PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki się kupuje wentylator do łazienki żeby wyciagal wilgoć i nieprzyjemny zapach?



Krzysiek88
04-05-2013, 16:21
Witam, jestem zielony akurat w tym temacie, a mieszkajac w pewnym mieszkaniu zauwazylem ze taki wentylator w lazience to super sprawa. Teraz remont, no i nie wiem czy to jest uniwersalny wentylator ktory wyciaga nieprzyjemny zapach i wilgoc od razu? Chodzi mi o pare ktore wytwarza sie podczas mycia pod prysznicem.
Nie wiem czy takie cos do pionu wentylacyjnego sie wpuszcza? Bo zapachy rozejda sie po pokojach. z racji ze wis a wis kratki od lazienki jest praktycznie kratka od pokoju z drugiej strony. Jest tez opcja, zeby to puscic obok do kotlowni, ale obawiam sie ze kurz, z węgla, z popiołu może po jakimś czasie wszystko zabrudzic, o sam wentylator może wciagac kurz do lazienki?

kangaxx
05-05-2013, 07:01
dziura w ścianie i na zewnątrz

KrzysztofLis2
06-05-2013, 08:27
Samym wiatrakiem sprawy nie załatwisz, choćby był to turbowentylatorowy silnik od jumbo-jeta.

Potrzeba jeszcze dostarczyć odpowiednią ilość powietrza do wnętrza budynku -- szparami lub nawiewnikami w oknach, dziurą w innym pomieszczeniu, itd. I później do łazienki -- duże dziury w drzwiach lub podcięcie ich na kilka cm.

kominiarz
06-05-2013, 21:14
Jest tez opcja, zeby to puscic obok do kotlowni, ale obawiam sie ze kurz, z węgla, z popiołu może po jakimś czasie wszystko zabrudzic, o sam wentylator może wciagac kurz do lazienki?

z kotłowni możesz sobie "przyciągnąć" rożne inne sprawy na pomieszczenia mieszkalne...

więc nie rób tego !