PDA

Zobacz pełną wersję : lotnisko



brachol
28-06-2004, 11:40
Witam
czy ktos sie moze orientuje czy przysluguja jakies rekompensaty za to ze dzialka ktora posiadam znalazla sie w strefie oddialywania lotniska w Krzesinach kolo Poznania? cos slyszalem na ten temat ale dokladnie nic nie wiem wiec jakby ktos byl bardziej zorientowany to poprosze o info czy da sie jakos takie odszkodowanie otrzymac

inwestor
28-06-2004, 12:01
Brachol idź do gminy i popytaj o plan akustycznego oddziaływania lotniska. Na takim planie są określone strefy oddziaływania. Najbardziej zagrożona strefa A- całkowity zakaz budowania czegokolwiek w tym przypadku lotnisko przymusowo musi wykupić nieruchomość. B-na twój wniosek lotnisko musi wykupić nieruchomośc lub pertraktować z tobą o wypłacie odszkodowania, zakaz budowania nowych domów. C- to bardzo kiepska strefa bo nic ci się nie należy a hałas masz nad głową (mozna budować domy mieszkalne natomiast nie wolno stawiać sanatoriów, przedszkoli itp.). D- brak wpływu lotniska. Jeśli jest taki plan juz opracowany to możesz dochodzić swoich racji jeśli nie to musisz czekać na jego opracowanie. Lotnisko opracować taki plan musi wiec tylko należy się dowiadywać.
Pozdrawiam

brachol
28-06-2004, 12:10
to kicha bo ja mam dzialke w tej strefie w ktorej nei mozna budowac sanatoriow itd a budynki mieszkalen mozna czyli nic mi sie nei nalezy :-( dzieki

inwestor
28-06-2004, 12:17
Brachol jedyne co możesz zrobić w takiej sytuacji to zainwestować okna które dobrze tłumią hałas. Musisz zwrócić uwagę aby dobrze tłumiły również w pozycji rozszczelnienia.
Pozdrawiam