PDA

Zobacz pełną wersję : strop kleina w starym domu



muerte23
02-05-2013, 15:52
witam jak by było lepiej ocieplić taki strop piwnica ma 1,90m wysokości jeśli by to było od spodu to myślałem o 8cm styropianu 0,031 oczywiście mostkiem na pewno jest ta sciana po srodku stropu w piwnicy no chyba że sensowne było by jej zaizolowanie po scianie ????czy jednak ocieplać od góry ale tu raczej było by rozwiazanie na legarach i wełna pomiedzy, bo styro + wylewka ciężar (a nie wiem ile ten strop wytrzyma) i czy jest sens izolować piwnice od wewnątrz po scianach przynajmniej na wysokości 1m ??fundament z kamienia 60cm strop 10cm grubości wody w piwnicy nie ma jej głębokość gdzieś 20-30cm pod posadzką

Andrzej733
02-05-2013, 16:53
Zasada izolowania termicznego dla laików......izolacjęzakłada się po stronie chłodniejszej,dlaczego? Dlatego aby punkt rosy wypadł w izolacji a nie w murze (stropie).
U ciebie
Ściany od zewnątrz
Strop od piwnicy. (chocia tutaj zależy od warunków wodnych i wilgotnościowych, chodzioto że temperatura w piwnicy nie może spadać poniże zera, hdy ocieplisz ściany od zewnątrz to warunek spełniony

muerte23
04-05-2013, 08:53
chodzi o to że ta piwnica to kotłownia i chciał bym aby temperatura tam nie spadała poniżej zera(by woda w rurach nie zamarzła) myślę od zewnątrz docieplić do 50cm poniżej poziomu terenu i pytanie czy to wystarczy piwnica ma 20m2 kamien grubość 60cm czytałem też o multipor i to może było by niezłe rozwiażanie od środka z tym że z zewnątrz i tak przynajmniej cokół musi być ocieplony a odnośnie ocieplenia stropu od piwnicy co zrobic z tą scianą pośrodku ocieplić ja cała np wełna ???by zmniejszyć mostek na stropie ??strop ocieplony od dołu a górą tylko wyrównanie by było

muerte23
05-05-2013, 09:49
nikt nie jest wstanie doradzić sensownego rozwiązania ???

muerte23
06-05-2013, 17:05
gdzie się podziali znawcy ??????czy sa tu tylko sami próbujący czegoś sie dowiedzieć ????

Andrzej733
06-05-2013, 21:07
No przecież rozwiązanie masz podane, a zrobić możesz jak już chcesz

muerte23
07-05-2013, 07:26
no tak ale izolować całą piwnicę do dołu jest bez sensu skoro to kotłownia założenie takie by nie spadało poniżej 0C(bez grzania ale w kotłowni znajdował by się piec i cała armatura z wodą) z tego co wiem to cokół zaizolować ewentualnie 50cm do max 1m poniżej poziomu można też zaizolować ale czy musi być ???mogę też zaizolować cokół i nadsypać ziemi co wyjdzie na to samo będzie izolacja poniżej poziomu terenu ,a odnośnie tej ściany wewnątrz piwnicy na środku jeśli zaizoluje od piwnicy strop na na tej ścianie jest duży mostek czy jest sens zaizolować tą ścianę do okoła np. wełną czy raczej izolować w ten sposób że od spodu styropian,strop,na stropie folia,i na to styro +wylewka lub wełna i podłoga na legarach ?????