PDA

Zobacz pełną wersję : Okropnie kurzy się w mieszkaniu!



emarti1
14-05-2013, 12:13
Mam "mały" problem z kurzem w moim mieszkaniu. Otóż według mnie kurzy się w nim więcej niż powinno, jest jego nadmiar. Nie wiem gdzie może być przyczyna bo sprzątam regularnie łącznie z wycieraniem specjalnie nasączonymi ściereczkami do kurzu, odkurzam w zakamarkach, odkurzam kanapy itp. Kiedyś zostawiłem laptopa na stole na noc z otwartą pokrywą (nigdy tak nie robię tylko raz mi się zdarzyło) gdy wstałem rano i zobaczyłem klawiaturę i ekran po którym jak przeciągnąłem palcem prawie dostałem zawału! Nie wiem czy wina leży po stronie przebywania w mieszkaniu 1-3 razy w tygodniu. Według mnie coś powoduje nadmiar kurzu w mieszkaniu tylko właśnie nie wiem co... Macie jakieś porady w tym temacie? Będę wdzięczny...

marynata
14-05-2013, 12:23
A czy to jest świeżo wyremontowane mieszkanie?Co masz na podłogach?Może nie było odkurzone przed położeniem podłogi pływającej?

emarti1
14-05-2013, 12:35
Jestem jakieś 3 lata po remoncie. Mam panele a na mniejszej powierzchni podłogi dywan. Nie wiem czy było odkurzane przed położeniem paneli bo ja tego nie robiłem ani nie byłem obecny przy tym. Jednak wydaje mi się że na syf po starej podłodze nikt normalny by nie położył nowej.

marynata
14-05-2013, 12:42
Kurzy się od remontu przez te wszystkie lata,czy teraz dopiero to obserwujesz?
Odkurzacz masz dobry?nie wywala tyłkiem tego co już odkurzysz?

emarti1
14-05-2013, 12:46
Powiem szczerze że chyba od remontu zaobserwowałem nadmierne kurzenie z tym że dopiero teraz zaczęło mnie to wkurzać. Wcześniej jakoś z tym żyłem, widziałem to, ale jedyne co robiłem to regularne sprzątanie. Sugerujesz że coś zostało nie tak zrobione podczas remontu?

marynata
14-05-2013, 15:09
Wiesz co,no nie wiem czy chcę coś sugerować,było już kilka wątków dotyczących tego problemu i w różnych miejscach ludzie szukają przyczyn.
Jak na przykład masz fatalny odkurzacz,to z jednej strony odkurzasz,a drugiej ten kurz wylatuje.Czym odkurzasz?
Niezależnie też od tego co powiedzą fachowcy,uważam że niedokładne odkurzenie podłogi przed położeniem paneli daje takie właśnie skutki.

Aleksii
21-05-2013, 13:31
A nie było jakiegoś remontu np. na klatce? Kurz wciska się wszędzie. W domu są zwierzaki lub jakaś długowłosa kobieta? Pół biedy, jak jest dywan, jak miałam bezdywanowe mieszkanie, to wszędzie nawet po sprzątaniu było szaro (czarne meble wtedy)...