PDA

Zobacz pełną wersję : trawa z rolki czy zasiewana?



dekadent
28-06-2004, 14:51
mam dylemat: w kosztorysie mam trawę z rolki, wykonawca przekonuje mnie że trwalsza/mocniejsza będzie trawa zasiana...

z jednej strony po położeniu trawy z rolki, efekt jest od razu 8)

z drugiej, jeżeli po 2-3 tygodniach od zasiewu można by chodzić po trawniku i miałby być mocniejszy...

sam nie wiem - czy ktoś z was był w takiej sytuacji?

mdzalewscy
28-06-2004, 18:32
Sam wymieniłeś plusy i minusy więc czego jeszcze chcesz ? decyzja należy do Ciebie. To problem żaden, coś na pograniczu, jaki zjeść cukierek ? czerwony czy zielony. Natomiast niestety jak posiejesz trawę to zapomnij, aby chodzić 2 tygodnie później po trawniku, w tym roku (chłodnym) wychodzi po 2 tygodniach, a wejść mogłem na nią dopiero po miesiącu (delikatnie 1 podkoszenie), po dwóch już chodziłem w miarę pewnie, ale nadal to nie to, wystarczyło, że pies przebieg się po niej i po trawie. Słowem głębsze zakorzenienie to dłuższa sprawa, wymaga jeszcze po jakimś czasie odsiania. Minimum to 2 miesiące. Zdecydowanie szybciej jest z rolki, po jakimś czasie i ona się dobrze zakorzenia.

johny_smith
28-06-2004, 19:11
witaj!
nie napisałeś jaką powierzchnię ma mieć trawnik, czy teren jest płaski, czy moiże planujesz jakieś rośliny na trawniku. Trawa z rolki musi być od sprawdzonego dostawcy, no i oczywiście pozostaje sprawa ceny takiej trawy. Acha jeszcze jedno zastanów się czy zależy ci na czasie czy koniecznie musisz mieć już teraz trawę, jeżeli nie to polecam jednak wsiać. Teraz lato ma być deszczowe i zimne więc można zaryzykować sianie trawy (oczywiście jeżeli masz możliwość podlewania lub zraszania) już teraz bez obawy porażki.
pzdr.