PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciekający komin - nieustanny problem Proszę o pomoc!



riker74
07-05-2013, 09:34
Witam

wiem, że ten problem był wiele razy omawiany, przeglądałem archiwum ale każdy przypadek jest inny. W sumie już 3 ekipy poprawiały i obróbka za każdym razem zmieniana.Zawsze zacieka od zachodniej strony gdzie wiatr zawiewa.Zwykle po kilku dniach opadów. Drugi poprawiony komin jest szczelny póki co ale ten na zdjęciach ciągle zacieka.Nie mam komina z dziurawki. System PLEWA, Od góry chyba mi pierwsza ekipa betonową czapę wylała i była też oryginalna kamionkowa montowana. Co dziwne - chyba tynk jest mokry a keramzyt już nie( kominy nie były do tej pory uzywane) jakies sugestie? Czy brak kratek w bocznych otworach wentylacyjnych jest istotny? Czy trzeba czapę z blachy zrobić Ostatnia ekipa dosyc dobrze ten komin zrobiła i myślę ze to chyba nie jest wina blacharki? Prosze o pomoc.

Konto usunięte_12*
07-05-2013, 21:23
Poza zgłoszoną usterką komin ten masz wykonany niezgodnie z zasadami (wyloty poniżej a nie powyżej kalenicy). Prawdziwe problemy zaczną się więc po ropoczęciu użytkowania (np. gwarantowane problemy z "cofką" w kanałach wentylacyjnych). Co do przecieku - zbyt mało informacji, aby precyzyjnie określić przyczynę (przyczyny).
P.S. Co to za straszna pianka (wełna?) wystająca spod blach na trzeciej fotce :confused:
Pozdrawiam

kominiarz
08-05-2013, 10:46
Z usytuowaniem komina tragedii nie ma, ale mogło być lepiej, szczególnie ta lukarna może być przeszkodą. Szkoda, że nie masz fotki od góry tak aby było widać wylot kanału systemowego.

bodeek
11-05-2013, 10:01
Sprawdz połączenie obmórówki z kominem przy wentylacji, powinno być zrobione na gładko ze spadkiem do zewnątrz komina, zobacz jakość fug, potem zobacz czapkę komina i sprawdź obróbkę która wchodzi pod dachówkę czy tam woda się nie przelewa pod dachówkę.

riker74
17-05-2013, 08:54
Poza zgłoszoną usterką komin ten masz wykonany niezgodnie z zasadami (wyloty poniżej a nie powyżej kalenicy). Prawdziwe problemy zaczną się więc po ropoczęciu użytkowania (np. gwarantowane problemy z "cofką" w kanałach wentylacyjnych). Co do przecieku - zbyt mało informacji, aby precyzyjnie określić przyczynę (przyczyny).
P.S. Co to za straszna pianka (wełna?) wystająca spod blach na trzeciej fotce :confused:
Pozdrawiam


Witaj.
Dziękuję za odpowiedź. Dlaczego komin mam niezgodnie z zasadami ?
Zrobiony według projektu :
http://www.goldprojekt.pl/projects/goldproject/resources/application/projekty/450af1b76a068880833d7946272ae2bd.jpg
to jest komin od kominka a nie główny. Wiatr wieje cały czas z zachodu czyli z lewej strony fotki..
Ostatnio sprawdzaliśmy ponownie komin, lalismy wodę z węża i fachowcy stwierdzili że przesiąka przez klinkier...poprzednia ekipa kilak cegieł klinkierowych zamocowała na ...silion i zrobiła to niedbale i później ciekło po keramzycie. Taką teorię podali. zasilikonowali w miejscu gdzie powinna być fuga..poprawili..Wiem że to rozwiązanie chwilowe.
Owa pianka to rzeczywiście pianka. Tymczasowo oby ptaki nie wchodziły. Przy robieniu podbitki będzie to zabudowane. Wiem że to komicznie wygląda:)
Pozdrawiam

riker74
17-05-2013, 08:56
witaj
Właśnie ta jakość fug została zakwestionowana..opisałem to w poście wyżej...możliwe że cieknie przez ten element bo wygląda na to że obróbka
blacharska jest ok...Czekam na kolejny deszcz:/
Pozdrawiam

riker74
17-05-2013, 08:58
Z usytuowaniem komina tragedii nie ma, ale mogło być lepiej, szczególnie ta lukarna może być przeszkodą. Szkoda, że nie masz fotki od góry tak aby było widać wylot kanału systemowego.

Jak taką fotkę..wykonać ?? :/

Kominki Piotr Batura
17-05-2013, 11:39
Tak jak to robi kominiarz podczas czyszczenia. Z pewnością przygotowałeś mu dostęp. Bezpieczny i nieskomplikowany;)