PDA

Zobacz pełną wersję : Jak naprawic przekrecona klamke w drzwiach zewnetrznych ? Prosze o pomoc



alex1404
11-05-2013, 10:40
188488Witam serdecznie.
Kilka dni temu ktos przekrecil mi zamek w drzwiach i zlamal klamke. Dom ten jest wynajmowany i chcialabym to naprawic jesli istnieje taka mozliwosc oczywiscie jak na razie popsulam troche bardziej bo nie moglam otwozyc drzwi kompletnie i wyjsc z domu. :(
Bardzo prosze o porade..
188486188487

finlandia
11-05-2013, 10:58
Domyślam się, że fachowiec za funty kosztuje sporo.. ale jeśli jesteś sama zatrzaśnięta w domu, to obawiam się że bez takiej pomocy się nie obejdzie.
By otworzyć drzwi - próbuj różnych metod - szarpnij je w stronę zawiasów i jednocześnie otwieraj. Może unoś, może czymś podważ.

Jak już masz otwarte skrzydło, to zdemontuj klamkę, wkładkę, wykręć zamek i popatrz co się tam zepsuło...

Ps. Ja cudownego zaklęcia nie znam. Ale może powiedz po cichu "sezamie otwórz się... " :)
powodzenia!

alex1404
12-05-2013, 11:26
Najgorzej ,ze to juz otwarte dlatego mam dziury w futrynie:) Chcialabym wiedziec czy jest mozliwosc naprawy drzwi czy musze kupic nowe? Drzwi maja te zabezpieczenia z haczykami i one sie nie chca ruszyc. Jak naprawic przekrecona klamke??
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

finlandia
12-05-2013, 13:31
Już napisałem. Zdemontowac klamkę, wykręcić zamek, zobaczyc co sie zepsuło i naprawic. Czasem wystarczy dobre smarowanie, a jesli nie to zwykle trzeba wymienic zamek.

f.5
12-05-2013, 16:56
Ja odnosnie klamki w oknie.
musze wymienic 3 sztuki zniszczone podczas budowy.
czy moge prosic o model kolor to stare złoto producent hoppe.
http://images37.fotosik.pl/2061/c6833ff2b69251e1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

finlandia
12-05-2013, 20:49
Może nie w temacie, ale niech będzie:
Na zdjęciu wygląda lekko dziewnie, ale to model Luxemburg (ma symbol określany numerem 099 ), czasem nazywana jest jako klamka "Secustik" (a to tylko okreslenie jej właściwości). Kolor stare zloto F4.
Dla Ciebie istotne jeszcze będzie długość trzpienia. "Zwykłe" okna 5komorowe mają najczęściej trzpień długości 35mm, ale są też okna wymagające trzpieni 40i więcej mm. Najprościej będzie wykręcić jedną klamkę i zmierzyć.
Do kupienia na allegro (ceny dupmingowe), lub np. w sklepach internetowych.

f.5
12-05-2013, 23:41
Może nie w temacie, ale niech będzie:
Na zdjęciu wygląda lekko dziewnie, ale to model Luxemburg (ma symbol określany numerem 099 ), czasem nazywana jest jako klamka "Secustik" (a to tylko okreslenie jej właściwości). Kolor stare zloto F4.
Dla Ciebie istotne jeszcze będzie długość trzpienia. "Zwykłe" okna 5komorowe mają najczęściej trzpień długości 35mm, ale są też okna wymagające trzpieni 40i więcej mm. Najprościej będzie wykręcić jedną klamkę i zmierzyć.
Do kupienia na allegro (ceny dupmingowe), lub np. w sklepach internetowych.
Dziekuję okna to profil rehau 6 komorowy z pakietem 3-szybowym od eurocoloru więc i tak bedę musiał odkręcic klameczkę i zmierzyc długosc trzpienia.
Korzystając z uprzejmosci zapytam jeszcze o dinks ktory majster zniszczył - wykrzywił.

Dinks Ow jest z lewej strony , ten cypelek został sponiewierany.
wykreciłem go i zaginął w akcji.
okno to jest oknem bez poprzeczki dwuskrzydłowe.
czy ten dinks jest niezbędny jak go mam szukac i do czego on mi jest potrzebny
załączam zdjecie dinksu ktorego nie zdjązyli zepsuc.
okno na dole i na gorze otwierają sie tak amo mimo ze jedno z nich nie ma tego elementu
http://images39.fotosik.pl/2038/317d8c562d7f504fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

alex1404
13-05-2013, 08:40
To znaczy ze moge te cala metalowa listwe wykrecic? Ta co idzie wzdloz drzwi I ma te haki? I nic sie nie stanie? Jesli tak to juz Dzis sie zabieram. Pozdrawiam

finlandia
14-05-2013, 05:20
To znaczy ze moge te cala metalowa listwe wykrecic? Ta co idzie wzdloz drzwi I ma te haki? I nic sie nie stanie? Jesli tak to juz Dzis sie zabieram. Pozdrawiam

Tylko w pierwszej kolejności musisz zdemontować szyldy klamki i wkładkę. To jest zamek listwowy, wyjmowany w calości (przynajmniej znane mi podobne modele). Dopiero potem można rozbierać puszki, w których są "haki" ale to już może skończyć się całkowitym demobilem zamka. Jak go wyjmiesz, to poznasz rozstaw, nazwę i będziesz mógł szukać nowego. Czasem na listwie zbiera się jakiś brud który blokuje możliwość przesuwania rygli.

finlandia
14-05-2013, 05:22
Dinks Ow jest z lewej strony , ten cypelek został sponiewierany.
wykreciłem go i zaginął w akcji.

Potrzebujesz najzwyklejszego zaczepu mikrowentylacji. Ale nie wiem gdzie to kupić. Firma monterska w pierwszej kolejności, a może w internetowym sklepie Roto.. Przesyłka będzie droższa niż sam zaczep.

alex1404
16-05-2013, 09:12
Dziekuje. Dam znac jak poszlo;)