie pozwoliem na montaz. i tak sprawa ucichla. w marcu br. zobaczylem moje nazwisko wraz z numeren tel. gdy ja nie mam tego tel.

macie racje w TP nie ma z kim rozmawiac

ania
28-06-2004, 15:28
stanowczo odradzam radiolinię tepsy! Miałam - nie dało się korzystać. Ciągłe awarie, brak sygnału.
Lepiej nic nie mieć, albo mieć komórkę, bo z rediolinią tepsy jest za dużo kłopotów.

Aga J.G
28-06-2004, 15:59
Witam moja mama miała przez pewien okres czasu zanim doprowadzili kable i działo bez zarzutu zaznaczę że wykorzystywane było tylko do rozmów ( o internecie i inych nowościach można zapomnieć ).
Tak więc trzeba się zastanowić do czego masz zamiar używać jak znam życie to do innych celów niż tylko rozmowy więc naciskaj na kable choć wiem że to trudne nawet jak się ma wszystko pod nosem.
Pozdrawiam Aga.

Szpulka
28-06-2004, 16:06
Ktoś na forum doradzał firmę skynet (okolice Warszawa płn-zach)
http://www.skynet.net.pl/
Mają tam abonament 129zł
Prędkość ściągania danych 640 kb/s
Prędkość wysyłania danych 160 kb/s
Objętość konta pocztowego 50 MB
Miejsce na stronę WWW 30 MB
Limit ruchu 15 GB/miesiąc
Ograniczenia czasowe Brak

Czy to dobre warunki?
Czy 15 GB/miesiąc to dużo? Dużo korzystam z internetu ale filmów i muzyki nie zciągam. Nie potrafię oszacować czy to dużo.

KaiM
28-06-2004, 16:19
Hej Szpulka,

moim zdaniem jezeli nie sciagasz filmów to te warunki są w zupełności wystarczające. Przeglądając strony i wysyłając e-maile nie zapełnisz nawet 5GB o 15GB nie mówiąc - więc margines masz spory.

Pozdrówka

jędrzej
28-06-2004, 20:05
Radiotelefon tepsy to jest szmelc, ale jak nie masz wyjścia to musisz.
Niech Ci przynajmniej dadzą aparat Motoroli, to przynajmniej do rozmów wystarczy.

Może SFERIA ma u Ciebie zasięg (ale niewiele o niej wiem).

Ostatnio był podobny wątek i wiele osób mówiło, że można się obyć bez tepsy - komórki tanieją i dają dostęp do internetu... ale też nie wiem czy to tak do kończ się zprawdza (po dwóch latach wywalczyłem zamianę radiolini na kablowy i odetchnąłem z ulgą) :D

ewak39
28-06-2004, 20:26
Czy 15 GB/miesiąc to dużo? Dużo korzystam z internetu ale filmów i muzyki nie zciągam. Nie potrafię oszacować czy to dużo.

Wyszlo mi wlasnie, ze 25 minut filmu kreconego na komunii corki zajelo 1.4 GB.

ewak39
28-06-2004, 20:29
A propos Skynet, wlasnie sobie popatrzylam na ich strone i nie wiem, jak oni ten Internet zapewniaja... Satelitarnie czy jak?

Teska
29-06-2004, 05:47
ja mam tel radiowy tepsy , myslałam ze to gorszy szmelc, ale przyznac musze ze działa ok, brak szumów i nikt nie przerywa rozmów :)

internet mam z innej firmy, stałe łacze radiowe...działa bardzo dobrze..



aha ja jak składałam wniosek to napisałam ze chce tez neostrade....i ostrzegam...tepsa dziwnie kaze ludzi którzy pozniej z tego rezygnuja...w moim przypadku podłaczanie tel od lutego , ze nie wspomne o 4 wnioskach bo tamte zginęły...ale pamiec ze chciałam neo została dziwnym trafem

Ogier
29-06-2004, 07:36
Witam :D
Sytuacja z radio TE PSY wygląda następująco: dostęp do sieci telefonicznej realizowany jest poprzez starą sieć CENTERTEL'a, tj. częstotliwość NMT 450 MHz. Nie jest to sieć ani szybka, ani niezawodna, czego dowodem jest rozwój telefonii na wyższych częstotliwościach.
Ale...
W dużych miastach, tam gdzie jest rozbudowany serwis GSM/DCS, sieć NMT jest praktycznie nieobciążona i jakość usługi będzie przyzwoita (vide post Teski).
W terenie abonentów starego systemu NMT jest więcej, a pokrycie sygnałem gorsze - stąd problemy z jakością usług.
Tak czy siak, transmisja danych odpada.
Pozdrawiam

Magdzia
29-06-2004, 09:25
Znajomy ma tel. radiowy i jest bardzo niezadowolony, bo mieszka na terenie pagórkowatym i zalesionym i czasem sygnał radiowy... gdzieś mu rozwiewa :wink: wśród tych lasów i górek. Może na płaskim terenie działaloby lepiej? :o

jędrzej
29-06-2004, 10:20
Chyba nie ma reguły, a i tak taki telefon to dopust boży :evil:

ania
29-06-2004, 14:41
Znajomy ma tel. radiowy i jest bardzo niezadowolony, bo mieszka na terenie pagórkowatym i zalesionym i czasem sygnał radiowy... gdzieś mu rozwiewa :wink: wśród tych lasów i górek. Może na płaskim terenie działaloby lepiej? :o

A mnie sygnał rozwiewał się w środku Wawy - wśród bloków z wielkiej płyty... Na szczęście po dwóch latach udręki zamienili go na zwykły.

Magdzia
29-06-2004, 14:59
Taka mała dygresja mi sie nasunęła - otóż przypomniało mi się, jak, kiedy byłam pacholęciem małym :wink: można było, albo nawet trzeba było, bo nie było innej możliwości - słuchać rozmów sąsiadów przez CB radio, bo wtedy był taki boom na to... No i oglądało się np. Dynastię w niedzielny wieczór, a tu zamiast Blake'a Carringtona słychać nastoletnią córkę sąsiadów jak sobie szczebiocze z chłopakiem... :lol:

ArtMedia
29-06-2004, 15:05
Ten na centku też da się usłyszeć w podobny sposób... Wszystko zależy od instalacji antenowej Twojej i właściciela telefonu oraz konstrukcji Twego odbiornika... Niejeden protest mieszkańców i niejedna skarga do telekomuny już z tego powodu była...

Sylwester
29-06-2004, 17:19
Prawdę powiedziawszy miałem telefon radiowy TPSA w okolicy Warszawy.
Była to Motorola oparta na systemie radiowym starej generacji CDMA.
Tylko dlatego, że nie było innej opcji to go używałem. Ogólnie katastrofa, łącze analogowe i ciągle coś 'pikało". Jak tylko podłączono mi łącze stałe to wyrzuciłem cały szmelc do BOK TPSA.
Takie rozwiązanie polecam tylko na krótki czas. Żadnego transferu danych, jakości i przyszłości dla rozwiązania.
Pozdrawiam

Sylwek

kwiatki4
29-06-2004, 18:12
Dla mnie kiszka bo brak netu ale jak nie ma wyboru no cóż...pozostaje czekać.Mam ten sam problem ,obecnie mam internet w kablu(super sprawa), ale po przeprowadzce na wieś do nowego domu już tej możźliwości nie będzie.Cała wiocha ma telefony na radio. To i tak dobrze bo jeszcze 2 latatemu to nic nie było. XXI wiek - śmiechu warte.

mpalys
29-06-2004, 20:20
Witam :D
Sytuacja z radio TE PSY wygląda następująco: dostęp do sieci telefonicznej realizowany jest poprzez starą sieć CENTERTEL'a, tj. częstotliwość NMT 450 MHz. Nie jest to sieć ani szybka, ani niezawodna, czego dowodem jest rozwój telefonii na wyższych częstotliwościach.
Ale...
W dużych miastach, tam gdzie jest rozbudowany serwis GSM/DCS, sieć NMT jest praktycznie nieobciążona i jakość usługi będzie przyzwoita (vide post Teski).
W terenie abonentów starego systemu NMT jest więcej, a pokrycie sygnałem gorsze - stąd problemy z jakością usług.
Tak czy siak, transmisja danych odpada.
Pozdrawiam
To co powyżej to częściowa prawda. NMT jest wykozystywane do dostępu telefonicznego. Oprócz tego w TPSA wykożystywane są również inne stysemy typowo do dostępu telefonicznego SRDA (systemy radiowego dostępu abonenckiego). Są to porządne systemy i działają dobrze. NMT to jest troszeczkę wynalazek, ale jak jest dobry sygnał to i to dziala dobrze.
Podstawą prawidłowego działania SRDA jak i wszystkich ststemów radiowych jest widoczność anten. Jeśli anteny się nie widzą (np. bo drodze jest drzewko, a szczególnie liściaste) to zaczynają się problemy odbić itp.
Jeśli Ci założą z telefon za pomocą SRDA to możesz w to wchodzić, ale o internecie słabo to idzie, bo na radiówkę rezerwowany jest najczęściej kanał o przepływności 16kb/s (zleżnie jakiej firmy sytem Alcatel, Lucent inne). Jeśli by mogli ci założyć z SDRA to jest szansa na ISDN, ale nie wszystkie typy to potrafią.

THORIN
29-06-2004, 21:21
A propos Skynet, wlasnie sobie popatrzylam na ich strone i nie wiem, jak oni ten Internet zapewniaja... Satelitarnie czy jak?



Bardzo ciekawy wątek. Też buduję na wsi (od miasta rzut beretem ale mają tylko tel radiowe :(
Byłem na str Skynet - wydaje mi się mało czytelna (nieco lakoniczna). także nie mam pojęcia - jak oni zapewniają net - czy przez talerz ? tylko wtedy byłaby możliwość....
A MOŻE KTOŚ WIE COS O INNYCH PROVIDERACH NETU Z TALERZA :) ????

pozdrawiam

THORIN

Sylwester
30-06-2004, 09:04
Proponuję jeszcze trochę poczekać. TPSA będzie wkrótce testowała dostęp satelitarny do Internetu. Cena prawdopodobnie porównywalna z Neostradą. Informacja poufna !!!
Istnieje już taki dostęp zrobiony przez Onet.

ArtMedia
30-06-2004, 09:10
A uplink na modemie?

Didi
30-06-2004, 09:25
Ja mam radiówkę z TPSA od maja. Działa dobrze, fax chodzi dobrze, nie przerywa....jest ok.
Po złożeniu wniosku na linię telefoniczną (2 i neostradę) dowiedziałam się, że nie ma możliwości wykonania przyłącza (walczyłam od stycznia, teraz trwa postępowanie administacyjne na wydanie zezwolenia na budow przyłącza) zaprponowali mi radiówkę, cóż było robić, lubię mieć konatkt ze światem, ale zaznaczyłam , że radiówka to tylko rozwiązanie czasowe i tak się tpsa zgodziła. Mam na piśmie!! A necika mam z GPRSa

Sylwester
30-06-2004, 09:34
Uplink ma być powiązany w pakiecie, możliwości mogą być dwie: stacjonarny telefon TPSA (to będzie na początek), modem GPRS w sieci IDea (to później). Możliwości jest oczywiście więcej, ale nie są one już tak praktyczne.

THORIN
30-06-2004, 14:36
Ja mam radiówkę z TPSA od maja. Działa dobrze, fax chodzi dobrze, nie przerywa....jest ok.
Po złożeniu wniosku na linię telefoniczną (2 i neostradę) dowiedziałam się, że nie ma możliwości wykonania przyłącza (walczyłam od stycznia, teraz trwa postępowanie administacyjne na wydanie zezwolenia na budow przyłącza) zaprponowali mi radiówkę, cóż było robić, lubię mieć konatkt ze światem, ale zaznaczyłam , że radiówka to tylko rozwiązanie czasowe i tak się tpsa zgodziła. Mam na piśmie!! A necika mam z GPRSa


ciekawe ciekawe - czyżby nie tak źle z tpsą ? a jak gprs-ik ? zadowolona ?
mimo wszystko licze na ta że za 2 lata będzie juz parę mozliwsci netu z talerza ......

pozdro

THORIN

30-06-2004, 16:00
Ja mam radiówkę z TPSA od maja. Działa dobrze, fax chodzi dobrze, nie przerywa....jest ok. Po złożeniu wniosku na linię telefoniczną (2 i neostradę) dowiedziałam się, że nie ma możliwości wykonania przyłącza (walczyłam od stycznia, teraz trwa postępowanie administacyjne na wydanie zezwolenia na budow przyłącza) zaprponowali mi radiówkę, cóż było robić, lubię mieć konatkt ze światem, ale zaznaczyłam , że radiówka to tylko rozwiązanie czasowe i tak się tpsa zgodziła. Mam na piśmie!!

A masz na piśmie do kiedy ta tymczasowość ? Bo generalnie sama TPSA traktuje telefony "radiowe" jako prowizorkę. Tyle, że zwykle nie wiadomo kiedy ma się skończyć :cry: .
Z tymi telefonami radiowymi jest pewien "myk" o którym zwykle zapominamy, otóż TPSA ma zapisany ustawowy obowiązek świadczenia "powszechnej usługi telekomunikacyj ej" dla wszystkich chętnych na terenie RP.
Znaczy, że nikogo nie mogą odprawić z kwitkiem - ale, że ustawa nie precyzuje co to jest powszechna usługa telekomunikacyjna to gdzie nie mają kabli to dają maszty i "radiówkę".

Sam też korzystam z tego wynalazku, jako że jest to najtańsze z dostępnych mi na rynku urządzenie do komunikowania się głosowego. Działa dobrze - jeśli idzie o zwykłe rozmowy, pomimo bardzo pagórkowatego terenu.

arrton
30-06-2004, 16:43
Korzystałem nawet z kilku dostępów radiowych. Najpierw był to Swing, absolutnie odradzam (transmisji zero, flash nie działa, szumy w słuchawce), potem NMT juz lepiej, szumów brak, transmisja na poziomie 9600kb/s, prezentacji, zaliczania i flasha ciągle brak. Ostatnio jakie miałem to AirLoop. Było najlepsze, nawet ISDN, transmisja do 70kb/s, wszyskie wcześniejsze braki uzupełnione. Czasem się wiesza jakoś, ale do się zdarza raz na dwa miesiące. Acha, bez prądu działa.
Teraz mam już pare miedzianą i neo. Cóż - zdecydowanie lepsze. Podsumowując, jeżeli tymczasowo to owszem, jeżeli na zawsze, to powalczyłbym o kabel.

tOMEK