PDA

Zobacz pełną wersję : Częściowy remont, plan instalacji centralnego odkurzania



szymon321
08-05-2013, 11:53
Witam,
Planujemy w domu remont dwóch pokoi, chcielibyśmy zamontować dwa-trzy gniazda do odkurzania, tak że jeśli za 2-3 lata zrobimy remont reszty podłączyć odkurzacz. Instalacja będzie sprowadzona do piwnicy, piętro niżej, więc tak naprawdę potrzeba 2-3 gniazda, tyle samo kolanek i dosłownie kawałki rurek. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. czy można zrealizować gniazda tak żeby były w dwóch pomieszczeniach na wspólnej ścianie "na przelot" tak żeby dalej sprowadzić je do piwnicy jedną rurą?
2. czy średnica samych rur jest jakoś zuniwersalizowana? Nie chcielibyśmy w tej chwili podejmować decyzji na konkretnego producenta. Samych gniazd byśmy też chcieli nie montować w tym momencie, ew jakaś zatyczka i cienka warstwa gipsu.

Łukasz_Walo
09-05-2013, 21:49
Witam,
Planujemy w domu remont dwóch pokoi, chcielibyśmy zamontować dwa-trzy gniazda do odkurzania, tak że jeśli za 2-3 lata zrobimy remont reszty podłączyć odkurzacz. Instalacja będzie sprowadzona do piwnicy, piętro niżej, więc tak naprawdę potrzeba 2-3 gniazda, tyle samo kolanek i dosłownie kawałki rurek. Mam w związku z tym kilka pytań:


1. czy można zrealizować gniazda tak żeby były w dwóch pomieszczeniach na wspólnej ścianie "na przelot" tak żeby dalej sprowadzić je do piwnicy jedną rurą?

2. czy średnica samych rur jest jakoś zuniwersalizowana? Nie chcielibyśmy w tej chwili podejmować decyzji na konkretnego producenta. Samych gniazd byśmy też chcieli nie montować w tym momencie, ew jakaś zatyczka i cienka warstwa gipsu.

Podaj grubość sciany a jutro usiąde przy kształtkach i ci sproboje wymyśleć sposob i wstawię zdjecia. Tak fachowo nie ma sposobu ale myślę tu o zastosowaniu trojnika 90T na sztorc co pozwoli zachować prawidłowość instalacji czyli ostre kolano za płytką montażową. Ewentualnie drugie rozwiazanie minięcie jednego gniazda od drugiego o 5 cm. scianę byś musiał kuć i tak z jednej strony z drugiej moe zbyc sama płytka.

Zastosuj biały system, rury 2" w standardzie każda jednostkę podłączysz. Płytki Uniwersalne weś maja zaślepki w komplecie, można zagispować i spokój na jakiś czas.


Ps. Niezapomnij o puszczeniu instalacji niskiego napięcia przy gniadach o zostawieniu przewodu!
Ps.2 Czekam na info o grubości sciany.