PDA

Zobacz pełną wersję : schody drewniane



PPawluk
28-06-2004, 10:54
Czesc Wszystkim -

Zastanawiam sie nad schodami drewnianymi i mam kilka pytan:

1. Kiedy sie je robi (chyba nie w trakcie stawiania st. sur.) - i jak wyglada wchodzenie na pietro budowlańców??

2. czy jest to rozwiazanie duzo drozsze od schodow wylewanych

Moze ktos tez sie wacha co wybrac - zaprasza do dyskusji ...

alexsoft
28-06-2004, 11:13
Czesc Wszystkim -

Zastanawiam sie nad schodami drewnianymi i mam kilka pytan:

1. Kiedy sie je robi (chyba nie w trakcie stawiania st. sur.) - i jak wyglada wchodzenie na pietro budowlańców??

2. czy jest to rozwiazanie duzo drozsze od schodow wylewanych

Moze ktos tez sie wacha co wybrac - zaprasza do dyskusji ...

ad 1:
schody drewniane robi się w trakcie układania podłóg (docelowych)

ad2:
tak są one droższe -> wylewane to koszt ok. 2000-4000 drewniane to 8000-12000

ja się nie wahałem i wybrałem drewniane - ale one są u mnie w salonie i muszą być "lekką" i "elegancką" konstrukcją....

ArtMedia
28-06-2004, 12:12
U nas budowlańcy chodzili po drabinie. Możesz obejrzeć to rozwiązanie na zdjęciach w galerii na stronkach...

PPawluk
28-06-2004, 12:55
hmm - chyba to nie cieszy budowlancow :):)

Ja wlasnie tez mam je w srodku hollu i chcialbym zeby bylo ladnie

A jak z wygoda korzystania z takich schodow ??[/url]

tczarek
28-06-2004, 13:47
To wszystko zależy od konstrukcji na której będziesz montował schody. Jeżeli konstrukcja metalowa to będą lekkie drgania. U mnie jest kontrukcja następująca sredkiem biegnie sobie profil 10X10 cm i na nim przyspawane blachy gr 4mm pod każdym "trepem". Blachy są długości 40 cm. Stopnie dł 1m przykręcone na cztery śruby m6. Konstrukcja jest stabilna i bardzo ładnie wygląda jak dla mnie. Jeśli chodzi o wygodę to zależy od samej konstrukcji i miejsca ile masz na schody.

PPawluk
28-06-2004, 13:52
u mnie beda schody proste jednobiegowe o dlugosci ok 4m i szerokosci 100 cm
beda biegly przez caly holl wzdluz
obok nich przebiega glowny ciag komunikacyjny domu tzn dobrze je widac z otawrtej jadalni i z salonu

tom17
28-06-2004, 17:06
Cześć,
osobiscie planuję drewniane - rzecz gustu.
Jeśli chodzi o doświadczenia to mam dwa:

1. Kolega na etapie budowy stanu surowego zdecydował, że chce drewniane, ale niestety ekipę zgodził od całości roboty i nie chcieli odliczyć za to, że inwestor rozmyślił się z budowy betonowych schodów.
Kolega: - No to róbcie.
2. Moi rodzice mają schody betonowe i rzeczywiście koszt ich wybudowania mógł być w okolicy 2000 - 4000 zł ale będą to schody w stanie surowym. Za ich solidne wykończenie fachowiec policzył sobie 350 zł od schodka (dąb + barierka). Rozmawiałem z nim i powedział, że podobne schody na konstrukcji drewnianej wyszłyby nie dużo drożej, a może nawet tak samo.

Inna sprawa, że czasem budujemy dom przez kilka lat i decydując sie na schody betonowe mamy je od razu, a nawet możemy zamieszkać bez ich wykańczania. W przypadku decyzji o schodach drewnianych, trzeba postarać sie o solidną prowizorkę tak aby nie zniszczyć ich np. wykańczając poddasze.

"Przewiduję" :lol: ,że schodzy o konstrukcji sosnowej i może jakichś twardszych trepach, wyjdą sporo taniej niż betonowe wykańczane drewnem.
... i ograniczą sporo ciężką mokrą robotę.
Pozdróweczka,

anna99
29-06-2004, 07:49
U nas będą drewniane ażurowe. Jako element wystroju salonu. Będą montowane po parkiecie, a więc juz na samym końcu. Początkowo była drabina ale wchodząc tam miałam ogromnego stracha więc cieśla, który kładł nam więźbę za 200 zł zrobił nam schody z desek jakie znalazł na budowie. Są super i nie było problemu z wnoszeniem materiałów na poddasze (ciężkie okna, 90 płyt g-k, płyty osb, wielkie ilości wełny mineralnej itp.) Można je zobaczyć w moim albumie na foto.onecie (zdjęcie 23).