PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pomalować pokój kiedy mam takie meble



omahaha
09-05-2013, 20:42
Witam,
mam pokój 3x2metry okno skierowane jest na północ i jest dosyć jasno przez cały dzień w nim.
Chciała bym go pomalować tak zeby kolory pasowały do czerwonych rolet,kaloryfera,tablicy rejestracyjnej pojazdu i drzwi,ale rowniez aby pokoj byl odpowienim miejscem do spania i pracy. mam meble ( z aby o nazwie fiesta-bez łóżka -http://www.promoceny.pl/detail/fiesta-zestaw-podwojne-lozko-fiesta-z-2-materacami-i-2-stelazami-16664/ ,łóżko z abry o nazwie grześ)mebli niestety nie moge zmienić bo rok temu została spłacona rata za nie(i mama sie nie zgadza,sama mi kazała kupić segment bo jest "pakowny" a to mi wcale nie jest potrzebne)
a jako że jestem kiepska w doborze kolorów do siebie i ogolnie kolory są mi troche obce prosiła bym o jakąś rade jak go pomalować odpowiednio żeby nie był przytłaczający i nie wydawał sie ciasny.
dodam że mam jasne panele bez dywaników i pokój obecnie ma cała palete barw na sobie i wygląda jak kalejdoskop- i tu sie objawia moja okropna zdolnosc doboru kolorów.
Błagam o jakąś pomoc!Smile
Pozdrawiam Ania.

Elfir
09-05-2013, 21:51
może na szaro, jak na zdjęciu Abry?

ferrieha
10-05-2013, 01:14
Dokładnie, szary będzie świetnie pasować :)
Żeby nie był przytłaczający i nie wydawał się ciasny - jedna ściana szara (jasny grafit), reszta biała lub w jaśniutkiej szarości.
Może być też beż, jeśli wolisz takie połączenia.

Magda_lena85
10-05-2013, 09:34
nie na żółto, niebiesko :D

ferrieha
10-05-2013, 16:22
W sieci są dostępne symulatory malowania ścian, można popróbować i mniej więcej zobaczyć jaki w przybliżeniu efekt uzyskasz :)

omahaha
11-05-2013, 14:41
O są takie?aż zaraz poszukam :)
Te połaczenie szarego i bezu bardzo mnie ciekawi
poszukam i posprawdzam :)

ferrieha
11-05-2013, 18:35
Chodziło mi o połączenie czerwieni z jasnym beżem albo wanilią - wtedy wnętrze będzie lżejsze, bardziej przytulne i mniej surowe, niż w przypadku połączenia czerwieni z szarością. Wszystko zależy od efektu, na jakim Ci zależy i od tego w jakim stylu Ty czujesz się dobrze :)

Elfir
11-05-2013, 23:32
poza tym mamy taupe i griege - takie bezo-szarości.

ferrieha
12-05-2013, 01:26
Elfir - ładne te kolorki, nie znałam takich określeń jak taupe i griege. Warto to wiedzieć :) Ja mówiłam na to "brudny beż" :P